Dva policisté byli odsouzeni do vězení za to, že neposkytli pomoc kriminálníku Georgi Floydovi

Dva policisté byli odsouzeni do vězení za to, že neposkytli pomoc kriminálníku Georgi Floydovi

Zatímco černý policista, který zavraždil neozbrojenou bezúhonnou bílou ženu byl po 5 letech ve vězení nedávno propuštěn, tak policista Derek Chauvin, při jehož zákroku zemřel narkoman a kriminálník, který se neštítil držet těhotné ženě u hlavy zbraň, stráví ve vězení více než 20 let.

Dva policisté, kteří zásahu přihlíželi, byli nyní také odsouzeni k nepodmíněným trestům.

Americký soudní systém ve středu odsoudil dva policisty do vězení za to, že zůstali pasivní během údajné vraždy George Floyda.

Federální soudce Paul Magnuson vynesl rozsudek tři roky vězení pro Alexandera Kuenga, 28 let, a tři a půl roku pro Tou Thao, 36, během krátkého slyšení u soudu sv. Pavla. Celkem tři muži byli obviněni federální spravedlností z toho, že neposkytli potřebnou pomoc Georgi Floydovi během jeho agónie pod kolenem jejich kolegy Dereka Chauvina.

Oba muži byli v únoru odsouzeni za „porušení občanských práv“  ve stejnou dobu jako třetí agent Thomas Lane, který byl minulý týden odsouzen ke dvěma a půl letům vězení. Derek Chauvin, který klečel na krku černého recidivisty téměř deset minut, byl federálním soudcem odsouzen k 21 letům vězení. Rozdíly mezi tresty vynesenými nad jeho třemi kolegy jsou částečně způsobeny jejich zkušenostmi, Thomas Lane a Alexander Kueng byli noví rekruti s velmi malým počtem hlídek na svém kontě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Dva policisté byli odsouzeni do vězení za to, že neposkytli pomoc kriminálníku Georgi Floydovi

  1. Podľa mien tipujem,že obaja ex-policajti sú čínskeho pôvodu. Teror ochraňujúci čiernych zločincov sa teda nevyhýba ani žltej rase…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout