V Rakousku již převyšuje u dětí počet křestních jmen muslimských jména nemuslimská

V Rakousku již převyšuje u dětí počet křestních jmen muslimských jména nemuslimská

Sousední Rakousko patří k nejislamizovanějším zemím Evropy a vzhledem k jeho poměrně nepočetné populaci patří zřejmě i k těm, kde bude původní obyvatelstvo přečísleno nejdříve. Může za to samozřejmě jak fakt, že je místem křížení hned dvou invazních tras (prochází tudy jak ilegálové, kteří proudí přes balkánskou trasu, tak ti, kteří přichází přes Itálii), tak politika všech dosavadních vlád, které využívaly pohraniční policii zejména k tomu, aby ilegály na hranicích „lovila“ a převážela do migračních center, kde jim byl záhy nabídnut azyl.

Dnes se jen velmi těžko odhaduje skutečný stav islamizace země, neboť muslimové narození v Rakousku jsou již považováni za Rakušany. A těch je poměrně hodně.

Mnohému však napovídají průzkumy z poslední doby, které ukazují velký náskok sociálních demokratů, kteří jsou hlavní islamizační stranou v zemi, asi jako je tomu ve většině států Evropy. Vzestup strany, kterou volí převážně muslimové, strany, která je zcela nepokrytě vítačská, už naznačil, že země je možná v hodně podobné situaci jako Švédsko. A naznačuje to i fakt, že muslimská jména u dětí již předčila ta typicky německá.

Zatímco jména jako Kevin a Jacqueline se již neobjevují na vrcholu seznamu hitů, turecká a arabská jména dětí jsou nyní v některých evropských zemích velmi v módě. Yusuf, Ibrahim, Malik a Zeynep jsou také stále populárnější v Rakousku, podle nejnovějších údajů z rakouské statistiky.

Jméno Kevin bylo v Rakousku v roce 2021 dáno pouze 21krát, zatímco Malik (111) pětkrát častěji. Ibrahim se také těší rostoucí popularitě, takže v roce 2021 bylo toto jméno pro novorozence zvoleno 51krát. Yusuf (79), Moham(m)ed (57) a Ahmed (54) také zaznamenali pozitivní trend.

Orientální muslimská jména jsou také velmi v módě mezi dívkami. Jméno Zeynep bylo v loňském roce zvoleno 58krát a dokonce se dostalo do první desítky vídeňských favoritů, v závěsu se objevují i Meryem (47) a Azra (46). Dřívější trendové jméno Jacqueline téměř úplně zmizelo z ročních statistik: V loňském roce byla takto pojmenována pouze jedna dívka.

Na stránce statatlas můžete vyhledávat všechna jména v Rakousku a jejich regionální frekvenci. Je však zarážející, že všechna jména, která se liší byť jen o jedno písmeno, jsou ve statistice odděleně. To je například případ Mohammeda, který se v arabském světě píše Mohamed, Muhammad nebo Muhamed. Také u Filipa/Philipa/Phillipa se různé pravopisy počítají odděleně.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “V Rakousku již převyšuje u dětí počet křestních jmen muslimských jména nemuslimská

  1. muslimové jsou oproti puvodnim Evropanum v obrovske vyhodě maji dávky podpory zdarma bydleni a oni se určitě až na vyjimky očkovat nebudou na rozdil od puvodnich Evropanu a až umřou očkovani muslimum bude patřit cely západ ted už zaleži kolik let to potrva než jim padnou uplně cele země bez boje a ten zbytek neočkovanych puvodnich Evropanu prostě vybijou jak už z historii zname Afghanistan kdysi Buddhisticka země Egypt křestanska země Iran kolebka Zoroastrismu Turecko křestanske Pakistan hinduisticka země tak časem bude vybity i cely západ jedno je jiste západ se nebude jak branit vedlejši učinky vakcín to nedovoli stači vládě jen ještě kompletně odzbrojit cele obyvatelstvo a lide si nechaji podřezat krky bude to brutalni masakr co se na západ chysta pamatuji jak jsem se kdysi dival na web Drsny svět s toho mě bylo na bliti když se vy že to všechno ve světě se skutečně děje nepřal bych to ani nepřiteli

  2. Nemožno podceňovať ani islamizáciu Bosny a Hercegoviny /pravdaže, ani Severné Macedónsko, Albánsko či Kosovo príliš nezaostávajú/ a stále väčší fanatizmus tamojších kedysi sekulárnych moslimov. Obe tieto veci už vyše 30 rokov intenzívne iniciuje a financuje Saudská Arábia s tichým súhlasom medzinárodných správcov a samozrejme EÚ , OSN a NATO. Nie je ďaleko doba, kedy aj tam bude platiť tá najtvrdšia šaría a aj profesionálne tenistky sa budú musieť vzdať svojej kariéry a nosiť burku či nikáb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout