Reakce Ruska na zamítnutí referenda Guterresem v OSN

Reakce Ruska na zamítnutí referenda Guterresem v OSN

Jen stěží lze odhadnout, co se bude dít dál v situaci, kdy zatím referenda nikdo neuznal. Ovšem od samého začátku bylo jasné, jak se OSN k referendům postaví. Ani ostatně není třeba čekat na vyjádření Guterrese, je ve stejném stylu jako všechna vyjádření napříč západním mainstreamem. A opět je připomínán případ ukradeného Kosova, v jehož případě se dokonce ani referendum nepožadovalo. Přesto ho mnoho zemí uznává.

Za příklad dvojího metru Rusko označuje prohlášení šéfa OSN Guterrese o neuznání referend v Luganské a Doněcké lidové republice a také v Záporožské a Chersonské oblasti.
Kreml poukazuje na precedenty z minulosti.

Stálá diplomatická mise Ruska při OSN obviňuje generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese z dvojího metru. Guterres oznámil, že výsledky referend a následné přijetí lidových republik Doněck a Lugansk a Chersonské a Záporožské oblasti do Ruské federace nemohou být uznány.

Guterres zdůraznil, že referenda se konala mimo právní rámec Ukrajiny a na území kontrolovaném Ruskem.

Ruští diplomaté v této souvislosti připomněli, že generální tajemník neučinil žádná podobná prohlášení k akcím ukrajinských sil na Donbasu po roce 2014, situaci kolem Kosova nebo současné okupaci části syrského území USA-NATO.

„V tomto kontextu je přímý útok generálního tajemníka na základní právo na sebeurčení lidu DLR, LPR a Chersonské a Záporožské oblasti dalším příkladem dvojího metru.“

Navíc prohlášení ruské mise při OSN říká, že Guterres nemá právo komentovat referenda jménem světové organizace. Ohledně situace na Ukrajině je generální tajemník OSN zaujatý.

Doslova v prohlášení stálo: „Ve vztahu k situaci kolem Ukrajiny generální tajemník OSN neustále prokazuje stejně selektivní přístup jako země kolektivního Západu a doslova se s nimi staví na roveň.“

Referenda o připojení k Rusku se konala v Doněcké a Luhanské lidové republice a také v Chersonské a Záporožské oblasti od 23. do 27. září včetně. Obyvatelé oblastí toto rozhodnutí podpořili drtivou většinou hlasů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Reakce Ruska na zamítnutí referenda Guterresem v OSN

  1. Co mozno cakat od portugalskeho slobodomurarskeho psa?! Rovnaky postoj ako zvysnych zapadnych slobodomurarskych psov, sluzobnikov LucifFera!
    Tito primitivy si myslia, ze ak Rusko pouzije na Ukrajine jadrove zbrane, tak ze oni len tak s „dovolenim“ Ruska mu znicia ciernomorsku flotilu a nic sa nestane… Chudaci, retardi… zenu cely svet do nuklearnej vojny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout