Mosambik: V zemi, kde je pouze 18% muslimů, dochází k systematickému vyvražďování křesťanů

Mosambik: V zemi, kde je pouze 18% muslimů, dochází k systematickému vyvražďování křesťanů

Na příkladu některých afrických zemí můžete jasně vidět, že pro džihád mečem vůbec není potřeba, aby byla muslimů v zemi většina.

Již dříve jsem se zde zmínila o africkém Kongu, kde je pouze 10% muslimů, přesto tam velmi často dochází k vyplenění křesťanských vesnic islámskými bojůvkami. Jde o podobnou situaci jako v Nigérii, kde postupně muslimů přibývá s tím, jak jsou vypalovány křesťanské vesnice, přičemž jejich osazenstvo je zabito nebo vyhnáno.

Podobná situace je i v Burkině Faso nebo  další zemi, kde jsou muslimové v menšině – v Mosambiku.

Zde již delší dobu působí africký ISIS, který systematicky vypaluje křesťanské vesnice, v nichž však často žijí také animisté nebo ateisté, jichž je v zemi asi stejně jako muslimů.

I přesto, že je muslimů pouze 18% v celé populaci, nijak jim to nebrání v džihádu mečem. To by mělo být poučením pro země jako Francie, Švédsko, Rakousko, Belgie, Itálie nebo Německo, kde by již brzy mohlo začít docházet k podobným problémům. Náznaky v těchto zemích vidíme již nyní.

ISIS se přihlásil k odpovědnosti za útoky na několik křesťanských vesnic v Caba Delgado v Mosambiku, ke kterým došlo mezi 23. a 31. květnem. Šest vesnic bylo napadeno a vypáleno, přičemž 8 lidí zemřelo. Čtyři z těch, kteří byli zavražděni, byli křesťané. Po útocích ISIS zveřejnil fotografie šesti rozsekaných  těl, stejně jako snímky vypálených vesnic.

V Mosambiku nejsou útoky Islámského státu (IS) nic neobvyklého. Islámský stát nebo jeho přidružené skupiny zabily nebo vyhnaly z domovů tisíce křesťanů v zemi.

A nezapomeňte, že podobný scénář se již připravuje také pro Evropu, což je i jeden z důvodů zvýšeného počtu džihádistů, kteří poslední dobou míří z Afriky do Evropy….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Mosambik: V zemi, kde je pouze 18% muslimů, dochází k systematickému vyvražďování křesťanů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout