Výzvu „Pojďme se nebát!“ podepsalo na 50 osobností veřejného života (video)

Výzvu „Pojďme se nebát!“ podepsalo na 50 osobností veřejného života (video)

Iniciativa „Zachraňme náš stát“ včera vydala výzvu, kterou si můžete níže přečíst a v případě souhlasu také podepsat:

Parlamentní i mimoparlamentní opozice, výrazné osobnosti veřejného života, spisovatelé, hudebníci filosofové i akademici se spojili ve výzvě k občanské odvaze, aby společně řekli své důrazné NE současné vládě Petra Fialy, která zatahuje naši zemi do chudoby a války. Osobnosti z celého politického spektra vyzývají občany, aby projevili svoji odvahu a postavili se současné vládě dříve, než napáchá nenapravitelné škody.

25. únor 2023, kdy Výzva Pojďme se nebát vychází, je nejen 75. výročím komunistického převratu v roce 1948, ale současně ročním výročím cenzurního zásahu do svobody slova, který nemá v polistopadovém vývoji naší země obdoby. 25. února 2022 Fialova vláda vypnula přes soukromou společnost a na doporučení vojenských zpravodajců opoziční weby a zahájila tak přímý útok na svobodu slova v naší zemi.

Proto ve výzvě najdeme i volání po svobodě slova, která je dnes tak jako před listopadem 1989 znovu ohrožena.

Vláda přijímá opatření, která mají zastrašit a umlčet kritiku a udržet u moci vládu za každou cenu. Tlak na omezování plurality názorů, na ostrakizaci nositelů a hlasatelů nepohodlných myšlenek se nyní před očima mění na tvrdou institucionalizovanou cenzuru. Desítky lidí jsou stíhány za projevení politického názoru, a to již včetně představitelů politické opozice,“ uvádí se mimo jiné ve výzvě, která navazuje na předlistopadových Několik vět či Vaculíkových 2000 slov.

Pod výzvou se sešlo 50 výrazných osobností naší opoziční národní scény, publicisté Ladislav Jakl, Petr Hájek, Michal Semín a Václav Hrabák, politici či poslanci Jiří Kobza, Zuzana Majerová, Jaroslav Bašta Jaroslav Foldyna, ústavní právník Zdeněk Koudelka, velitel Národní domobrany a lékař Marek Obrtel, profesoři Jiří Beran a Jaroslav Turánek či umělci: hudebník Roman Horký z Kamelotu, režisér a choreograf Petr Zuska, dokumentarista a spisovatel Viliam Poltikovič, hudebník František Hacker z KTO, písničkáři Pepa Nos a Jorek, filosofové Jiří Hejlek Jiří Fuchs a desítky dalších osobností.

K výzvě se mohou občané připojovat na webové stránce iniciativy Zachraňme náš stát https://zachranmenasstat.cz/, která výzvu iniciovala. Pomocí svého podpisu tak mohou dát občané jasně najevo co si myslí o současné vládě.

Po dnešním zveřejnění výzvy budou následovat další kroky, které budou mít za cíl řešení bezútěšné situace v naší zemi.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Výzvu „Pojďme se nebát!“ podepsalo na 50 osobností veřejného života (video)

  1. na každý pád je takováto výzva dobrým znamením, pokud vyzývá k odporu proti současné vládě, která nás s plným vědomím zasahuje do bídy a nevyvolané války. Nehodlám zkoumat a analyzovat každé podepsané jméno, protože upřednostňují vyšší cíl a to je odvolání této vlády plné neodborníků v čele všech vládních resortů a premiéra – salonního politika netušícího ani v nejmenším jak se řídí tento stát Česká Republika, poslušného k rozkazům nikým nevolené evropské komise, ambasády USA a podivného protilidového spolku Aspen institut.

    1. 33 let se ve vládě a kolem točí nový a kdo ví kým dosazení „odborníci“, který obelžou lidi frázemi a řečmi že bude líp ,jen mně/nás podpořte. Já se dívám kdo v té bandě je, za koho zájmy kope/ je jedno v jakou profesi má/ a zájmy lidí to rozhodně nejsou. Jen odvrácení pozornosti nic víc to není. Změna příjde najednou a ze spodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout