Trest smrti nyní hrozí také švédskému žoldákovi, nalezenému v Azovstalu

Trest smrti nyní hrozí také švédskému žoldákovi, nalezenému v Azovstalu

Nic neudělal, nikoho nezabil, on nic, on je ten hodný. Jen se asi tak náhodou připletl k batalionu Azov, který na delší dobu obsadil mariupolský Azovstal…

Asi něco podobného vyplývá z výpovědi švédského žoldáka, kterého s velkou pravděpodobností čeká osud britských žoldáků, kteří již byli odsouzeni k smrti. Až se podle výpovědí zajatců zdá, že nikdy nikdo na nikoho nevystřelil. Otázka je, kdo jim věří…

Švédský občan, který byl údajně zatčen v ocelárně Azovstal v Mariupolu, riskuje, že bude odsouzen k smrti. Důvodem je, že je obviněn z toho, že je žoldák.

Ruská tisková agentura Tass cituje policejní zdroj z  Doněcké lidové republiky. Podle informátora byl švédský občan, který cestoval na Ukrajinu jako dobrovolník, aby bojoval proti Rusku, obžalován pro podezření ze zločinu. Stalo se tak poté, co byl zatčen v ocelárně Azovstal v Mariupolu, která byla po téměř třech měsících zuřivých bojů 20. května obsazena ruskými silami.

Obviněný Švéd, jehož totožnost nebyla zveřejněna, údajně jakékoli pochybení popírá. Tvrdí, že vůbec nestřílel a ani se neúčastnil boje.

Úřady v odtržené republice DLR se domnívají, že zatčený švédský občan je najatý žoldnéř, a že se na něj tedy nevztahují Ženevské konvence a ochrana válečných zajatců. Hrozí mu tak odsouzení k trestu smrti. Začátkem tohoto měsíce byli dva britští a jeden marocký státní příslušník odsouzeni k trestu smrti poté, co byli v Mariupolu zatčeni ruskými silami.

Procesy s ruskými vojáky probíhají také v Kyjevě.

23. května padl první verdikt v ukrajinském hlavním městě při procesech s ruskými vojáky zajatými na Ukrajině. Ruský voják byl odsouzen k doživotnímu vězení a obviněn z vraždy neozbrojeného civilisty. O týden později byli další dva zajatí ruští dělostřelci odsouzeni k přísným trestům odnětí svobody.

Dříve během války ukrajinské jednotky při několika příležitostech otevřeně mučily a dokonce zabíjely ruské válečné zajatce. To je válečný zločin, ale zejména Západ se rozhodl před těmito zvěrstvy zavírat oči, protože oběťmi byli ruští vojáci. Krajané umučených vojáků se nedávno pomstili a všechny trýznitele eliminovali…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Trest smrti nyní hrozí také švédskému žoldákovi, nalezenému v Azovstalu

  1. A on ještě žije? Nevím proč se o tom musí tolik diskutovat, prostě žoldák jenž šel vraždit za peníze, žádný pardon a je jedno jaké národnosti je. Stále mi nejde na rozum co se tady řeší, to není voják to je vrah jenž si za to nechá platit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout