Australská Commonwealth Bank začíná sledovat transakce a spojuje je s uhlíkovou stopou

Australská Commonwealth Bank začíná sledovat transakce a spojuje je s uhlíkovou stopou

ID ve spojení s digitální měnou a sociálními kredity se postupně stává skutečností. Sociální kredity jsou nejčastěji testovány v souvislosti s měřením uhlíkové stopy – čím menší uhlíková stopa, tím více odměn. Tresty nastoupí v momentě, kdy bude plně zavedena digitální měna a zrušena hotovost.

O tom, že se již testování sociálních kreditů v souvislosti s uhlíkovou stopou provádí v některých evropských zemích, jste si zde mohli opakovaně přečíst. Ovšem právě fakt, že se do měření začínají zapojovat i banky, může souviset s pozdějším propojením digitální měny se sociálními kredity, neboť měření uhlíkové stopy má být důležitou součástí sociálních kreditů napojených na vaše ID.

Australská Commonwealth Bank (CBA) přidala do svého softwaru pro online bankovnictví novou funkci, která zákazníkům sděluje jejich uhlíkovou stopu na základě měsíčních výdajů. Tento krok navazuje na partnerství mezi bankou a společností CoGo, která poskytuje řešení pro správu uhlíkové stopy.

Podle banky je celostátní průměr emisí CO2 asi 1 280 kilogramů, udržitelný údaj je 200. Banka umožňuje „zaplatit poplatek“ za kompenzaci uhlíkové stopy.

CBA uvedla, že data s CoGo nesdílí. Dodala, že data budou nakonec rozdělena do každé jednotlivé transakce.

Banka počítá uhlíkovou stopu osoby na základě transakcí kreditní nebo debetní kartou.

„Kombinací našich bohatých zákaznických dat a špičkové schopnosti společnosti CoGo měřit emise uhlíku můžeme našim zákazníkům nabídnout větší transparentnost, aby mohli podniknout kroky ke snížení své ekologické stopy,“ uvedl Angus Sullivan, výkonný ředitel CommBank Group. .

„Naše datová kapacita umožní zákazníkům lepší personalizaci přesčasových hodin, včetně podrobnějších informací o jejich uhlíkové stopě s možností kompenzace jednotlivých transakcí.“

Dodal: „Zákazníci mají více možností než kdy jindy podniknout kroky ke snížení a kompenzaci svých emisí. Od nákupu čistých energetických produktů přes 0,99% zelenou půjčku a přístup k obnovitelné energii za velkoobchodní ceny s Amber, až po zákazníky, kteří nyní mohou vyrovnávat své měsíční transakce prostřednictvím aplikace CommBank pomocí technologie CoGo.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

One thought on “Australská Commonwealth Bank začíná sledovat transakce a spojuje je s uhlíkovou stopou

  1. hahahahaha, sledování uhlíkové stopy lidí je nebetyčná békovina. V každém okamžiku ve dne i v noci jsou na obloze tisíce dopravních letadel, na moři tisíce nákladních lodí spalujících tuny mazutu, na silnici desetitisíce dieslových kamiónů a sopky které chrlí do ovzduší tuny co2. V této situaci chce pár magorů sledovat jestli jsme si koupili banán nebo rum a propčítavat co2 při jejich výrobě ? Jen úplný šílenec tomuhle může uvěřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout