Vloni bylo na britské univerzity přijato pouze 10,5% bílých studentů

Vloni bylo na britské univerzity přijato pouze 10,5% bílých studentů

Protibělošský rasismus je dnes v kurzu a projevuje se zejména v USA a Velké Británii, ale šíří se stále více i do dalších západních zemí. Mimo jiné se vyznačuje i požadavkem „rozmanitosti,“ tedy zastoupení jiných než bílých ras ve všech možných oblastech života.

Tak se například nedávno staly terčem kritiky ženské fotbalové týmy z Anglie a Švédska za to, že jsou příliš bílé. Jistě by se nikdo nepozastavoval nad tím, že je třeba senegalský tým příliš černý nebo čínský příliš žlutý.

Ale zdaleka nejde jen o sport, kam se začíná protibělošský rasismus dostávat. Jde také o univerzity, kde je pro přijetí mnohem důležitější rasa než znalosti. Takže například bílý heterosexuální muž má jen mizivou šanci na přijetí. Údajně ty nejprestižnější britské univerzity do této ideologie také naplno naběhly a rozhodly se, že běloch bude v zemi, kde je bílá rasa původní, v těchto institucích zanedbatelnou menšinou…

Bílá populace v Británii zaostává za všemi ostatními etnickými skupinami v získávání přijetí na špičkové univerzity uprostřed zvýšeného tlaku na „rozmanitost“ ve vysokoškolském vzdělávání.

Podle údajů ministerstva školství byli bílí studenti poprvé předstiženi svými černými protějšky při přijímání na elitní univerzity ve Velké Británii.

Ačkoli bílí studenti po léta zaostávali za ostatními etnickými skupinami v cestě do institucí vyššího vzdělávání, akademický rok 2020-21 byl poprvé v historii rekordním, kdy domorodé bílé obyvatelstvo početně silně zaostávalo za jinými rasami.

Jde především o Russelovu skupinu univerzit, která stojí v čele prosazování agend rozmanitosti a dekolonizace učebních osnov, které se snaží delegitimizovat historické postavy, jako je sir Isaac Newton, o němž šíří pochybná tvrzení, že nějakým způsobem těžil z kolonialismu britského impéria.

Zpráva DfE zjistila, že pouze 10,5% bílých studentů vstoupilo v loňském roce na špičkové univerzity, ve srovnání s 10,7% černých studentů, 13,4% smíšených rasových studentů, 15,6% asijských studentů a ohromujícími 40,7% čínských studentů.

V reakci na tato data profesor Peter Edwards z Oxfordské univerzity řekl: „Bílí mladí muži z dělnické třídy jsou nyní v Británii skutečně znevýhodněnou skupinou. Jak může být v současnosti dovoleno, aby se něco podobného dělo? To, co vidíme, je strašné plýtvání talentem v obrovském měřítku. Tato otřesná situace také zasévá semena sociálních nepokojů. Účast na vysokoškolském vzdělávání je jednou z cest z chudoby.“

Podobně jako u afirmativní akce ve Spojených státech bylo správcům univerzit v Británii umožněno upřednostnit etnický původ žadatelů před znalostmi uchazečů, což vedlo k tomu, že mnohem více menšin navštěvuje univerzity.

Očekává se také, že univerzity budou každoročně projevovat úsilí o nábor „rozmanitějšího“ studentského orgánu do Úřadu pro studenty.

Navzdory zaměření na zvyšování příležitostí pro etnické menšiny a řešení údajného institucionálního rasismu a „bílých privilegií“ to je nyní bílá dělnická třída – zejména chlapci – kdo se stal nejvíce znevýhodněnou skupinou v Británii, pokud jde o výsledky vzdělávání. V současné době navštěvuje univerzitu jen asi 13 procent bílých chlapců z dělnické třídy, což je nejhorší údaj ze všech demografických skupin.

Od roku 2014 se počet bílých mužů nastupujících na univerzitu snížil o deset procent, zatímco počet asijských mužů se zvýšil o 26 procent a asijských žen o 39 procent (pozn.: pojem „asijský“ se v Británii často používá pro Pákistánce či Indy).

Výzkum předložený Parlamentu také ukázal, že u bílých studentů z dělnické třídy je o 50 procent nižší pravděpodobnost, že dosáhnou úspěchu v testech používaných univerzitami k určení akademických schopností studentů v Anglii.

Výzkum dodal, že bílá dělnická třída s mnohem větší pravděpodobností navštěvuje podřadnější školy ve znevýhodněných oblastech země.

Ministryně pro univerzity Andrea Jenkynsová obhajovala výsledky konzervativní vlády v oblasti vzdělávání a tvrdila: „Za této vlády rekordní podíl nejvíce znevýhodněných studentů postupuje k vysokoškolskému vzdělávání. Budeme i nadále spolupracovat s Úřadem pro studenty, abychom zajistili, že nejchytřejší žáci ze všech oblastí života budou podporováni, aby získali místa v našich nejselektivnějších institucích. „

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Vloni bylo na britské univerzity přijato pouze 10,5% bílých studentů

  1. Nie je ďaleko doba, kedy ženy a ne-moslimovia nebudú mať v Malej Británii právo na absolútne žiadne vzdelanie – podobne ako v Saudskej Arábii… /LGBTI, v súčasnosti tiež zvýhodňovaní, budú samozrejme popravovaní bez ohľadu na vek./

    1. už se těšim až mnoho Feministek, rozmazlenych krav, panovačnych žen a všechny ty emancipovane budou muset povinně nasadit všelijake nikaby, hydžaby, burky, šatky a podobne kraviny byli vždy tak tvrdě proti bilemu patriarchatu tak jim zustane ten Arabsky a Africky tedy ten nejtvrdši patriarchat s právem šaría brzy z nich budou poslušne subinky 👧 a princezničky budou 👸🤕 me he he he he 😁🔥🔥🔥👹

      1. a to jim ještě udělají ze sexu peklo páč nebudou mít z něj potěšení po tzv ženské obřízce. Žena je jen inkubátor, který lze prodat, nebo beztrestně zabít. Hlavně se nemusí vůbec vzdělávat – kam to spěje, vidíme v EU. Každá ministryně obrany nebo premiérka to vidí všelijak, ale hlavně divně. Expertky jsou na to ve švédsku. Tamní nějak Gerda Pindason jako ministrině obrany řešila, proč mají lvi na znaku soudu kulky, že je potřeba je skrýt. Inu podařilo se. Sice pak tihle lvi vypadají jako lvice, ale to už jiná pohádka.

  2. se divim ale i tak že ještě dnes někdo musi řešit nějakou kolonizaci a otroctvi ad už bili nebo černi nemaji si už co vyčitat to že na západě otroky a kolonie měli je prosty fakt ale to neznamena že na tim neměli černi taky svuj velky podil ono otroctvi existovali ještě dřiv než kdy běloch vstoupil do Afriky to za prve a za druhe to že černoši byli v minulosti otroci za to mohou poděkovat svym lidem co je do otroctvi prodali jak bělochum tak Arabum jinak i běloši byli v otroctvi zase v muslimskych zemi a to že Arabove měli otroky taky se mlči zvlašt by tady měl byt zřetel na Osmanskou říši kterou prezident Erdogan v Turecku by chtěl vzkřisit Arabove měli bile i černe otroky i ženy samozřejmě jednoduše řečeno černoch a běloch by se měl spojit proti tomu skutečnemu nepřiteli co nas chce zotročit a povraždit = islám a právo šaría

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout