USA: V ženském boxu budou od roku 2024 povoleni biologičtí muži

USA: V ženském boxu budou od roku 2024 povoleni biologičtí muži

Jeden sport za druhým se stává progresivním a pokrokovým – z ženských kategorií totiž mohutně vyřazuje ženy. Biologičtí muži si již převzali několik sportů na prozatím zejména národních úrovních v zemích jako USA, Kanada či Velká Británie, ale postupně se v tomto směru přidávají i další „pokrokové“ země.

Sporty jako cyklistika, plavání, různé atletické disciplíny, ale i mnohé kolektivní sporty, si již přebírají muži také v ženských kategoriích. Dominují jim samozřejmě muži, kteří byli předtím ve své vlastní kategorii průměrní, takže by nikdy neměli nejemnší šanci dosáhnout medailových postů.

Dnes jim ovšem stačí prohlásit se za ženu – a úspěch mají „v kapse.“ A protože tento trend začíná už na školách, kde již ovládají juniorské dívčí kategorie chlapci, vidíme jasně, jak bude vypadat sport v budoucnu: kategorie mužů s biologickými muži a kategorie žen – také s biologickými muži, kteří se však prohlásili za ženy.

A mnoha sportech ani nepotřebují žádnou operaci, která by jejich prohlášení potvrdila…

Nicméně pokud muži ovládají ženské sporty například v atletice nebo plavání, je to šílené, ale ženy to v podstatě ohrozí jen tím, že jsou odsunuty na dolní příčky, na zlato tak mohou zapomenout. Nicméně v kontaktních silových sportech již jde přímo o ohrožení zdraví.

To je zřejmě úplně jedno americkému svazu boxu, který nyní umožňuje biologickým mužům soutěžit proti ženám.

I když boxerský svaz výslovně požaduje operace změny pohlaví (což ostatní sporty nepožadují), tak – jak bylo opakovaně prokázáno – biologický muž, který prošel pubertou, má jasné fyzické výhody oproti ženám i v případě, že podstoupí operativní změnu pohlaví a hormonální terapii.

USA Boxing vytvořil precedens zavedením „transgenderové politiky“, která má vstoupit v platnost v roce 2024.

Tato změna pravidel umožní biologickým mužům, kteří přešli z muže na ženu, soutěžit v ženské kategorii amatérského a olympijského boxu za přísných podmínek.

Zásady stanoví, že transgender sportovci, kteří mají v úmyslu soutěžit, musí splňovat následující kritéria:

Menší boxeři mladší 18 let musí soutěžit jako své rodné pohlaví ve váhových kategoriích uvedených v pravidlech USA Boxing Rulesbook. USA Boxing bude komunikovat s nezletilými pouze za přítomnosti rodiče nebo zákonného zástupce.

Boxer, který přejde z muže na ženu, může soutěžit v ženské kategorii za následujících podmínek:

  • Sportovkyně prohlásila, že její genderová identita je ženská a podstoupila operaci změny pohlaví.
  • Sportovec po dobu minimálně čtyř let po operaci podstoupil čtvrtletní hormonální testování a předkládá dokumentaci o hladinách hormonů USA Boxing.
  • Sportovkyně musí prokázat, že její celková hladina testosteronu v séru byla nižší než 5 nmol/l po dobu nejméně 48 měsíců před její první soutěží.
    Celková hladina testosteronu sportovce v séru musí zůstat pod 5 nmol/l po celou dobu požadované způsobilosti soutěžit v ženské kategorii.

Rozhodnutí USA Boxing vyvolalo smíšené reakce. I když existuje podpora pro inkluzivní směřování, někteří sportovci a pozorovatelé vyjádřili své obavy ohledně bezpečnosti a dynamiky soutěže, která může vyplynout z provádění této politiky.

Americká závodní plavkyně Riley Gainesová, která prohrála s Liou Thomasem, biologickým mužem, který se prohlásil za lesbickou ženu,  tuto novou politiku odsoudila a uvedla:

„Americký box umožňuje mužům, kteří pouze říkají, že jsou ženy, bojovat proti ženám. Pamatujte si má slova, bude to chtít zabít ženu, než se tito misogynní blázni probudí.“

„Dovolit mužům, aby bili ženy ve jménu ‚soucitu a inkluzivity‘, je nepochopitelně opovrženíhodné,“ dodala.

„Chápete, co to znamená? Muži budou oslavováni za to, že mlátí ženyNejen, že budou oslavováni, ale budou za takové činy považováni za „statečné„. Kluzký, kluzký svah,“ napsala Gainesová.

Na závěr připomínám, že také na Olympiádě v Paříži ovládnou některé ženské sporty muži. Bude samozřejmě záležet na  rozhodnutí daného sportovního svazu – a samozřejmě i síle trans lobby…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “USA: V ženském boxu budou od roku 2024 povoleni biologičtí muži

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout