Kdo zakládá požáry na řeckých ostrovech Rhodos a Korfu?

Kdo zakládá požáry na řeckých ostrovech Rhodos a Korfu?

Po ničivých požárech na ostrově Rhodos nyní hoří další turisty oblíbený ostrov Korfu. Zatímco požár na Korfu zatím není vyšetřen, v případě požáru na Rodosu je již jasně potvrzeno, že se jedná o žhářství.

Už vloni docházelo v Řecku k úmyslnému zakládání požárů, přičemž v některých případech  byli z jejich zapálení obvinění Afghánci. Je všeobecně známo, že ostrovy v Egejském moři, které jsou na invazní trase, jsou obohacovány ještě víc než pevninské Řecko.

Nedávné brutální hromadné znásilnění a následná vražda mladé Polky na Kosu jen potvrzuje, že situace na ostrovech se nijak nelepší, spíš naopak.

Řecká média k požáru na ostrově Rhodos mimo jiné uvádí: Nejvyšší představitelé v oblasti tvrdí, že požáry byly ve skutečnosti způsobeny člověkem.

Vassilis Vathrakogiannis, zástupce hasičského sboru na Rhodosu, řekl místním médiím:

„Požáry jsou zakládány lidskýma rukama. Zda je to kvůli nedbalosti nebo jde o úmysl se snad dozvíme, ale lidé byli předvoláni k výpovědi a další budou předvoláni. Jakmile budeme mít kompletní informace – protože vyšetřování je v plném proudu, vydáme oznámení.“

Dosud nebyl nikdo zatčen, ale bylo provedeno předběžné vyšetřování s „náznaky“, které ukazují na žhářství.

Požáry byly vloni ve velkém zakládány také ve Francii, kde šlo o přiznaný džihád.

Aktuálně je v plamenech také ostrov Korfu, z pláže Nissaki na severozápadním pobřeží bylo evakuováno přibližně 59 lidí, včetně šesti plavidel pobřežní stráže a devíti soukromých lodí.

Starosta Severního Korfu Giorgos Machimaris, který je v Megoulas, řekl státní tiskové agentuře AMNA, že plameny zasáhly první domy v Megoulas a „je to obtížná situace“.

Další dva požáry zuřily nekontrolovaně na Rhodosu a jižní Euboii.

V případě požáru na ostrově Rhodos došlo také k největší evakuaci v historii Řecka, když bylo evakuováno 19 000 osob, většinou turistů.

 

 

Podle záchranné služby a ministerstva zdravotnictví Egejského regionu mělo celkem devět lidí  dýchací potíže. Všem byla poskytnuta okamžitá první pomoc na lékařských klinikách, ale byli okamžitě propuštěni.

Nicméně o požárech jste si jistě už přečetli na mainstreamu. zásadní však je, že požáry byly opět založeny člověkem. A to zřejmě úmyslně, o čemž svědčí i fakt, že nebyly založeny jen na jednom místě a jednom jediném ostrově.
Kdo je pachatelem je prozatím nejasné, ale zkušenosti z minulých let alespoň napovídají, kdo by za požáry mohl stát…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 31 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “Kdo zakládá požáry na řeckých ostrovech Rhodos a Korfu?

  1. stejně jako v Kanadě, u hlupáků to má vyvolat zoufalý pocit z přehřívající se planety. Kdyby mohly a věděly jak ještě by rádi přivedli do varu i moře, ale neví jak. Od místních hasičů v Řecku už je prokázané založení požárů rukou zrůdy, které je úplně jedno kolik je tam na dovolené lidí a malých dětí.

  2. Aj keď som pôvodom Grék, prajem obyvateľom starej vlasti túto katastrofu. Aj preto, že stále dokola volia vlastizradné strany na čele so SYRIZou a dovolili rozpustenie jedinej vlasteneckej strany Zlatý úsvit a dlhoročné väzenie pre jej predstaviteľov. Nie, nepochybujem o tom,že požiare zakladajú moslimskí votrelci, proti ktorým zasahuje tamojšia vláda len symbolicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout