V roce 2020 došlo na území EU k 902 protikřesťanským nenávistným činům, podle Jourové to není problém

V roce 2020 došlo na území EU k 902 protikřesťanským nenávistným činům, podle Jourové to není problém

Ve Francii dojde denně k útoku na kostel či jiné atributy křesťanství. Totéž se děje i v Itálii, nebo Německu, tedy všude tam, kde je hodně muslimů. S jejich rostoucím počtem logicky roste i počet těchto útoků.

Znají to nemuslimové v celém světě. V případě, že je na území jakékoli křesťanské, hinduistické či buddhistické země větší muslimská komunita, dochází k útokům na svatostánky nemuslimů. Čím více je muslimů, tím více je útoků a stávají se i brutálnějšími. O tom by mohli mnohé vypovědět aktuálně například v Africe v islamizovaných křesťanských zemích.

podobné obrázky jsou ve Francii stále obvyklejší

Rada Evropy se souhlasem EU nedávno doporučila bojovat proti údajné islamofobii, mimo jiné i trestáním všech, kdo haní islám nebo muslimy. Ve Francii mají ovšem zcela jiný problém, neboť počet útoků na muslimy či islámské cíle je ve srovnání s útoky na cíle křesťanské zcela zanedbatelný. I proto se francouzský europoslanec z frakce ID (zástupce RN, strany Marine le Pen) obrátil na Jourovou s žádostí, aby podobně, jako EU chrání islám, chránila i v EU zatím většinové křesťany.

V žádosti o řešení problémů s rostoucím počtem útoků na křesťany a křesťanské cíle se konkrétně uvádí, jaký byl počet útoků v zemích EU v letech 2019 a 2020. Patrný je velmi výrazně stoupající trend útoků na křesťanské cíle, zatímco útoků na muslimské cíle ubývá. Tresty za útoky na křesťanské cíle (pokud jsou vůbec uloženy) jsou ve srovnání s tresty za islamofobii velmi nízké.

Europoslanec žádá Jourovou, aby EU proti velmi rychle stoupajícímu počtu útoků na křesťanské cíle zasáhla.

Protikřesťanské, antimuslimské a antisemitské projevy nenávisti zaznamenané OBSE v EU v letech 2019 a 2020 a vývoj:

2020:
902 protikřesťanských nenávistných činů (+96 %) – Zdroj OBSE
206 protimuslimských nenávistných aktů (-46 %) – zdroj OBSE
279 antisemitských nenávistných aktů (+110 %) – zdroj OBSE

2019:
461 protikřesťanských nenávistných aktů – zdroj OBSE
382 protimuslimských nenávistných aktů – zdroj OBSE
133 antisemitských nenávistných aktů – zdroj OBSE

Dne 8. března Jourová na žádost odpověděla následovně:

Článek 10 Listiny základních práv Evropské unie zaručuje svobodu náboženského vyznání. Komise se zavázala zajistit její dodržování v rámci svých pravomocí. Pravidla EU se konkrétně zabývají četnými formami a projevy rasismu a nesnášenlivosti, včetně činů a nenávistných projevů založených na náboženské příslušnosti. V tomto rámci se Komise zavázala chránit křesťany a členy jiných náboženských skupin před pronásledováním v EU, aniž by mezi různými skupinami rozlišovala.

Komise neplánuje konkrétní strategii pro boj s křesťanofobií a nemá v úmyslu jmenovat koordinátora, který by se touto otázkou zabýval. Komise důrazně odsuzuje všechny formy násilí.

Jak tedy sami vidíte, tak Jourová opět lže jako když tiskne, protože EU má dokonce vlastní „strategii boje proti islamofobii“. Ovšem podle výše uvedených statistik je jasné, že islám je cílem nenávistných útoků ze všeho nejméně.

Útoků na islámské cíle ubylo i proto, že ve všech zemích je „islamofobie“ trestána, což se v případě „křesťanofobie“ neděje. Zatímco zákon o předsudečné nenávisti je po celé EU (od roku 2019 včetně ČR) velmi hojně využíván proti lidem, kteří napíší něco hanlivého na adresu muslimů na sociálních sítích či v diskuzích, tak nenávist, kterou denně vůči bezvěrcům vyjadřují muslimové zůstává nepotrestána.

Jourová nám tedy jen potvrdila, že EU podporuje islamizaci Evropy, neboť zatímco muslimy (a v některých zemích i Židy) speciálními zákony chrání, ostatní skupiny obyvatel mohou být terčem nenávisti – většinou právě ze strany muslimů – jak libo…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

6 thoughts on “V roce 2020 došlo na území EU k 902 protikřesťanským nenávistným činům, podle Jourové to není problém

 1. V roce 2020 došlo na území EU k 902 protikřesťanským nenávistným činům, podle Jourové to není problém. islám je ten problém a u nás jsou problém dozorové orgány nad náboženskými skupinami, ministerstvo kultury a vnitra, Martin Baxa a Vít Rakušan.

 2. Teď právě hlásej na ČRo, že nutně potřebují ochranu hlavně ukrajinští Indové. ( Je jich tam hodně. 😱
  Že jim tam hrozí velké nebezpečí, z obou stran. Ukrajinci jsou v tomhle ohledu zaostalí, nechápou speciality tohoto etnika. 😳
  A musím se přiznat , že když už si nemohu vybrat, tak raději kikány, než muslimy.
  Nestavěj mešity, žerou vepřový, vlastně celkem pohodoví lidičkové. 😀😀😀
  Teda, až na ty špecifiká. 😀

 3. hloubal, co je to platné, dyž je jich málo a všichni se jim v ústraní smějí ať si Okamura, SPDé kecají. Pokud se nezvednou lidi, tihle šmejdi si budou dělat co chtějí nadále. Ovčani musí vyjít do ulic.

 4. O židovskom pôvode tohto Goebbelsa v sukni /fanatická nenávisť voči kresťanom a vôbec konzervatívnym hodnotám sa pri výbere eurobyrokratov predpokladá akosi automaticky – aj Šefčovič je Žid a v prezidentskej kampani drzo klamal, že chodí do kostola/ niet pochýb. Škoda,že jej nevyšiel ten pokus o samovraždu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout