WHO přejmenuje „rasistické“ opičí neštovice na Clade – přesně jako v simulační hře pandemie z roku 2018

WHO přejmenuje „rasistické“ opičí neštovice na Clade – přesně jako v simulační hře pandemie z roku 2018

Již před nějakou dobou vyzvala WHO k přejmenování opičích neštovic, jejichž název je údajně rasistický. Nevím, zda si sama WHO vůbec uvědomuje, že již jen tato úvaha ukazuje, že dokonce sama tato organizace považuje některé skupiny lidské populace za „opice“. Pokud by tomu tak nebylo, proč by jinak úředníci WHO odkazovali na to, že je název rasistický?

 Údajné pandemii Covidu předcházelo několik simulačních her, jako je známá Event 201. Očividně však existovala více než jedna simulační hra o opičích neštovicích. V roce 2018 se v Johns Hopkins Center for Health Security odehrála pandemická simulační hra Clade X s 900 miliony úmrtí. Opičí neštovice se nyní nazývají Clade I a Clade II. Náhoda?

15. května 2018 se ve Washingtonu DC konala pandemická simulační hra Clade X. Výsledkem „fiktivního scénáře“ bylo 900 milionů úmrtí po celém světě. Hra se hrála s virem „parainfluenzy“ s prvky ze smrtící rodiny virů Nipah. Ohniska se nacházela v Německu a Venezuele. Byl to uměle vyrobený laboratorní virus.

Scénář začíná souběžným propuknutím nového, těžkého respiračního onemocnění v Německu a Venezuele. Brzy poté je Clade X identifikován jako nový kmen lidského viru parainfluenzy s genetickými prvky viru Nipah. V následujících týdnech převezme odpovědnost za původ a záměrné uvolnění nemoci okrajová skupina, která má za cíl snížit lidskou populaci.

Úřady tato tvrzení potvrzují a ověřují, že nový kmen ve skutečnosti vyvinuli vědci této skupiny. Neexistuje žádná vakcína a tlak narůstá s tím, jak se ve Spojených státech objevují další případy. Clade X rychle vyvolává celosvětové obavy, protože počet případů a úmrtí se zvyšuje. Do roka na tuto nemoc zemře 150 milionů lidí – 15 milionů jen ve Spojených státech.

Viry Nipah byly po desetiletí zkoumány jako biologické zbraně a neustále se objevují na titulních stránkách – naposledy s údajným vypuknutím nemoci Langya v Číně.

Nyní by se dalo filozofovat o tom, co vedlo většinou soukromě a nedemokraticky financovanou WHO se svým kontroverzním šéfem Tedrosem Ghebreyesem, aby nazvali opičí neštovice, které podle posledně jmenovaného údajně představují mezinárodní stav nouze, na Clade I a Clade II .

Přejmenování bylo údajně nutné, protože „opičí neštovice“ byly považovány za rasistický a diskriminační termínSamozvaní „filantropové“ opět museli zachraňovat ty, kteří si ani neuvědomovali, že jsou diskriminováni: celou Afriku.

Pojmenování je ještě absurdnější vzhledem k tomu, že pojem „clade“ již ve vědě existuje. Tento termín označuje systematickou jednotku, která zahrnuje posledního společného předka a všechny jeho potomky. Byl již použit v řadě vědeckých publikací. Globální zmatek je tak nevyhnutelný. Ale možná je příslušná publikace WHO jen špatně interpretována a konečný „nový“ název teprve přijde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “WHO přejmenuje „rasistické“ opičí neštovice na Clade – přesně jako v simulační hře pandemie z roku 2018

    1. Takovy nazev je nevhodny, uz ted maji v laborcee dalsich 7 zmutovanych verzi, s novymi vlastnostmi. Vite prece jak se tyhle viry vyrabi, pomoci techniky : „ziskani nove funkce“. Napriklad prenos kapenkovou nakazou jako ryma. Musel byste to pak pri kazdeem nove vypustene variante premenovavat na rymove nestovice?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout