Španělsko: Spisovatelce hrozí pokuta 11 000 eur za to, že psala o tomto jedinci jako o muži

Španělsko: Spisovatelce hrozí pokuta 11 000 eur za to, že psala o tomto jedinci jako o muži

Málokdo u nás ví, že i  Španělsko již dávno plně podlehlo tzv. „woke“ politice. Podobně jako dnes již ve většině evropských zemí, také  tam se může kdokoli prohlásit za jakékoli pohlaví a své rozhodnutí po jisté době jakkoli měnit.

Ostatní jsou pak povinni oslovovat tyto vyšinuté jedince tím zájmenem, jaké požadují. Tedy pokud oslovíte vousatého muže jako „on,“ ale ten se ve skutečnosti prohlásí za ženu, můžete se dočkat poměrně tučné pokuty a v takovém Německu dokonce za tento „zločin“ – zejména v případě opakování – hrozí i vězení.

Španělská spisovatelka je žalována za to, že na sociálních sítích nesprávně určila pohlaví „nebinárního“ muže. Lucía Etxebarria, oceněná spisovatelka Premio Nadal, bude možná muset zaplatit 11 000 eur LGBT aktivistovi Marcosi Venturovi Armasovi, pokud bude žaloba úspěšná.

Etxebarria se poprvé dostala do pozornosti Ventury poté, co o něm v roce 2020 zveřejnila příspěvek na X (dříve Twitter). V příspěvku, který je nyní hlavním předmětem stížnosti v soudním sporu, Etxebarria uvedla, že při prohlížení fotografií Ventury „viděla muže.“

Poté, co Etxebarria obdržela reakci za zveřejnění některých fotografií Ventury, napsal:

„Je pro mě ‚nechutné‘ ukazovat tyto VEŘEJNÉ fotografie držitele funkce ve VEŘEJNÉ organizaci a říkat, že zde vidím muže. Rád bych od vás slyšel: Kolik z vás tady vidí ženu? Je to pro mě důležité,“ napsal.

fotografie, u nichž spisovatelka uvedla, že na nich vidí muže

Ventura prohlašoval, že je nebinární a urážel ženy, které ho označují jako „muže.“ Ventura byl však oficiálně představen  zájmenem „on“ jen několik týdnů po postu Etxebarriové, když přijal svou pozici „obecního tajemníka“ La Guancha (pozn. všimněte si „el“ – „on“):

500stránková žaloba podaná proti Etxebarriové také zdůrazňuje další tweety, které o Venturovi v průběhu let napsala, včetně jednoho z května 2022, ve kterém o něm zcela pravdivě napsala, že má „plnovous, penis a varlata.“

V sarkastickém vláknu, které Etxebarriová zveřejnila na X, řekla: „Marcos Ventura Armas, který patří k FELGTBI, mě chtěl odsoudit, když jsem uvedla, že je muž. Protože je to samozřejmě mladá nebinární trans žena.“

Image

Ventura je známý tím, že je aktivním „militantem“ Španělské socialistické strany (PSOE) a během 10 let zastával různé pozice ve straně a jejích pobočkách.

V současnosti se definuje jako „politický aktivista a za práva LGTBI lidí“ a účastnil se pracovních skupin pro Státní federaci lesbiček, gayů, trans, bisexuálů a intersexuálů (FELGTBI )

Zastával také různé pozice v Gamá, sdružení trans aktivistů se sídlem v Las Palmas de Gran Canaria.

V žalobě Ventura říká, že Etxebarria, která o něm hovořila jako o „transženě“, lhala, protože on je ve skutečnosti „nebinární“ (pozn. to znamená ani muž, ani žena).

Ventura, kterému byla v roce 2021 diagnostikována „genderová dysforie,“ uvádí, že odmítá zájmeno „on“ a říká, že se cítí „oslabený“, když je s ním zacházeno jako s mužem.

Ventura, který se popisuje jako „nebinární trans osoba, která k označení sebe sama používá ženská zájmena a gramatický rod,“ také obviňuje Etxebarriovou z toho, že poškodila jeho „profesionální prestiž aktivisty“ tím, že ho opakovaně označovala za „trans ženu.“

Etxebarria je nyní vyzvána, aby se dostavila k soudu v Las Palmas de Gran Canaria, asi 2000 km od místa jejího bydliště, aby odpověděla na právní stížnost. 

29. září Etxebarria zahájila crowdfundingovou kampaň, aby jí pomohla zaplatit její obrovské právní náklady, a překročila svůj cíl za méně než 24 hodin poté, co obdržela záplavu mezinárodní podpory.

Zdroje uvádí, že Ventura záměrně hledal dlouhodobý soudní spor na dálku s úmyslem učinit situaci pro Etxebarrii co nejdražší a nejtěžší.

Zdroje také uvádějí, že se zdá, že Venturův právní tým prošel roky historie Etxebarriové na sociálních sítích a představil další příspěvky a videa na sociálních sítích z doby před lety ve snaze vykreslit ji jako bigotku.

Venturův právník je známý tím, že se ujímá případů transaktivistů a dříve se podílel na případu Rady zdraví proti psycholožce Carole López Moyové poté, co prohlásila, že „trans ženy jsou muži.“

Zdravotní rada se snažila vyloučit Lópezovou z praxe na pět let a požadovala pokutu 120 000 eur, ale případ byl nakonec stažen.

Reduxx oslovil Lópezovou, aby se vyjádřila k žalobě proti Etxebarriové, ke které uvedla, že autorka má její jednoznačnou podporu.

„Nemůžeme dovolit, aby tato doktrína zatemnila rozum společnosti,“ řekla Lópezová.

„Nemůžeme se vzdát pravdy, abychom uvítali lži pod nátlakem. Všechna moje podpora Lucíi Etxebarriové.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Španělsko: Spisovatelce hrozí pokuta 11 000 eur za to, že psala o tomto jedinci jako o muži

  1. Jediným spravodlivým trestom pre úchylov a ich ochrancov je
    t r e s t s m r t i podľa tvrdej saudskoarabskej verzie islamského práva šaría. O pár rokov nepochybne aj v Španielsku.

  2. Co pořád ti mimoni chtějí?? Presuňte se všichni na jedno místo, žijte si podle sebe a přestaňte otravovat život normálním lidem! Nikdo o vás nestojí,nikomu nejste užiteční ani za pětník!

  3. Nerozumím takovým lidem. Má vousy, mužské pohlavní orgány, nemá prsa. Má málo testosteronu a hodně estrogenů a v hlavě se proto cítí být ženou? Dřív bychom řekli že ten chlap je zženštilý a drží se sukní. Nikdo před ním nepadal na zadek. Žádný deprivovaný chudák, zdá se že mu prachy nesmrdí a proto tenhle cirkus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout