Na Silvestra  promítali na most v Rotterdamu nápis „White Lives Matter“ (video)

Na Silvestra promítali na most v Rotterdamu nápis „White Lives Matter“ (video)

Zatímco BLM  – tedy heslo „Black lives matter“ je považováno za „antirasistické“ (přestože se jím prezentuje otevřeně rasistická organizace), je heslo WLM (White lives matter) považováno za rasistické a v některých „pokrokových“ zemích můžete být za jeho zveřejnění popotahováni soudem za údajný rasismus.

Různé slogany byly spatřeny na rotterdamském mostě Erasmus Bridge, ze kterého se v Nizozemsku tradičně odpaluje národní ohňostroj, během silvestrovských oslav.

Nápisy se objevily právě o silvestrovské půlnoci a mezi nimi rozhodně nevadil jen nápis White lives matter.

Světlými písmeny byly na most promítány slogany „White lives matter“ a „Zwarte Piet deed niets verkeerd“ (Černý Petr neudělal nic špatného).

Zde připomínám, že Černý Petr je jednou z postav, které chodí v Holandsku k dětem na Mikuláše tak, jak u nás chodí tradičně čert s Mikulášem a andělem.

Obraz
S Mikulášem tradičně chodí v Holandsku Černý Petr, což bylo prohlášeno za rasistické.

Jenže holandští pokrokáři namítali, že postava Černého Petra je rasistická, takže byl před pár lety pokrokovou vládou zakázán. To samozřejmě považuje mnoho Holanďanů zcela právem za útok na jejich tradice.

Zdá se, že texty byly promítány z lodi, uvedla policie. Bylo zahájeno vyšetřování. Kvůli větrnému počasí byl v Rotterdamu v sobotu zrušen silvestrovský ohňostroj.

Na záběru je nápis velmi špatně patrný, ale pokud se soustředíte, můžete jej na mostě na moment spatřit:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Na Silvestra promítali na most v Rotterdamu nápis „White Lives Matter“ (video)

  1. Keby moslimovia premietali v Amsterdame napr. nápis v holandčine „Šaría pre celé Holandsko“, alebo nejaký moslimský starosta vysvietil radnicu do farieb vlajky ISIS, určite by im nič nehrozilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout