Je Srbsko vydíráno bombovými hrozbami v souvislosti s odmítnutím uvalení sankcí proti Rusku?

Je Srbsko vydíráno bombovými hrozbami v souvislosti s odmítnutím uvalení sankcí proti Rusku?

Srbsko je jedinou zemí Evropy, která se zcela postavila proti sankcím uvaleným na Rusko. Zde hraje svoji roli i historická zkušenost samotných Srbů, které ještě nedávno vraždily bomby NATO, včetně bomb s ochuzeným uranem, v jejichž důsledku je dosud v postižených oblastech zaznamenán zvýšený výskyt rakoviny.

Není také žádným tajemstvím, že drtivá většina Srbů podporuje v současném konfliktu Rusko, což bylo patrné i na několika proruských demonstracích pořádaných v Bělehradě. Pokud by tak vláda sankce na nátlak Západu zavedla, okamžitě by tím ztratila podporu občanů a zřejmě by podobný krok vedl i k mohutným demonstracím.

Po záznamu více než 200 bombových hrozeb proti bělehradským školám vyjádřila srbská premiérka Ana Brnabić vážné podezření: Na Srbsko je vyvíjen tlak ze zahraničí, aby se připojilo k mezinárodním sankcím proti Rusku.

Strach Srbů je velký. Včera – ve středu – probíhala na všech školách pouze dálková výuka, zavřeny byly i školky. V minulosti byly ohroženy i vládní budovy, mosty a turistické atrakce.

Všech více než 1000 odkazů na výbušná zařízení se však ukázalo být falešných. Nebyla nalezena žádná výbušná zařízení.

Podezření srbské premiérky však nejsou nepodložená: slovanská země mimo EU – se silnými historickými vazbami na Rusko – je jedinou evropskou zemí, která na Rusko neuvalila sankce. V důsledku toho se politický tlak den ode dne zvyšuje.

Ministr vnitra Aleksandar Vulin podporuje tezi: „Všechny hrozby začínají slovy: ‚Pokud neuvalíte sankce na Rusko, uděláme vám toto…..‘

Do konce května srbské ministerstvo vnitra odhalilo původ 19 e-mailů s hrozbou bomby z: Polska, Gambie, Íránu, Nigérie, Ukrajiny, Slovinska a Ruska. Srbské ministerstvo vnitra mezitím kontaktovalo Interpol a Europol, aby zjistilo, kdo jsou jejich autoři. Dosud bylo stíháno osm lidí, zatčeni byli dva dospělí a obviněno šest nezletilých.

Některá média podezřívají ukrajinské, polské či pobaltské hackery, ale možná i západní tajné služby, že stojí za dalšími organizovanými hackerskými útoky.  Neměli však údajně chybět ani ruští hackeři, jako varování Ruska Srbsku, pokud by se odvážilo zavést sankce.

Obsah poslední bombové hrozby byl ale nový: aby dodal svému dopisu potřebný důraz, tvrdil odesílatel, že už spáchal tři vraždy. Svoje výhružky završil slovy: „Nic víc nemám, ale mám zbraň.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.8]

One thought on “Je Srbsko vydíráno bombovými hrozbami v souvislosti s odmítnutím uvalení sankcí proti Rusku?

  1. Gambatého okuliarnatého špinavca Vučiča ani náhodou nemožno považovať za srbského vlastenca. Je to bruselofilný liberálny zradca posadnutý myšlienkou dohody s Kosovom /aj za cenu uznania jeho „nezávislosti“/ a vstupom do EÚ. Navyše Vojvodinu už fakticky odovzdal maďarským fašistom blízkym jeho kamarátovi Orbánovi, tí si tam môžu robiť, čo sa im zachce. Aj terorizovať a asimilovať Srbov, aj neovládať srbčinu, aj šíriť veľkomaďarskú propagandu na štadiónoch, billboardoch, v tlači. No a o tej hnusnej lezbe na čele vlády, ktorá vehementne podporuje pochody úchylov, škoda aj hovoriť…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout