Platit vyšší výpalné za jednostrannou propagandu je nepřípustné

Platit vyšší výpalné za jednostrannou propagandu je nepřípustné

Jistě vám neuniklo, že pětikolková vláda hodlá přidat finance své vlastní hlásné troubě. Ovšem jejich hlásnou troubu si nebudou platit sami ze svých kapes. Platit jim ji musíme my všichni.

Výpalné  za propagandu z ČT se od začátku roku 2025 pravděpodobně zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a za rozhlas vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc.

A co víc, výpalné musí zaplatit každý – nejen ten, kdo má televizi, ale také notebook, PC či mobil. Prostě cokoli, na čem chytnete internet. To má samozřejmě přidat do kapes vyžírek z ČT a ČRo ještě mnohem více peněz.

Proč však mají televizi platit všichni a ne pouze ti jedinci, pro které vysílá? Tedy proč se ČT nezakóduje, aby k ní měl přístup jen ten, kdo má o její vysílání zájem? Ať si ji platí jen její fanoušci a uvidíme, jak dlouho tato nejen zbytečná, ale dokonce škodlivá instituce přežije.

Nebo se může rovnou privatizovat – ať si žije z reklam a dotací z Bruselu jako ostatní soukromí propagandisté. Ti si alespoň za své tendenční vysílání nežádají peníze od lidí takto přímo.

Případně může být převedena na dotovanou státní příspěvkovou organizaci, kde by opět nebyla placena přímo, ale skrz státní rozpočet (asi jako bezpočet parazitních politických neziskovek).

Nicméně systém, na kterém jsou tzv. „veřejnoprávní média“ založena, je zločinecký a lze jej přirovnat k mafii, která také vybírá peníze, aniž by vám za ně něco přínosného dala s tím, že pokud nezaplatíte, budete potrestáni.

Tuto instituci musíme platit dokonce i za to, že otevřeně škodí, neboť podobně jako jiní propagandisté slouží k propagaci jednoho jediného názorového a politického proudu.

Zcela popírá pluralitu a to jak názorovou, tak politickou.

Úplně stejně nehorázné zvyšování plateb médiím za šíření jednostranné propagandy bylo v poslední době možné zaznamenat i z dalších zemí. A je zajímavé, že jinde je odpor veřejnosti poměrně značný.

Velká petice za zrušení poplatků jednostranné a propagandistické ZDF vznikla například v Německu. Tam se pod ni podepsaly  statisíce lidí. Nejinak tomu bylo v Rakousku, kde mimo petice, organizované opozicí, proběhlo také několik masových demonstrací proti výpalnému tamní veřejnoprávní ÖRF.

K protestům však došlo také ve Velké Británii –  a to proti BBC nebo v Holandsku proti tamní NOS. V obou uvedených zemích byly navíc tyto propagandistické žumpy zažalovány za svůj podíl na poškození lidí po aplikaci genových injekcí, které tyto stanice mohutně  propagovaly –  a to i za peníze z poplatků poškozených.

Asi hlavním argumentem pro zrušení těchto hlásných trub Bruselu je pak fakt, že již velmi dlouho neplní původní funkci, kterou bylo zavedení poplatků v počátcích těchto médií zdůvodňováno.

Kdysi totiž měla veřejnoprávní média plnit funkci varovného systému v případě různých nenadálých událostí – přírodních katastrof, terorismu, nepřátelských válečných aktů apod.

To bylo v době, kdy neměly konkurenci. Dnes je již tento důvod pasé, protože okamžité informace získáváme nejen z mnoha televizních a rozhlasových médií, ale i z těch internetových.

Jenže tyto hlásné trouby systému jsou udržovány při životech svými politickými mecenáši, kteří jsou v těchto médiích propagováni. Zde jde tedy o systém „ruka ruku myje.“

Co na tom, že lid je považuje za to největší mediální dno v rámci mainstreamových médií – jak je ostatně znát i na anketě, kterou můžete vidět vpravo na liště, kde již více než 2600 lidí označilo právě ČT jako zcela jasně nejhlubší dno mainstreamové propagandistické žumpy.

Seznam, který následuje na druhém místě, má zhruba polovinu hlasů než ČT.

Veřejnoprávní média tak nejen neslouží původnímu účelu, ale nejspíš ani většině lidí. Ti, kdo je sledují, si je jistě rádi zaplatí, ale nelze k tomu nutit i ty, kdo se této mediální jednostranné žumpě vyhýbají.

Jedinou cestou, která by nebyla proti dobrým mravům, by bylo poplatky zcela zrušit. Vybírání výpalného za jednostrannou politickou propagandu není ničím jiným než mafiánskou praktikou.

Co by bylo s těmito médii poté je už celkem nepodstatné. Možností je několik – od jejich úplného zrušení přes privatizaci až po možnost přeměnit je na státní příspěvkovou organizaci.

Jejich stávající podoba je však zcela nepřípustná a jasná neochota změnit koncepci tak, aby byl program skutečně pro každého, činí vybírání výpalného vysoce nemravným – o to víc pak v případě rozšíření cílové skupiny koncesionářů za současného zdražení…

A co si myslíte o návrhu na zvýšení výpalného a rozšíření na další skupiny obyvatel vy? O tom můžete hlasovat v anketě, která je již nějakou dobu na stránkách.  A pro ty, kdo zatím nehlasovali, ji přidávám i sem:

 

Jste pro vládou navrhované zvýšení koncesionářských poplatků a jejich zavedení i pro majitele mobilů a notebooků?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Platit vyšší výpalné za jednostrannou propagandu je nepřípustné

  1. Čs. televízia v 80. rokoch /nemôžem posúdiť, či aj v 70., som ročník 197*/ bola neporovnateľne objektívnejšia, nebola rafinovaná a šírila menej propagandy a v znesiteľnejšej verzii než ČT /a tiež RTVS/ v tomto miléniu . Napríklad legendárny plk. Jiří Soldát bol oproti dnešným liberálno-fašistickým fanatikom z Kavčích hor či Mlynskej doliny veľký vlastenec…

  2. já nemám ani televizi považuji to za absolutní zbytečnost at už ČT, Nova, Barrandov, CNN Prima News, radiožurnal, nebo cokoliv dalšiho mě vubec nezajima ten kdo ještě dnes použiva televizi je defakto medialni analfabet bez nejmenšiho tušeni jak svět vubec funguje televize je něco co už patři někam do pravěku já jsem jen proto až si každy plati jen to na co kouká a něco tak zbytečného jako ČT, radiožurnal a dalši medialni žumpy bych nechal kompletně zrušit kdyby zmizeli bylo by to jen dobře pak by lide museli hledat jine zdroje informaci než poslouchali a četli dosud bylo by pěkné jim tu jejich hlasnou troubu s jedním názorem defakto odpalit do luftu pro takové exoty co si ještě za tohle radi připlati to jsou lide kteři použivaji tvrzeni u souseda hoři a co já s tím vždyt u mě nehoři 🥴🤦‍♂️

  3. Propagandistické žumpy za toxínovou reklamu, však dostali všimné, při najímání bezpáteřních kurev typu Čtvrtníčka, Pávka aj. I když TV nemám a neplatím, rozhlas neposlouchám a platím, něco jsem zachytil z jiných zdrojů. Hnus se šíří celou Evropou i světem, kdy papaláši zneužívání TV i rozhlasu považují za samozřejmost (nutnost).
    Velmi kvalitní recenze jsou na webu koronapřevrat 19-84

  4. Ja osobne televizi uplne nenavidim, tak jako country radio. Jsem jejich velkym odpurcem a to navzdy, Televize je u nas pouze pro meho chlapa, a pro pripad nouzoveho vojenskeho vysilani EBS. A na to vysilani pravdy se tesim nejvice. To bude armagedon pro nektere.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout