Rakousko: Fotbalové kluby musí být „klimaticky neutrální,“ jinak nedostanou licenci pro Bundesligu

Rakousko: Fotbalové kluby musí být „klimaticky neutrální,“ jinak nedostanou licenci pro Bundesligu

Aby současná klimatická propaganda zabrala co nejlépe, je třeba ji prosazovat všemi myslitelnými prostředky, tedy například i pomocí vždy ke všemu ochotných angažovaných umělců nebo sportovců.

A pokud by se náhodou některé sportovní kluby odmítly k propagandě připojit, budou patřičně potrestány. Tedy alespoň v Rakousku, kde vládnou Zelení, jsou požadavky na fotbalové kluby jasné: Buď se připojí ke globalistické agendě nebo si nezahrají v profesionální lize.

V evropských fotbalových ligách se sezóna chýlí ke konci a na mnoha místech  probíhají vzrušující bitvy o mistrovské tituly, místa v evropských pohárech a proti sestupu.

Strhující ruch, ve kterém se 22 mužů honí za míčem, je stejně populární jako vždy. Pro zastánce globalistické agendy je však tato popularita zřejmě důvodem, proč učinit ze svých nařízení povinnost i ve sportu – koneckonců například UEFA sní o tom, že prostřednictvím odpovídajícího  programu „Síla skrze jednotu“ osloví až 2,5 miliardy lidí…

Neměla by existovat žádná oblast života, která by mohla uniknout světové restrukturalizaci elit – zejména ne sport, který je často zneužíván jako efektivní reklamní scéna.

A tak strážci světového fotbalu  nadále nemají problém s prodejem celé fotbalové tradice ve prospěch nejlepší nabídky – zatímco zároveň chtějí zavést agendu „Velkého resetu“ pod rouškou „udržitelnosti“ pod taktovkou WEF.

A ÖFB, jako regulační orgán rakouského fotbalu nejvyšší úrovně, chce být opět vzorným studentem, pokud jde o implementaci.

Z tohoto důvodu byla upravena licenční kritéria pro Bundesligu: V budoucnu musí být všechny profesionální kluby „klimaticky neutrální“ – cíle udržitelnosti pro licenci budou zvýšeny na kritérium B („náročné“).

To znamená, že kluby, které tento požadavek nesplní, budou čelit vysokým sankcím a pokutám. Dosud byly tyto cíle pouze doporučeným kritériem C, některé kluby tak využily dotace na přestavby stadionů.

Po několika letech následuje i upgrade na povinné kritérium A, které musí být splněno po celou sezónu – jinak hrozí odebrání licence nebo nebude vydána žádná licence pro následující sezónu, což povede k nucenému sestupu.

Zejména pro finančně slabé kluby – často nadějné kluby z provincií nebo tradiční kluby, které v posledních letech bojují s penězi – by se takové zpřísnění požadavků mohlo stát problémem.

Někdy jsou pak kluby nuceny rychle investovat, dobrovolně sestoupit nebo se vzdát postupu, kterého dosáhly ve sportu. Vzhledem k nerovnoměrnému rozdělení finančních prostředků v rakouském fotbale může klub, který by neměl žádné finanční starosti ve vyšší třídě, sklouznout do insolvence ve velmi krátké době.

V Rakousku nejsou bankroty klubů neobvyklé, za 49 let Bundesligy došlo v nejvyšší soutěži k 12 bankrotům.

Nová licenční kritéria vycházejí ze Strategie udržitelnosti UEFA 2030, která inzeruje slogan „Síla díky jednotě.“ Evropská fotbalová asociace dává jasně najevo, že formulované cíle jsou rozhodně založeny na „Agendě 2030“ OSN, zde zhuštěné do 11 pokynů – analogicky k počtu hráčů na tým.

Jen čtyři z nich jsou věnovány klimatické neutralitě. Pařížská dohoda, rámec OSN pro sport pro opatření v oblasti klimatu, evropský klimatický pakt a „Zelená dohoda pro Evropu“ vyslaly rozhodující a globální signál, že přechod na „zelenou“ ekonomiku je zásadní.“

V podrobném seznamu toho, které profily požadavků mají být splněny, je také rozpis toho, které ze 17 „cílů udržitelného rozvoje“ OSN budou takto splněny. UEFA si klade za cíl dosáhnout „čisté nuly“ emisí CO2 do roku 2040 (a 50% snížení do roku 2030).

Všechny smlouvy mezi UEFA a jejími členy a soukromým sektorem musí být vázány na cíle a všichni organizátoři akcí UEFA – jako je mistrovství Evropy nebo finále evropského poháru – musí také splňovat odpovídající požadavky. Pokud neuskutečníte to, co OSN, WEF, Gatesova nadace a spol. chtějí pro svou rekonstrukci světa, jednoduše už nebudete na špici.

S realizací nových nařízení v Rakousku jsou samozřejmě určité potíže: koneckonců existují i některá kritéria A, jako jsou systémy únikového osvětlení nebo systémy vytápění trávníků, která jsou relativně energeticky náročná.

A tak si fotbalové kluby zatím vystačily se všemi možnými prostředky. Portfolio sahá od přestavby vozového parku na kontroverzní elektromobily nebo dokonce firemní kola, přes pokrytí celé střechy stadionu solárními panely až po e-nabíjecí stanice v areálu stadionu. Teprve se uvidí, s jakými věcmi kluby přijdou v budoucnu, pokud jde o „plnění nebo odebrání licence.“

Pokud jde o otázku, kam by měla cesta směřovat, odhaluje asociace jeden takový příklad. Anglický třetiligový klub Forest Green Rovers byl oceněn OSN v roce 2018 jako první „klimaticky neutrální“ klub. Jeho stadion je vyroben ze dřeva, dresy a chrániče holení jsou z bambusu a klobásy prodávané na stadionu jsou z tofu.

Už se samozřejmě neuvádí, jak se budou řešit nutné dlouhé cesty, jako je letecká doprava na zápasy evropských pohárů. Jaká řešení se mají projednávat ve špičkových klubech v Evropě, je napsáno ve hvězdách.

Faktem je, že ve směsi předvídavé poslušnosti a rostoucího nátlaku se stále více klubů a asociací zavazuje k dodržování pokynů. Německý fotbalový svaz (DFB) již také zahrnul kritéria udržitelnosti do svých licenčních předpisů Bundesligy.

Například Werder Brémy chce být do roku 2040 zcela „klimaticky neutrální.“ SC Freiburg na druhou stranu již nechce, aby jeho fanoušci přijížděli na stadion autem, a proto na stadionu zřídil 3 700 stojanů na kola.

Tam však iniciativa pochází alespoň částečně od klubu, a proto jsou mezi nimi i rozumněji znějící akce, jako je zasazení stromu za každý bodovaný gól nebo oprava cesty v nedalekém Černém lese…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Rakousko: Fotbalové kluby musí být „klimaticky neutrální,“ jinak nedostanou licenci pro Bundesligu

  1. To dává smysl: když hráči nebudou běhat, nezahřejí se a nezahřejí ani ovzduší. Nejlépe, když si všichni němečtí hráči na trávníku vždy lehnou zabalení do termoobleku a přestanou dýchat. Pak budou klimaticky neutrální a CO2 bude taky nulové…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout