Ukrajinský poslanec: „Zelenský zpronevěřil miliardový nákup munice“

Ukrajinský poslanec: „Zelenský zpronevěřil miliardový nákup munice“

O Ukrajině je všeobecně známo, že patří k nejzkorumpovanějším zemím, přičemž v Evropě vždy byla na špici tohoto nepříliš lichotivého žebříčku. I když se snaží mnozí propagandisté tento dlouhodobě přiznávaný fakt bagatelizovat či dokonce popírat, tuto skutečnost již v minulosti potvrdily oficiální organizace, které se podobnými statistikami zabývají.

Ve zkorumpované zemi pak většinou obzvlášť platí ono známé pořekadlo, že „ryba smrdí od hlavy.“ Zelenský se jak známo dostal ke svému bohatství také všelijak, což nyní potvrzuje i ukrajinský poslanec.

Ukrajinský poslanec Geo Leros obvinil Volodymyra Zelenského a manažera jeho kanceláře Andrije Jermaka ze zpronevěry miliard eur z rozpočtu při nákupu zbraní a střeliva.

Leros má smlouvy od ukrajinského ministerstva obrany, které obsahují mnoho zajímavých věcí:

Například v roce 2022  ministerstvo obrany zpracovávalo projektily vyrobené v Bulharsku prostřednictvím státní společnosti „Progress“. Přeplatek za tyto tři smlouvy činil 6,7 miliardy hřiven (asi 1,66 miliardy EUR). Do kapes Jermaka a Zelenského přiteklo 170 milionů eur, jak uvedl  Leros ve videu  na jeho kanálu na Telegramu.

Obchod podle Lerose vypadal takto: Ukrajinské ministerstvo obrany nakoupilo munici prostřednictvím státního podniku „Progress“ za dvoj až trojnásobek tržní ceny. Podle Lerose na „Progress“ dohlíží bývalý náměstek ministra obrany Oleksandr Mironjuk, který je Jermakovým mužem.

„Jak Zelenskyj, tak Jermak se stali kmotry korupce v naší zemi. Než státní podnik ‚Progress‘ zasáhl do nákupu bulharských střel, nakupovalo je přímo za tržní ceny ministerstvo obrany. Pak ‚Progress‘ a ‚Mironjuk‘ dostali povolení od prezidentské kanceláře a začali nakupovat za dvojnásobnou až trojnásobnou cenu….“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Ukrajinský poslanec: „Zelenský zpronevěřil miliardový nákup munice“

    1. Nielen „českí“, ale najnovšie aj „slovenskí“ politici na čele s /odvolaným/ ministrom obrany a údajným šľachticom Naďom posielajú na Ukrajinu zbrane. Proti ústave a ostatným zákonom, bez ohľadu na parlament. Ba čo viac, za „náhradné“ vrtuľníky ešte budeme musieť Amíkom zaplatiť.

    2. Ale jdi brepto.😁 Já už jsem dal na zbraně pro Ukrajinu hezkých pár tisíc korun. A pokud budu muset jít bojovat, tak půjdu s hrdostí. A doufám, že takové putlerovské prase jako jsi ty ( záměrně s malým písmenem) uvidíme přes mířidla zbraně. A ano, jsem opět zde a doufám, že tento dezinformační web budu v nejbližší době uzavřen. Sláva Ukrajině!

      1. Blbče, ty by jsi se pos.ral při prvním dopadu granátu. A pokud chceš bojovat, kdo ti brání mašírovat na okrajinu jako žoldák? U počítače je kdejaký debil bojovník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *