Kanada: Divadlo financované daňovými poplatníky zakazuje vstup bělochům

Kanada: Divadlo financované daňovými poplatníky zakazuje vstup bělochům

Rasismus je již nejen v USA na značném vzestupu. Samozřejmě jde o rasismus protibělošský, který je dnes mimo Spojených států v kurzu i v mnoha západoevropských zemích či v Kanadě.

Již před časem jste si zde mohli přečíst o prosazování divadla jen pro černé ve Švýcarsku, nyní přišli s podobným počinem také v Kanadě. Bílí nebudou mít v únoru přístup na představení, která budou určena pouze černým divákům.

Mimochodem, umíte si představit, co by se stalo, kdyby v jakémkoli divadle uspořádali v dnešní době představení „jen pro bílé?“

V Trudeauově pokrokové Kanadě však jistě nebude počin jako „divadlo jen pro černé“ nijak napadán, naopak, lze čekat plnou vládní podporu.

Během Měsíce černošské historie oznámilo Národní umělecké centrum (NAC), kanadská divadelní organizace financovaná daňovými poplatníky v Ottawě v Ontariu, „Black Out“ večer pro únorová představení „Is God Is“. Akce bude povolena pouze pro „černošské publikum“.

NAC uvádí:

„Vytváření večerů věnovaných černošským divákům umožní konverzaci a účast v celém divadle a otevře dveře pro černošské publikum, aby zažilo energii NAC se společným pocitem sounáležitosti a vášně.

Večerní představení Is God Is přivítá  čistě černošské publikum, které si zažije a užije představení v divadle Babs Asper. Vstupenky na toto představení jsou již v prodeji.

Inspirovány událostí vytvořenou na podzim roku 2019 pro Jeremyho O’Harrise Slave Play na Broadwayi, torontské divadelní společnosti Canadian Stage a Theatre Passe Muraille vytvořily podobné akce pro své publikum.

NAC a Black Theatre Workshop, které zažily sílu těchto večerů, uvítaly příležitost naplánovat představení Black Out pro obě kurátorská představení v této sezóně.

A Black Out je otevřená pozvánka pro černošské publikum, aby přišlo a zažilo představení se svou komunitou. Večery poskytnou černošským divákům vyhrazený prostor, aby byli svědky představení, které odráží živý kaleidoskop, kterým je černošský zážitek.

Následující Black Out NAC 5. května v Azrieli Studio bude druhou kurátorskou hrou od BTW. Black Out nights budou pokračující iniciativou angažmá, protože NAC English Theatre jich na sezónu 2023-2024 plánuje více.

Vytváření večerů věnovaných černošským divákům umožní konverzaci a účast v celém divadle a otevře dveře pro černošské publikum, aby zažilo energii NAC se sdíleným pocitem sounáležitosti a vášně.“

Tolik k segregačnímu programu, který nabízí kanadské divadlo. Jen by mne zajímalo, co na to původní obyvatelstvo, tedy indiáni. Podle pravidel totiž zákaz vstupu platí i pro ně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Kanada: Divadlo financované daňovými poplatníky zakazuje vstup bělochům

  1. Túto absurditu vlády podporujú a schvaľujú. Keď to bude opačne – vstup len pre bielych – sa považuje za rasizmus, diskrimináciu. V Parížskom múzeu je vystavené teleso metra, ako mierky, ktorý ma 100 centimetrov aj pre čiernych.

  2. Být černoch, tak mě tohle uráží! Požaduji představení, kde na jevišti budou figurovat opět jenom tmaví herci. Jenom ti nám přece předají tu správnou energii. Silnou, žhavou, umocněnou žárem afrického slunce, kterou stále po předcích nosíme v sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout