Policista Derek Chauvin, po jehož zákroku zemřel kriminálník Floyd, byl ve vězení pobodán

Policista Derek Chauvin, po jehož zákroku zemřel kriminálník Floyd, byl ve vězení pobodán

Případ, který vedl před 3 lety k vlně násilných nepokojů BLM v USA a později i v některých západoevropských zemích, začal dopadením zfetovaného kriminálníka, kterého policie honila poté, co platil falešnou bankovkou.

Při zatčení klekl jeden z policistů – Derek Chauvin – na krk zločince George Floyda, který v minulosti například neváhal při vloupání mířit zbraní na těhotnou ženu.

Tento recidivista později zemřel ve vazbě a jeho smrt byla záhy svedena na onen zákrok. To, co nastalo poté, bylo neuvěřitelné: rozpoutaly se  nepokoje, při nichž docházelo k rabování, po celých USA hořely požáry a docházelo k útokům na bělochy. Za nepokoje nebyl téměř nikdo potrestán.

A nešlo jen o nepokoje, někteří šílení sluníčkáři poklekávali před černochy, líbali jim nohy a neuvěřitelným způsobem se ponižovali.

Sportovci pak oddaně poklekávali na počest kriminálníka Floyda a jeho příbuzní získali velmi tučné odškodné a Bidenovo pozvání do Bílého domu.

Takové pozdvižení kvůli jednomu kriminálníkovi, kterého podle všeho nezabil policista, ale drogy.

Nicméně Derek Chauvin se stal obětí systému a za smrt kriminálníka Floyda byl odsouzen na 22,5 roku do vězení, ale souběžně dostal i další trest 21 let, což je v součtu doživotí. A jak se zdá, šlo možná dokonce o rozsudek smrti.

Bývalý policista z Minneapolisu Derek Chauvin, který se přiznal k federálním obviněním ze smrti 46letého George Floyda v roce 2020, byl podle zprávy agentury Associated Press v pátek ve vězení pobodán a vážně zraněn spoluvězněm.

Sedmačtyřicetiletý Chauvin byl také odsouzen na základě státních obvinění v Minnesotě a odpykává si souběžné tresty více než 20 let za federální a státní obvinění.

Útok se odehrál ve Federálním nápravném zařízení v Tucsonu, věznici se střední ostrahou, která byla sužována bezpečnostními nedostatky a nedostatkem personálu. Osoba nebyla oprávněna veřejně diskutovat o podrobnostech útoku a s agenturou AP hovořila pod podmínkou anonymity.

Úřad pro vězeňství potvrdil, že uvězněná osoba byla napadena v FCI Tucson v pátek kolem 12:30 místního času. Agentura ve svém prohlášení uvedla, že zasahující zaměstnanci incident zvládli a provedli „život zachraňující opatření,“ než byl vězeň, jehož jméno nejmenovala, převezen do nemocnice k dalšímu ošetření a vyšetření.

Sedmačtyřicetiletý Chauvin byl v srpnu 2022 poslán do FCI Tucson ze státní věznice s maximální ostrahou v Minnesotě, aby si současně odpykal 21letý federální trest za porušení Floydových občanských práv a 22,5letý státní trest za vraždu druhého stupně.

Chauvinův právník Eric Nelson se zasazoval o to, aby byl Chauvin chráněn před běžnou populací a od ostatních vězňů, protože předpokládal, že se stane terčem. V Minnesotě byl Chauvin držen převážně na samotce pro svou vlastní ochranu, napsal Nelson v soudních dokumentech v loňském roce.

Derek Chauvin označil svůj proces za podvod, když nedávno promluvil k médiím ve svém prvním veřejném komentáři od smrti George Floyda.

Chauvinovy komentáře jsou součástí nového dokumentárního filmu The Fall of Minneapolis (Pád Minneapolis).

Dokument naznačuje, že FBI pozměnila Floydovu pitvu, jak poznamenala producentka filmu Liz Collinová.

Collinová naznačuje, že FBI byla zapojena do pozměnění pitevní zprávy, aby tvrdila, že Chauvin zabil Floyda pokleknutím, zatímco původní zpráva se o udušení nezmiňovala, Floyd měl zemřít na předávkování drogami.

Chauvin se také zmínil o technice maximálního omezení (MRT), technice, na kterou byl vyškolen a tvrdí, že ji běžně používal.

„Tohle není konec a tohle mě nebude definovat. Co se stalo, stalo se a já jen doufám, že alespoň v budoucnu si lidé udrží otevřenou mysl a nedovolí, aby se podobné případy staly,“ řekl.

„Použijte můj případ jako příklad, jak neskočit na kolenou, nepodlehnout této rasové návnadě, sociálním médiím, médiím, a nenechat je, aby jim prošlo, co dělají, pokud se takové věci budou dít i nadále.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Policista Derek Chauvin, po jehož zákroku zemřel kriminálník Floyd, byl ve vězení pobodán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout