Při převratu v Burkině Faso vyrabovali a zapálili francouzskou ambasádu (video)

Při převratu v Burkině Faso vyrabovali a zapálili francouzskou ambasádu (video)

Nenávist k francouzským kolonizátorům, jejichž snahou je nyní usazovat do vedení zemí své loutky, je v Africe všeobecně známa. Nedávno byla v OSN podána žaloba na francouzské vojáky (a jejich lokaje, včetně našich), za nezákonnou okupaci Mali a vyzbrojování džihádistů a nyní se proti Francouzům – a zejména jejich místním lokajům – bouří také v Burkině Faso. Obě země jsou do značné míry ovládány africkým ISIS a Francouzi situaci tamních obyvatel nijak nezlepšují.

Vojáci, kteří v sobotu převzali moc v Burkině Faso, obvinili podplukovníka Paula-Henriho Sandaogo Damibu, svrženého o den dříve, z „plánování protiofenzívy“ z francouzské základny poblíž Ouagadougou, což Francie popírá.

„Podplukovník Paul-Henri Sandaogo Damiba se uchýlil na francouzskou základnu v Kamboinsinu, aby naplánoval protiofenzívu a rozséval potíže do našich obranných a bezpečnostních sil,“ uvedli v tiskové zprávě. V zemi převzal moc po svržení loutkové vlády kapitán  Ibrahim Traoré.

Francouzská ambasáda byla vyrabována a záhy i zapálena:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Při převratu v Burkině Faso vyrabovali a zapálili francouzskou ambasádu (video)

  1. Aj Slováci /a nielen oni/ by sa potešili vypáleniu a vyrabovaniu tej americkej… bohužiaľ nikde v Európe – s výnimkou Bieloruska , ktoré sa zatiaľ ako-tak drží – niečo ako prevrat nehrozí. Na druhej strane uznávam, že Putinov pád a nástup skutočne tvrdého a bezohľadného prezidenta nepoznajúceho ,čo je váhanie, výčitky svedomia, súcit a by Rusom vrátane vojakov veľmi prospel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout