EU zakázala automobily se spalovacím motorem: Jak kdo hlasoval za ČR?

EU zakázala automobily se spalovacím motorem: Jak kdo hlasoval za ČR?

Je to pár dní, co jste si zde mohli přečíst o neúspěšném pokusu o zavedení elektrických autobusů v německém městě Wiesbaden. Po obrovských problémech musely být autobusy vyřazeny z provozu a opětovně nahrazeny původními, které jezdí na onu již brzy zakázanou naftu.

Jak víte, tak v plánech globalistů je nejen zákaz dopravních prostředků na fosilní paliva, ale zároveň se počítá i se značným omezením u elektroaut, která budou nejen drahá a pro mnoho lidí nedostupná, ale jejich provoz by měl být podmíněn obsazeností, přičemž se počítá i s tím, že většina dopravních prostředků bude sdílených – tedy jejich vlastnění nebude jen tak možné.

Na to nás podvratná EU poměrně dlouho připravuje, přičemž nyní se již europoslanci usnesli i na datu, do něhož by měl být prodej dopravních prostředků se spalovacím motorem zakázán.

Od roku 2035 již nebudou moci nové automobily v EU vypouštět CO₂. Tento zákaz benzinových a vznětových motorů byl včera večer přijat Evropským parlamentem. 339 poslanců hlasovalo pro návrh Evropské komise, 249 proti. Výrobci automobilů jsou tak nuceni snížit emise CO₂ svých nových automobilů o 100 procent. Prodej vozidel se spalovacími motory je pak přísně trestán.

„Parlament rozhodl proti občanům, proti trhu, proti inovacím a proti moderním technologiím,“ uvedla Hildegarda Müllerová, prezidentka Německé asociace automobilového průmyslu. Rozhodnutí ignoruje, že ve velkých částech Evropy není dostatečná dobíjecí infrastruktura. Na takový cíl je tedy prostě příliš brzy. Tím se zvyšují náklady spotřebitelů, ohrožuje se důvěra spotřebitelů.“

Automobilový průmysl je nejdůležitějším hospodářským odvětvím v Německu. A nejen tam. Také u nás je automobilový průmysl již roky tahounem ekonomiky. A o elektrická vozítka, která si inflací likvidovaní Evropané nebudou moci dovolit, nebude samozřejmě přílišný zájem. Stejně tak se nedá spoléhat na export mimo Evropu, tristní ekonomická situace nyní postihuje celou planetu.

Jde tak o další ránu pro evropskou ekonomiku, avšak nyní zasazenou i samotnými Evropany. Byli to totiž zástupci zemí EU, kdo pro tuto šílenost hlasoval. Ovšem je třeba podotknout, že drtivá většina českých europoslanců hlasovala proti…

A jak kdo hlasoval za ČR?

Pro zákaz aut se spalovacím motorem hlasovali: Niedermayer – (TOP09/STAN), Gregorová (Piráti), Peksa (Piráti), Kolaja (Piráti)

Proti: Tošenovský (ODS), Vondra (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), Blaško (SPD), David (SPD), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Knotek (ANO), Hlaváček (ANO), Maxová (ČSSD, zvolena za ANO), Konečná (KSČM)

Zdržel se: Polčák (TOP09/STAN)

Tolik k hlasování, které však celkově odráželo i to, jak dalece je ta která země závislá na automobilovém průmyslu. Mimo většiny našich bylo proti i mnoho německých europoslanců, to paradoxně v situaci, kdy návrh podala Němka – šéfka EK Lejnová, z jejíž domovské CDU byli všichni poslanci proti návrhu….

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “EU zakázala automobily se spalovacím motorem: Jak kdo hlasoval za ČR?

  1. jebnutá fonlajno, jebnutý celý eurohnoj. fakt treba čím skôr vyjsť z tohto spolku debilov, uz nás tam nečaká nič, ale vôbec nič dobré, len úpadok a zmar!

  2. Považujem za vysoko pravdepodobné ,že roku 2035 už žiadna Európska múmia nebude existovať a na jej troskách vznikne po krutých bojoch s globalistami tzv. Eurábia, čiže európsky islamský štát podriadený Saudskej Arábii alebo aj Kataru a Turecku. No a ten len ťažko bude presadzovať také somariny ako europarlament..Dopravné prostriedky so spaľovacím motorom určite neodporujú šaríi…

  3. ak sa tak nestane skor, tak toto zlomi EUropu. elektrifikacia je iba mokry sen globalistov. nikdy sa to nestnae realitou pretoze to je fyzikalne neuskutocnitelne. takze ratam ze nez nastane 2035 to zrusia, zavedu plno vynimiek ze to bude de facto neplatne alebo sa europska unia rozpadne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout