Šéf Interpolu varuje, že dodávky zbraní na Ukrajinu skončí v rukou zločinců

Šéf Interpolu varuje, že dodávky zbraní na Ukrajinu skončí v rukou zločinců

Jak jistě víte, tak již na začátku konfliktu na Ukrajině vyzval ISIS, ale i další bojůvky, k využití možností zisku zbraní všechny své bojovníky. Nejzkorumpovanější země Evropy s neméně zkorumpovanou vládou bude jistě pro všechny islámské bojůvky, ale i různé mafie, včetně té nejnebezpečnější – nigerijské, která je v Evropě velmi aktivní, vítaným zdrojem zbraní všeho druhu.

Je třeba zdůraznit, že všechny tyto bojůvky mají peněz víc než dost a mohou si dovolit zakoupit prakticky cokoli. Například pro islámské radikály, kteří již velmi dlouho plánují koordinované útoky v Evropě, snad není lepší příležitosti. Státy EU, ale i USA,  tak velmi pravděpodobně přispívají k budoucímu teroru, který pro Evropu různé islámské bojůvky chystají.

Nekontrolované a neustále se zvyšující dodávky zbraní na Ukrajinu pravděpodobně povedou v dlouhodobém horizontu ke katastrofě bezpečnostní politiky pro celý region i mimo něj, protože stejně jako „peníze na pomoc“ v miliardách od EU a spol., která má hodnotu miliard, také pravděpodobně  ve finále skončí v rukou zločinců (což v případě ukrajinské vlády již činí). Nyní před tím varuje šéf Interpolu Jürgen Stock.

Stock aktuálně varuje, že zbraně po skončení konfliktu – a možná už v jeho průběhu – skončí v takzvané „stínové ekonomice“ a budou z Ukrajiny poslány do celého světa na černý trh. A to se tady nebavíme o pár útočných puškách nebo protitankových střelách, ale o špičkovém válečném vybavení za desítky milionů.

„Zločinecké skupiny se snaží využít těchto chaotických situací a dostupnosti zbraní, a to i těch, které používá armáda, včetně těžkých zbraní. Ty budou dostupné na kriminálním trhu a budou výzvou. Žádná země ani region to nemůže řešit izolovaně, protože tyto skupiny působí v globálním měřítku.“

Stock proto apeluje na země NATO a další dodavatele zbraní, aby spolupracovali na systému sledovatelnosti a sledování a lépe využívali ty stávající.

Zejména pro západní Evropu Stock vidí nebezpečí, že těžké válečné zbraně skončí v rukou radikálních skupin prostřednictvím kriminálních kanálů. U koho konkrétně skonči samozřejmě neříká, ale každý si to může domyslet, je fakt, že z této záplavy zbraní budou mít prospěch zejména džihádisté a levicoví extremisté – s nedozírnými následky.

Interpol nyní žádá své členy, aby používali vlastní databázi ke sledování a lokalizaci zbraní.

 „Jsme v kontaktu s členskými zeměmi, abychom je povzbudili k používání těchto nástrojů. Zločinci se zajímají o všechny druhy zbraní… v podstatě jakákoli zbraň, která je funkční, může být použita pro kriminální účely.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

One thought on “Šéf Interpolu varuje, že dodávky zbraní na Ukrajinu skončí v rukou zločinců

  1. To je zase účel depopulace, ne? Ozbrojit potenciální vrahy a potenciální oběti odzbrojit. V malém i velkém.
    Nedávno mi říkal známý myslivec, že je skoro nemožné sehnat náboje do lovecké zbraně. Že mu řekla prodavačka, že nic nemá, že vše jde na Ukrajinu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout