Požáry v Řecku: Také na Korfu šlo o žhářství, potvrzuje starosta

Požáry v Řecku: Také na Korfu šlo o žhářství, potvrzuje starosta

O požárech v Řecku se na mainstreamu píše mnoho, ale zatím jsem nezaznamenala titulek, který by upozorňoval na to, jak k požárům, které se postupně rozpoutaly po celém Řecku, došlo.

Najdete spoustu vyprávění zážitků místních i turistů, rady co dělat, pokud máte zaplacenou dovolenou v místě, apod., ale o příčině najdete zmínku možná někde mezi řádky.

V podstatě i řecká média skrývají tuto velmi důležitou okolnost většinou až v textu, neboť většina lidí tuší, kde zřejmě hledat žháře.

V loňském roce došlo v Řecku také k požárům – a jako původci byli odhaleni Afghánci.

Velmi silně multikulturně obohacované ostrovy mohou být tímto cílem džihádu, nezapomínejte, že muslimové je považují za své výsostné území, které již bylo na čas dobyto Osmanskou říší.

A i samotný ISIS již vícekrát vyzýval k zakládání požárů na území obývaném káfiry.

A je zde ještě druhá teorie, kterou podporují i někteří Řekové v diskuzích: Snaha o podpoření klimatické agendy, která je v Řecku velmi špatně akceptována.

Požáry jsou sice  zapáleny úmyslně, což potvrzují i místní šetření, ale nakonec se to svede na „globální oteplování,“ což podpoří zelenou politiku EU.

Ať je to jak chce, motivy existují a právě dva výše uvedené se zdají být nejpravděpodobnější….

Dále již čerstvé informace přímo z řeckých médií o požárech na Korfu a Rhodosu…

Obyvatelům byla zaslána tísňová zpráva 112 k evakuaci Loutses na Korfu, hasiči a dobrovolníci bojovali s plameny.

Zpráva uvádí: „Pokud jste v oblasti Loutses, evakuujte se nyní do Acharavi. Lesní požár ve vaší oblasti. Postupujte podle pokynů úřadů.“

Oheň na místě nekontrolovatelně hoří. Šedesát dva hasičů se rozdělilo do tří skupin s 21 vozidly, čtyřmi letadly a vrtulníkem operujícími na místě.

Druhé ohnisko požáru vzplálo v hůře přístupné oblasti mezi Starou Perithií a vesnicí Lavki.

Podle starosty severu Korfu G. Mahimarise je oheň v blízkosti prvních domů na nejvyšším místě, ale jak hasiči, tak letecká vozidla neustále chrlí vodu, aby se oheň nepřiblížil.

Mezitím jsou na pláži Acharavis okamžitě v pohotovosti dvě lodě pobřežní stráže, aby v případě potřeby pomohly.

Starosta severního Korfu řekl Proto Thema o organizovaném žhářském plánu.

Starosta Giorgos Machimaris potvrdil, že byla požadována další letecká pomoc, protože silný vítr nese ohnivou frontu, která se znovu rozhořela z Pantokratoru, stále blíže k vesnici Louches.

„Potřebujeme více pomoci. Včera létala tři letadla a tři vrtulníky a dnes jeden vrtulník a dvě letadla. Piloti se nás snaží zachránit s nasazením svých životů, protože kouř jim ztěžuje práci,“ říká starosta severního Korfu a dodává:

„Evakuujeme Loutse. Začali jsme a stěhujeme lidi z domů v blízkosti přední části požáru. Hasiči, civilní ochrana a naše obec dělají vše pro záchranu ohrožené obce. Všichni směřují do Acharavi, kde jsou místa, na kterých mohou být lidé ubytováni.“

Za požárem na Korfu, který včera vypukl v severní části ostrova, vidí starosta žhářství:

„Od včerejška začal organizovaný plán žhářství se souběžnými šesti různými ohnisky a čtyřmi novými ráno. Mluvíme o požárech, které nejsou blízko sebe, takže můžete říci, že to přenesl vítr. Jsou to ohniska ve vzdálenosti 5 a 10 kilometrů. Někdo nás chce upálit zaživa. Narodil jsem se tady a znám to místo skrz naskrz. “

Pokud se oheň nepodaří okamžitě zadržet, budou ohroženy další osady:

„Vesnice jsou tady roztroušené. Máme 38 komunit, okres severní Korfu se 120 osadami. V části, která nyní hoří, máme 30 osad. Velké zalesněné oblasti hoří v Pantokratoru, Ritsonu, Perisii, Kassiopi, Lefki. V tuto chvíli žádáme o další pomoc.“

Velké oživení ve Vati na Rhodu

Na frontě na Rhodosu od 10 hodin dopoledne čelí hasiči velkému oživení ohňů poblíž oblasti Vati .

Značné síly hasičského sboru, dobrovolníci, obyvatelé oblasti a zejména mladí lidé v této době statečně bojují, aby zabránili požáru proniknout do vesnice Vati. Hasiči spolu se zemními pracemi udělali otvor – vyčistili vyschlé koryto řeky jihozápadně od fronty od Vati po Gennadi.

Krátce po 12:30 se oheň rozšířil a přešel přes síly na jih. Hasiči v pohotovosti okamžitě zasáhli a zabránili šíření požáru na jih a zcela uhasili nové ohnisko.

Intenzivní vzplanutí jsou také zaznamenána na druhé frontě směrem k vesnici Gennadi, která také mobilizovala silné hasičské síly ze vzduchu a ze země.

Třetí fronta směrem na Malonu – Massari je také problematická a považována za nebezpečnou, a proto byly před časem vyžádány nouzové posily.

Podívejte se na videa z okolí Vati z Rhodosu.

Podle toho, co je známo, působí na Rhodosu 266 hasičů, 16 skupin pěších oddělení a 55 vozidel. Ze vzduchu pomáhají dvě letadla a dva vrtulníky. Očekává se, že hasičské síly budou posíleny o dalších 16 hasičů a 8 vozidel.

Očekává se, že dnešek bude pro Rhodos obzvláště obtížným dnem, protože podle mapy předpovědi požárního rizika vydané Generálním sekretariátem civilní ochrany je ostrov v nejvyšším stupni pohotovosti č. 5.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Požáry v Řecku: Také na Korfu šlo o žhářství, potvrzuje starosta

 1. Najnovšie vypukli požiare /zrejme z vyššie uvedených dôvodov/ už aj na Sicílii. Čím viac mafiánov, ich príbuzných a ich sídel tam zhorí, tým lepšie…

  1. Ano, také šlo o žhářství, to už je víceméně potvrzené, i když se to italští propagandisté snažili hodit na „změnu klimatu“. Až budu mít k Sicílii víc info, přinesu článek…

 2. Souhlasím s vámi, že za požáry není žádná smyšlená klimatická změna. Ale neztotožňuji se s názorem, že jde vesměs o organizované žhářství. I když princip Qui Bono by mohl lechtat fantazii, důvody zde jsou mnohem prozaičtější.
  Země jakožto živá bytost potřebuje požáry lesů jako žena hygienu. Nemá žiletky, tak si holt musí pomoct jak umí. A tou pomocí je fyzika.
  Země obcuje se Sluncem i Měsícem. Na pozicích, kde obcuje nejintenzivněji, nemá zájem o porost.
  Proto třeba vznikla Sahara. Nicméně nejen oblast rovníku, ale i tropy a subtropy vyžadují občasnou péči.
  Laskání se Sluncem prosuší oblast. Země vyvolá pomocí rozdílů teplot na povrchu a uvnitř potřebné elektrické napětí a díky odporu v minerálech zapálí kořenový systém. A je to.
  Požáry se pak šíří rovněž kořeny, proto jsou hasiči tak zmatení, když lokalizovaná nová ohniska, docela vzdálená, považují za založená žháři.
  No a co se týče rande s Měsícem, ta probíhají v mírném pásu. Tam své holení Země nejčastěji odbude prostřednictvím hurikánů a vichřic.
  Tak. A teď to konečně víte. Žádní Serešovo magoři se sirkama. Ti k ničení civilizace používají primárně korupční prachy, PC klávesnici, pletichy a zbraně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout