Islámští bojovníci infiltrují Evropu, další byl dopaden v Rakousku na cestě do Německa

Islámští bojovníci infiltrují Evropu, další byl dopaden v Rakousku na cestě do Německa

Evropské země si vedou pečlivé seznamy domácích džihádistů, kteří odjeli bojovat v řadách ISIS, Al Kajdy, An Nusry a různých jejich odnoží, takže se je čas od času podaří při jejich návratu do Evropy dopadnout.

Bohužel, většina zemí dává islámským teroristům jen nízké tresty, takže se dřív či později dostanou na svobodu aby mohli být platnou posilou džihádu. Například Švédsko ukládá ve většině případů jen podmínky nebo „převýchovné“ kurzy a Německo také část džihádistů ponechalo na svobodě, což se týkalo zejména žen, které působily v řadách ISIS.

Právě díky jejich seznamu se tedy v hordách přicházejících džihádistů občas daří dopadnout i některé islámské bojovníky, ovšem jde samozřejmě jen o pověstnou špičku ledovce, neboť většina příchozích nikdy v Evropě nežila, takže na žádném seznamu nefigurují. Dopadení dvou teroristů z tisíců tak celkem nic moc neznamená.

Dvojí úspěch v boji proti teroru: Policii se podařilo zatknout Maročana podezřelého z terorismu (36) po jeho návratu ze Sýrie v Horním Rakousku. Jeden z jeho kompliců byl také zatčen v Barceloně.

36letý Maročan podezřelý z terorismu byl zatčen v Horním Rakousku. Mluvčí ministerstva vnitra v sobotu potvrdil odpovídající zprávy médiím. K zatčení došlo, když syrský navrátilec chtěl opustit federální území vlakem do Německa. Proti zahraničnímu teroristickému bojovníkovi byl vydán celounijní zatykač ze Španělska.

Maročan, který byl zatčen v červenci 2022, má bydliště ve Španělsku a v roce 2014 odjel do Sýrie, aby se připojil ke skupině napojené na al-Káidu, uvedlo v sobotu rakouské ministerstvo vnitra. Doprovázel ho 29letý Maročan, na kterého v té době nebyl vydán zatykač (takže ten mohl samozřejmě do Německa volně pokračovat). Nyní byl další terorista zatčen poblíž Barcelony. Říká se, že v roce 2015 cestoval z Maroka do Sýrie. Oba muži jsou vyšetřováni pro podezření z účasti na teroru a podpory terorismu.

Mimochodem, není to samozřejmě jen Rakousko, kudy proudí džihádisté do Německa. Také naše země části z nich slouží jako tranzitní. O tom svědčí občas víceméně náhodně zadržené skupinky ilegálů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Islámští bojovníci infiltrují Evropu, další byl dopaden v Rakousku na cestě do Německa

  1. Teroristi sú idoly nebezpečného konvertitu a v podstate tiež teroristu Jozefa Lenča… určite schvaľuje aj trest smrti za odpadlíctvo od islamu a podobné „zločiny“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout