Ruskému velvyslanci v Polsku zabránili položit věnec (video)

Ruskému velvyslanci v Polsku zabránili položit věnec (video)

Možná jste si všimli, jak je nám již roky podsouvána poněkud upravená verze toho, jak probíhalo osvobození většiny naší země. To se ovšem děje i jinde v Evropě a letos se vše zvrhlo spíše v mlčení.  Nepokrytá podpora nacismu, kterou se dokonce podařilo odhalit v přímém přenosu, pak mnohé vysvětluje. EU nazývá stále více lidí 4. říší a zdá se, že občas ne neprávem.

Ovšem na druhou stranu je pravda, že to, co se stalo v Polsku, nikoho neudiví ani v historickém kontextu vztahů Ruska a Polska. Události na Ukrajině a s tím související politické štvanice pak roky pěstovanou nenávist jen umocní. Opět se lidé fyzicky napadají jen z toho titulu, že patří k jistému národu…

V pondělí se v Rusku a také na diplomatických zastoupeních Ruské federace po celém světě slavil den památky „Velké vlastenecké války“, většinou položením věnců na památku padlých z 2. světové války.

To hodlal udělat také v Polsku tamní velvyslanec Sergej Andrejev.

Ruský velvyslanec Sergej Andrejev byl v pondělí během ceremonie kladení věnců na hřbitově u mauzolea ve Varšavě politý červenou látkou. Moskva proti útoku podala protest u polských úřadů.

Po útoku se polský novinář pokusil vyprovokovat ruského velvyslance. „Jste pokryti krví ukrajinského lidu, který tato barva symbolizuje. Jak se cítíte?“ prohlásil polský novinář.

„Jsem pokrytý sirupem,“ odpověděl Sergej Andrejev.

„Ale symbolizuje krev,“ pokračoval novinář.

„Symbolizuje to divadlo. Divadlo tady a divadlo v Buči,“ odpověděl velvyslanec.

Zpráva byla zveřejněna na oficiálních stránkách ruského ministerstva zahraničí. V něm se uvádí, že „extrémisté 9. května s naprostou nečinností policie narušili pietní akt kladení věnců na hřbitově sovětských vojáků ve Varšavě. Podali jsme rozhodný protest vůči polským úřadům, že šlo v podstatě o neonacistický útok na ruského velvyslance v Polsku.“

Ruské ministerstvo zahraničí požádalo polské úřady o uspořádání dalšího obřadu kladení věnců a zajištění bezpečnosti. Opatření měla být přijata včera. Říkalo se, že v Polsku ustoupili „násilníkům“.

 Agentura RIA Novosti uvedla, že poté hřbitov opustil pod policejním doprovodem.

Městská správa lotyšského hlavního města Rigy dokonce pomocí traktoru odklízela květiny, které místní obyvatelé položili k pomníku sovětských vojáků a osvoboditelů na Den vítězství. Bezpečnostní služby země vyzvaly veřejnost, aby nenavštěvovala válečné památníky. Bylo oznámeno, že pokládání květin bude považováno za „totální neúctu“. Stuhy svatého Jiří, symboly Z a V, masová shromáždění u sovětských pomníků v Lotyšské republice byla zakázána.

V Berlíně naopak překvapivě došlo k násilným protestům proti ukrajinskému velvyslanci Zelenského, který je jeho prodloužená ruka v Německu, kde si udělal jméno svým „nediplomatickým“ chováním vůči politikům a médiím a  příliš „rozvázaným jazykem“.

Také v Berlíně si ruská delegace u sovětského památníku v Schönholzer Heide (Berlín-Pankow) připomněla vítězství nad hitlerovským Německem ve 2. světové válce  před 77 lety a tím i konec „Velké vlastenecké války“.

Ruský velvyslanec v Německu Sergej Nečajev vedl delegaci a položil květiny k památníku.

Jinde u sovětského válečného památníku v berlínské Tiergartenu položil ukrajinský velvyslanec Andrej Melnyk věnec na památku ukrajinských vojáků, kteří zemřeli ve druhé světové válce.

Jeho vystoupení provázely protesty. Demonstranti požadovali vyhoštění diplomata. Několik desítek lidí během hodinové návštěvy velvyslance opakovaně skandovalo „náckové pryč“ nebo „Melnyk pryč“. Další účastníci pak reagovali skandováním hesel, která vyjadřovala přízeň Ukrajině.

Navzdory zákazu byly v Berlíně vyvěšeny izolované ukrajinské nebo rudé sovětské vlajky. Podle policie úředníci zasahovali několikrát, mimo jiné při rozvíjení 25 metrů dlouhé ukrajinské vlajky.

Když byl Melnyk po obřadu kladení věnců na cestě ke svému autu, opět se slovně vyznamenal. Když se ho reportér zeptal, kdo osvobodil Berlín od fašismu, odpověděl bez mrknutí oka: „Ukrajina“.

Prezident Zelenský stále o něco žádá evropské státníky, otevřeně vyhrožuje a v žádném případě se neprezentuje jako státník. Jeho velvyslanec v Německu má velmi podobné manýry a zjevně nevidí důvod chovat se na diplomatické scéně slušně. 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Ruskému velvyslanci v Polsku zabránili položit věnec (video)

  1. Podobný incident prebehol aj u nás na Slavíne. Sfanatizovaní a nadrogovaní iberálni fašisti z tzv. bratislavskej kavierne /obdoba pražskej/ zabránili s pomocou rovnako sfašizovanej polície /ktorú vedie psychopatický maďarský Žid István Harman/ v kladení vencov vojnovým veteránom a členom Zväzu protifašistických bojovníkov. Korporátne o tom zväčša mlčali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout