Ve Francii demonstrovaly tisíce lidí proti NATO (videa)

Ve Francii demonstrovaly tisíce lidí proti NATO (videa)

V poslední době probíhá po celé Evropě spousta protivládních demonstrací. Lze říci, že tyto protivládní demonstrace odstartovala ta, která se konala v Praze 3. září. Poté již následovalo mnoho dalších demonstrací, ale i generálních stávek.

Všechny tyto demonstrace mají jedno společné – jsou proti vládě, většinou i proti EU, zdražování a válce. Poslední demonstrace, která se odehrála v Paříži, byla namířena především proti agresivnímu paktu NATO a za vystoupení Francie z jeho struktur.

Zde je třeba zmínit, že ve Francii je velká podpora vystoupení z NATO a je velmi pravděpodobné, že případné referendum by také dopadlo ve prospěch vystoupení.

Zajímavé je, že vystoupení z NATO podporují dva velmi protichůdné tábory – tedy jak voliči ultralevicového Mélenchona (což jsou však do značné míry muslimové), tak i drtivá většina voličů Marine le Pen, jejíž strana má vystoupení z NATO v programu (ovšem již ne vystoupení z EU) a především pak voliči Zemmoura (ten požaduje jak vystoupení z EU, tak z NATO).

Pokud tedy sečteme voličstvo uvedených tří politiků (resp. jejich stran), pak to dá jasnou většinu pro vystoupení z NATO. I to je důvod, proč je Macron tak úporně držen na svém postu. Mimo něj tam není žádný výrazný politik, který by obhajoval setrvání v EU i NATO.

V Paříži se v sobotu 19. listopadu 2022 tisíce lidí zúčastnily pochodu organizovaného politickou stranou „Les Patriotes“. Ti demonstrovali nejen proti NATO, ale vykřikovali také hesla proti EU.

Při demonstraci mimo jiné skandovali:  „Uršulo drž hubu!“

“ A to je to, co spousta lidí křičí v ulicích Paříže! Skvělé!“ – napsal na Twitter Florian Philippot, lídr strany Les Patriotes a europoslanec.

 Předseda strany také sdílel video: „Pojďme rychle opustit NATO!“ – tisíce Francouzů křičely: „Odpor je tady! Chceme mír!“

Obrázek

 

Obrázek

Obrázek

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout