V desítkách zemí již zavedli sledování uhlíkové stopy – přesně podle plánů WEF

V desítkách zemí již zavedli sledování uhlíkové stopy – přesně podle plánů WEF

V situaci, kdy zatím neexistuje spolehlivý nástroj odměn a trestů, je samozřejmě toto měření uhlíkové stopy zatím jen ve víceméně testovací fázi. Plně funkční může být až ve fázi, kdy dojde ke zrušení hotovosti a plošnému zavedení programovatelné digitální měny.

V desítkách zemí spustily přední finanční instituce a banky pro své zákazníky „sledovače uhlíkové stopy“, údajně zaměřené na boj proti změně klimatu. Měření skrz banky jasně naznačuje, že se v budoucnu počítá s propojením digitální měny na uhlíkové kredity.

Vydání softwaru pro sledování uhlíku následuje po oznámení Světového ekonomického fóra (WEF), že jeho členské společnosti pracují na implementaci podobného programu v rámci svého širšího úsilí o změnu klimatu. 

WEF byl také obviněn ze zneužívání změny klimatu k prosazování sociální a politické agendy založené na „skóre sociálního kreditu“ a sledování digitálních identit – podobně jako skupina využila COVID-19, aby zahájila svůj „Velký reset“ k realizaci agendy. .

Mastercard například spustila funkci „Carbon Calculator“, která „poskytuje spotřebitelům odhadovanou uhlíkovou stopu pro každý z jejich nákupů“. Tato funkce byla vyvinuta ve spolupráci se švédskou fintech společností Doconomy a v současnosti je nasazena ve 25 zemích.

„Získáním jasného náhledu na dopad vaší každodenní stopy na planetě můžete provést malé úpravy, které povedou ke skutečné změně,“ stojí ve shrnutí programu Mastercard.

Kanadské finanční družstvo Vancity nedávno spustilo program, který sleduje odhadované uhlíkové emise svých držitelů kreditních karet Visa.

„Podle družstevní záložny se sídlem ve Vancouveru budou všem držitelům kreditních karet Vancity Visa poskytnuta data, která také ukazují, jak se jejich emise porovnávají v národním měřítku, a které nákupy mají nejvyšší ekologické náklady,“ stojí v prohlášení.

Funkce byla vyvinuta ve spolupráci s německou fintech společností ecolytiq.

Podobně i Commonwealth Bank v Austrálii spustila program, který ukazuje 250 000 uživatelům „uhlíkovou stopu v reálném čase“.

„V první fázi partnerství může vybraná skupina maloobchodních zákazníků sledovat svou uhlíkovou stopu prostřednictvím aplikace CommBank a kompenzovat transakce z předchozího měsíce nákupem uhlíkových kreditů. Tato nová funkce bude dostupná všem maloobchodním zákazníkům v průběhu příštího roku,“ stojí ve shrnutí programu.

Tisková zpráva dále říká:

Naše datová kapacita umožní zákazníkům v průběhu času větší personalizaci, včetně podrobnějších informací o jejich uhlíkové stopě a možnosti kompenzovat jednotlivé transakce.

Karbonová kompenzace měří, kolik uhlíku je emitováno každodenními činnostmi, jako je jízda. Emise jsou pak kompenzovány výhodami zelených iniciativ, jako je regenerace australské buše.

Spuštění softwaru pro sledování uhlíku přichází uprostřed širšího tlaku ze strany WEF na zavedení širšího systému sledování digitální identity.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

5 thoughts on “V desítkách zemí již zavedli sledování uhlíkové stopy – přesně podle plánů WEF

 1. Nech si to strčia ! Ak mi banka sama od seba pošle, akú mám uhlíkovú stopu, navštívim ju, a urobím tam bordel. A prevdepodobne s ňou skončím. Na Slovensku sú v tomto smere agresívne banky ako Tatrabanka, Slovenská sporiteľňa a ČSOB ! Tlačia na menšie používanie hotovosti a propagujú zvrátenú uhlíkovú stopu, tzv. modrý účet a pod. sračky. Kurvy !

   1. Nikdo neví co bude, jen ustrašení si myslí, ža nebude hotovost. K čemu by byl takový život, pod kontrolou všude a všeho. Je to utopie WEF, NWO. I kdyby to tak bylo, nic netrvá věčně. Vždy to dopadne jinak.

  1. to nebude nic platne. hotovost budepostavena mimo zakon,pocitam ze i zlato. aze to nemuzou, tak si prectete dejiny spojenych statu.

   drzeni zlata bylo zlocin. pro myslite ze bankomaty uznyni umi penize vkladat,proc to tam asi je tahle funkce.

   markety tlaci nakarty a aplikace,kde to jeste hotove jde,jsou hospody a soukrome obchody ale ty uz byly zakleknuty a casem zkrachuji sami pac lidi drahe pivo pit nebudou. jidlo se varit v hosoodach stejne nebude.

   miri to k hladomoru a valce o zdroje a samozrejme k bogotizaci -slumy a stanovamestecka. bezdaci vsude kolem. auta i zbrane si zahodime sami a dobrovolne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout