EU agituje proti zákazu LGBTQIA pride v Bělehradě (video)

EU agituje proti zákazu LGBTQIA pride v Bělehradě (video)

Jak již víte, tak v Bělehradě proběhly již dva velké protesty proti konání velké, celoevropské LGBTQIA pride v Bělehradě. LGBTQIA průvod se měl konat 15.-18.9., ale poté, co již dvakrát vyšlo do ulic asi 50 tisíc lidí, aby proti průvodu protestovali, vláda nakonec LGBTQIA průvod zakázala. Jednoduše, většina Srbů si podobné akce nepřeje.

To se samozřejmě nelíbí EU, kde si snad myslí, že mají právo hovořit i do vnitřní politiky zemí, které nejsou součástí 4. říše.

Navzdory dramatickému vývoji, jako je největší energetická a hospodářská krize od druhé světové války, blížící se světová válka a pokračující občanské protesty proti zbídačení širokých vrstev obyvatelstva, se v Evropském parlamentu se vší vážností vedla debata proti zákazu EuroPride v Srbsku. Srbsko je sice suverénním státem mimo EU, ale ta se mu snaží vnutit svou progresivistickou politiku.

Německá europoslankyně za Zelené  na Twitteru sdílela video k agitaci za EuroPride na plenárním zasedání ve Štrasburku: „Naše pocta organizátorům BelgradePride za jejich odvahu. Na obranu svobody shromažďování. Pro krásnou a silnou LGBTI* komunitu v celé Evropě. Stojíme za Euro Pride.“

 

Od včerejška se měla v srbské metropoli konat velká několikadenní akce EuroPride LBTGQ. Bělehrad byl vybrán záměrně, protože země je známá tím, že je pro tradice, je přátelská k rodinám, křesťanská a klade důraz na národní identitu. Od začátku tedy bylo jasné, že víc než cokoli jiného jde o provokaci. Tato událost už několik týdnů vyvolává v zemi bouřlivé rozhořčení, přičemž podivná LBTGQ mikromenšina provokuje konzervativní většinu.

Nyní srbská hlava státu Aleksandar Vučič dekretem Europride zakázal. Přesto chtějí organizátoři LBGTQ prosadit levicovou agendu také v Srbsku.

Podle  zpráv srbských médií nyní srbské ministerstvo vnitra  zakazuje na sobotu 17. září 2022 „Europride 2022“, ale také protidemonstraci nazvanou „antiglobalisté“.

Policejní bezpečnostní posudek uvádí: „vysoké bezpečnostní riziko pro účastníky obou průvodů na jimi inzerovaných trasách i pro bezpečnost ostatních občanů“.

Ve zdůvodnění zákazu obou demonstrací se dále uvádí:

„Vzhledem k tomu, že by se oba průvody měly konat v těsné blízkosti, jeden v rámci manifestace ‚Europride 2022‘ a druhý organizovaný občany, jejichž názory jsou v rozporu s členy LGBT komunity, a kteří se otevřeně staví proti manifestaci Europride 2022, lze očekávat, že budou hrozit jak útoky a konflikty, tak násilí, ničení majetku a další formy narušování veřejného pořádku. A to ve větším měřítku.“ 

Ministr vnitra Aleksandar Vulin v tomto smyslu podotkl: Hlavním úkolem ministerstva vnitra je – kromě boje se zločinem – udržovat pořádek a veřejný klid a také zajišťovat bezpečnost a majetek všech občanů. A dále: „Za současné geopolitické situace a současného napětí v regionu by nesmyslné střety v ulicích Bělehradu zkomplikovaly situaci u nás a ohrozily by bezpečnost účastníků akcí i ostatních občanů“.

anti-LGBTQIA demonstrace z minulého týdne:

„Apeluji na všechny, aby respektovali zákony, odkládali své osobní a politické zájmy a neohrožovali svou bezpečnost ani bezpečnost ostatních,“ dodal.

Je pravděpodobné, že se LGBTQI přesto do ulic vydají – a pak dojde ke střetům. To se ostatně již brzy dozvíme. Každopádně se opět ukazuje, že EU si myslí, že může diktovat politiku nejen zemím EU, ale celé Evropě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “EU agituje proti zákazu LGBTQIA pride v Bělehradě (video)

  1. nasadiť ťažkoodencov a mlátiť buzerantov hlava-nehlava! keď ich nezastavia teraz a neukážu politiku eurohnoja v plnej nahote, tak už budú navždy ponížení, keď môžu policajti mlátiť protestujúcich všade v eurohnoji, môžu byť zmlátení aj buzeranti v Belehrade!!!

  2. Schvaľujem metódy, akými sa v islamskom svete zaobchádza s LGBTI a ich pomáhačmi. Čoskoro aj v islamizovanej Európe /a nielen Európe/, samozrejme vrátane Veľkého Albánska, kde bude platiť tvrdá šaría tak ako v Bosne a Hercegovine…
    A mimochodom, keby na čele Srbska nestál probruselský zradca Vučič, ale skutočný rázny vlastenec /ako Slobodan Miloševič/, už dávno by v Kosove prebiehali boje Američanov s Rusmi.

  3. Lajnová chce „vojnového zločinca“ /áno, súhlasím,že je zradca národa a štátu a tiež otrok Židov/ Putina poslať pred medzinárodný súd, ale zverstvá Muhammada bin Salmána v Jemene jej nevadia ani najmenej…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout