Také Italové už toho mají dost a pálí účty za elektřinu (video)

Také Italové už toho mají dost a pálí účty za elektřinu (video)

I když v ČR máme bezkonkurenčně nejvyšší ceny jak za elektřinu, tak za plyn, realitou je, že tyto ceny rostou úplně všude. A rostou samozřejmě především tam, kde nemají energetickou soběstačnost. Protestuje se postupně po celé Evropě a protesty již přerostly v akce, které nabádají k pozastavení plateb za energie.

Podobná iniciativa již existuje v Belgii nebo Velké Británii. V obou zemích přestanou až statisíce občanů na protest platit od října účty za záměrně předražené energie.

Itálie je pak další ze zemí, kde patří ceny k těm nejvyšším v Evropě. Jsou na tom jen o kapku lépe než my, jenže mají oproti nám neskonale vyšší nezaměstnanost a statisíce parazitujících jedinců, kteří si přijíždí pro štědré dávky z Afriky. V celku tedy na tom nejsou lépe než my.

V Neapoli se nyní rozhodli spálit účty za elektřinu, jejíž cena raketově roste. Itálie je totiž v energiích závislá na dovozu, o to víc se zdražuje. Přesto je tam stále elektřina o něco levnější než u nás, kde jí vyrobíme víc než kolik potřebujeme…

Povstání je stále pokojné, občané Neapole tančí před radnicí, mávají účty za elektřinu a pak je spálí: už nechtějí platit tyto předražené ceny elektřiny a plynu, křičí.

Na demonstraci se sešli především dlouhodobě nezaměstnaní: „Sliby politiků už neposloucháme. Nemůžeme platit účty za plyn a elektřinu z našich dávek v nezaměstnanosti.“

Někteří demonstranti také chtěli zaútočit na radnici, policie je nakonec zatlačila zpět, aby ochránila místní politiky….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Také Italové už toho mají dost a pálí účty za elektřinu (video)

  1. Pochopiteľne,že nestačí len odmietať platiť neúnosné účty. Treba aj zabíjať exekútorov /vyslaných do domácností chudobných ľudí pod zámienkou splácania dlhov – v skutočnosti za účelom ich totálneho vycicania/ , a pripraviť ich o život bez milosti a výčitiek svedomia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout