Rada Evropské unie vyzývá k rozšíření používání digitálního Covid pasu

Rada Evropské unie vyzývá k rozšíření používání digitálního Covid pasu

Bruselští totalitáři si nedají pokoj. I když ohledně zavádění  Covid pasů získali od občanů z celé EU velmi negativní reakce, přesto trvají na tom, že občané EU s nimi byli spokojeni a zvykli si na ně.

Již před časem se diktátoři z EU také dali slyšet, že by dokonce Covid certifikáty měly být i jakýmsi předobrazem pro budoucí ID EU a podle všeho jsou také vzorem pro mezinárodní digitální očkovací pas chystaný WHO.

Jde tak o další z nekonečně mnoha důvodů proč tento šílený spolek opustit. Setrvání v EU je tím nejhorším možným scénářem do budoucna, přičemž právě Covid certifikáty jsou jedním z potvrzení tohoto faktu.

Podle některých vyjádření bruselských byrokratů se zdá, že do budoucna počítají s dalším kolem „plandemie“ – pro kterou by měl být covid pas využit, ale údajně v mnohem širší míře.

A jak již víme, nepoužíval se jen pro cestování, ale také jako vstupenka na různá místa, která byla pro neočkované vyděděnce tabu. Tedy pro vstup do restaurací, sportovních a kulturních zařízení, kadeřnictví apod…

Přiznám se, že jsem nikdy žádný covid pas nevlastnila a nehodlám to ani do budoucna měnit. Nic jiného než odpor mas ovšem zločinecké praktiky EU nezastaví.

A pak samozřejmě již za rok eurovolby, kdy lze plošně vyměnit ty, kdo nezastupují volený lid, ale hlasují v zájmu těch, kdo ve skutečnosti EU ovládají.

A co tedy říká Rada EU o Covid pasu, který mimochodem podporuje i drtivá většina našich europoslanců?

Digitální certifikát EU pro Covid se osvědčil tak dobře, že by měl být podle Rady Evropské unie rozšířen pro další účely. Vyzvala Evropskou komisi, aby podnikla kroky k transpozici opatření do práva EU. 

Rada rovněž vyzvala k zavedení dalších nástrojů pro řešení případných budoucích krizí v souladu s doporučeními Evropského účetního dvora (pozn.: za krizi by mohla být považována i případná EU vyhlášená klimatická nouze!).

Rada Evropské unie zveřejnila v Úředním věstníku EU přímou žádost Evropské komisi, aby zvážila doporučení zprávy Evropského účetního dvora s názvem: „Svoboda pohybu v EU během pandemie Covid-19 – Omezená ostraha kontrol na vnitřních hranicích a nekoordinovaná činnost členských států.“

Evropská komise proto bude muset identifikovat nástroje EU vytvořené během pandemie Covid-19, které byly pro občany a členské státy nejužitečnější, a prozkoumá, jak lze technologické infrastruktury, zejména digitální Covid certifikát EU, využít i pro jiné vhodné účely.

Bylo by žádoucí, aby Komise přijala opatření ke zlepšení přístupu občanů EU k nástrojům pro usnadnění přeshraničního sledování kontaktů v mimořádných situacích v oblasti veřejného zdraví. Toho by bylo možné dosáhnout například pomocí synergií nebo zjednodušení při respektování zásady proporcionality a vnitrostátních pravomocí. 

Posouzení potřeby dalších nástrojů k řešení případných budoucích krizí by mělo být provedeno v úzké konzultaci s členskými státy, zejména pokud jde o požadavky na ochranu údajů, a měla by být využívána vhodná fóra. 

„Jakýkoli nový legislativní návrh by měl pokud možno vycházet z předchozího posouzení dopadů nebo alespoň z předchozích konzultací,“ stojí v dokumentu vydaném Radou Evropské unie.

Zpráva Evropského účetního dvora poukázala na to, že kódy používané v digitálních certifikátech EU Covid jsou generovány národními systémy zúčastněných zemí, a že je důležité, aby tyto systémy zahrnovaly odpovídající bezpečnostní kontroly.

„Komise se spoléhala na sebehodnocení bezpečnosti IT, které provedly zúčastněné země, protože nemá žádnou výsadu ověřovat skutečný soulad s bezpečnostními požadavky. V důsledku toho je bezpečnost národních systémů zaručena pouze v omezené míře,“ uvádí se ve zprávě Evropského účetního dvora.

Zpráva také uvádí, že formuláře pro sledování cestujících a portál pro vyhledávání kontaktů v EU neměly očekávaný dopad kvůli jejich omezenému používání. Pouze čtyři členské státy používaly formulář EU pro elektronické sledování cestujících, zatímco ostatní země nadále používaly vnitrostátní řešení. 

Celkově byla platforma pro výměnu formulářů pro vyhledání cestujících nadále využívána na nízké úrovni: v roce 2021 byly předloženy tři formuláře ve srovnání s 253 v prvních dvou měsících roku 2022.

Jedním z doporučení Evropského účetního dvora, které má být provedeno do konce roku 2023, je identifikovat důvody nízkého používání elektronických formulářů pro určení polohy cestujících v EU a odpovídající platformy pro výměnu informací a podpořit širší přijetí tohoto nástroje členskými státy EU v budoucích fázích pandemie Covid-19.

Evropská komise by také měla usnadnit přímou komunikaci mezi oficiálními kontakty každé země, která se účastní systému EU pro digitální certifikáty Covid, aby usnadnila komunikaci v mimořádných situacích…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Rada Evropské unie vyzývá k rozšíření používání digitálního Covid pasu

  1. Jeste jednou opakuji jsme stale CSFR!!!! CSFR nikdy nebyla v EU a ani v NATO!!!! To pouze firma Cesko s.r.o. Ltd. jsou v techto valecnych organizacich!!! At si tam jsou. Ja prohlasuji ze jsem svobodna lidska bytost zivy clovek zijici na uzemi CSFR!!!! A mam ceskoslovenske obcanstvi!!!! At se to tem zmrdum libi nebo nelibi!!! Ja nejsem povinna poslouchat jejich narizeni!!! Prohlasuji se za ziveho cloveka a nejsem jejich pravni nezijici fikce!!!! At jdou do prdele s temi stupiditami!!! A kdyz ne do prdele tak at je pochytaji a pred vojensky soud s nimi at se zodpovidaji z techto zverstev pachanych na lidech!!!! Lidickove brante se odporem k temto budoucim narizenim!!! Dejte jim jasne najevo ze s nimi nemate zadnou smlouvu a ze jste svobodna lidska bytost. Nejste jejich otroky!!! Protoze obcan rovna se otrok!!! A take nevim nac covid pasy kdyz neexistuji zadne viry. To jen spici teto lzi veri!! Za me odmitam covid pas, odmitam se jim prizpusobit. Ja neziji v zadnem clenkem statu EU!!!!

  2. Co na tom, že byl na 100% prokázán podvod pod názvem Covid 19, že? Hlavně že se z toho balíkují politici nikým nevolení v tzv. EU a navíc plní rozkaz svého U-SSA pánička ve vyhlazování národů. Takže blbečci jenž jste slepí hluší a navíc bez mozků, pěkně do front na tečkování bylo přece naplánováno jednou za půl roku další a další tečka až dokud nevychcípáte.

  3. Presne tak, súhlas s komentármi, aj keď
    sa niektorí vyjadrili „ostro“, ale chápem rozhorčenie…
    Dosť bolo klamstiev!
    Nech žije Sloboda a Pravda!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout