Mainstreamová média ve službách lživé propagandy (videa)

Mainstreamová média ve službách lživé propagandy (videa)

Mainstream nám bez ustání lhal celé dva roky. A nejen lhal, především lidmi manipuloval a vypouštěl poplašné zprávy, díky nimž se zřejmě výrazně zhoršil zdravotní stav lidí slabší povahy, zejména pak již nějak churavějících seniorů. Sama několik takových případů znám. Starší lidé, zcela paralyzovaní neutuchající propagandou ve stylu Flégrových mrazáků v ulicích.

A i když si sami nakonec covidem prošli bez větší úhony, zůstaly z nich nervové trosky. Po covidu se totiž bojí médii neustále prezentovaných jakýchsi „postcovidových syndromů“. Možná i vy ve svém okolí nějakou takovou trosku znáte. A nemyslím tím člověka, který byl troskou již dlouhé roky. Ale mám na mysli lidi, kteří byli do roku 2020 v pohodě, mimo ve stáří běžných neduhů jim celkem nic nebylo. Od začátku mediální a politické covidové propagandy se však propadli do jakéhosi deliria, z něhož stále nevyšli. A zřejmě ani nevyjdou.

I kdyby se dotyční „otřepali“ a zapomněli na covid, který už nyní média nezajímá, pak se nemusí „obávat“, že by nebylo o  ničení jejich duševního zdraví usilováno i nadále. Protože média strašení nevynechají. Nyní jsou tedy strašeni válkou. A když s nimi hovoříte, většina se obává, že půjde o válku globální. Můj „oblíbený“ Seznam již také psal o tom, že se i u nás zvedl zájem o protiatomové kryty. Ovšem nač kryt, v němž byste museli strávit zbytek života, protože nějakou tu generaci by na Zemi nebyl život možný?

To už to raději mít rychle za sebou. Ale mnoho lidí si skutečně myslí, že tento svět čekají poslední okamžiky jeho existence. Jsou to většinou titíž, kdo dosud poctivě nosili (a nosí) prachové respirátory, titíž, kdo viseli na každém slovu Kubka nebo Flégra či zkorumpovaných politiků a věřili, že je zde nejhorší pandemie všech dob. Tak, jako věřili, že po „smrtícím viru“ vymře půlka planety, nyní věří, že nás čeká ničivá globální válka. Ta poslední.

Tito lidé nikdy nevyjdou ze stresu, který je do ně přes média doslova „ládován ve velkém“ už dva roky. Dva roky deptání, smrti, hororových vizí, které se u většiny z nich nevyplnily v případě covidu a zřejmě se nevyplní ani nyní. Co bude následovat po válce?  Čím bude třeba udržovat v „ovcích“ nezměrný strach? Předpokládám, že klimatickými katastrofami. Něco se vždy najde. A média budou v tom všem strašení hrát opět prim. Asi tak, jako nyní…

Na Ukrajině je také evidentní, že válka byla přizpůsobena nové realitě života v digitální, rychle se měnící společnosti. Západ a Ukrajina jsou skvělí v propagandě a sentimentu na všech platformách sociálních médií, prostřednictvím influencerů, hvězd, ale samozřejmě také politiků, institucí a dokonce i korporací. Všichni souhlasí s válečnou rétorikou.

A tak nám mnohá média přináší „pohádky“ třeba prostřednictvím videoher, které média prezentují coby realitu. Přemístěná videa, fotografie a městské pohádky jsou zasazeny do reality, aby vyjádřily zjevnou porážku Ruska. Aby toho nebylo málo, v mnoha případech obě strany využívají stejnou vojenskou infrastrukturu. Nikdo neví, kdo je vlastně kdo. Stejně jako u covidové propagandy často vedle sebe bez reflexe existují zcela odlišné reality.

Spolu s tím přicházejí manipulace mainstreamových médií, která, stejně jako v jiných konfliktech od Jugoslávie po Libyi, systematizují podvody pomocí falešných videí, fotografií a „faktických tvrzení“. Dokonce i BBC nyní musela publikovat vlastní článek o zmanipulovaném zpravodajství na Ukrajině. Zde je jen malý výběr z posledních pěti dnů v souvislosti s Ukrajinou (kromě různých technických vymožeností v oblasti videotechniky):

Italská státní televize používá videosekvence z videohry k reportáži o válce na Ukrajině:

Španělská televizní stanice také používá videoherní sekvence:

Reportér NTV tvrdí, že je na místě v Moskvě, i když tam ve skutečnosti není:

Zajatí ukrajinští vojáci se rázem stávají zajatými ruskými vojáky:

Sekvence z filmů se prodávají jako akce na Ukrajině:

Video, které údajně ukazuje, že ruský tank přejíždí auto, se ukáže jako falešné , protože šlo o ukrajinské protiletadlové vozidlo .

O úřadující Miss Ukrajině se říká, že je v boji proti Rusku statečná. Její fotky s pistolí jsou však pořízené v dřívější době, neboť ve volném čase ráda hraje paintball. Podle svých vlastních prohlášení nešla do války:

Obrázek

 

Ukrajinští IT specialisté prokazatelně manipulovali s videi, která údajně ukazují zničené ruské vojenské jednotky. Video však pochází z roku 2014:

Zpráva o zavraždění 13 ukrajinských vojáků ruskými silami na ostrově v Černém moři se také ukázala jako podvrh (poté, co to všechna média zachytila). Vojáci byli ve skutečnosti zajati:

Obrázek

BILD opět ukazoval videa výbuchů plynu z jiných oblastí světa a prodával je jako nahrávky z Ukrajiny (více viz tento článek).

Obrázky dětí před ukrajinským tankem jedoucím do bitvy byly ve skutečnosti z roku 2016 a nyní jsou vydávány jako aktuální:

Kolik dalších dezinformací se ještě bude muset objevit, než lidé pochopí, že mainstream má za cíl jimi především manipulovat?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.4]

15 thoughts on “Mainstreamová média ve službách lživé propagandy (videa)

 1. Slovanko, buďte opatrná.
  Jestli se dosud šrouby utahovaly postupně , teď pětikolka výrazně přitvrdila.
  Skončily Vidlákovykydy , i Pravý prostor, oba weby se poctivě snažily o vyváženost.
  Vypadá to, že dochází k přeformátování světy a oběma systémům vládnutí jde o hodně.
  Východu o přežití a Západu o zachování role světového hegemona.
  Pod výrazem “ západ” nechť si každý představí co chce. Obyčejní Evropané a Američané to nejsou. Ti po válce rozhodně neprahnou.

  1. Já si dávám pozor. Oni tvrdí, že jim vadí schvalování války. Já ji nikde neschvaluji, naopak, mnohokrát jsem se proti jakékoli válce nejen v poslední době vyhradila. Navíc, pokud by média nelhala, nemohl by podobný článek vůbec vzniknout. Vadí mi, že ti, kdo ostatní nazývají dezinformátory, jimi mnohdy sami jsou… Pokud by mne chtěli smáznout za to, co je například v tomto článku, tak pak by jen potvrdili, že jde o prachsprostou cenzuru jiných názorů nebo dokonce nepohodlné pravdy…

 2. Vazena Slovanko, myslite si, ze na Vidlakovych kydech a na Pravem prostoru nekdo schvaloval valku? Sama vite o fanaticky zaslepenem proti-ruskem postoji pana Krize. To zduvodneni o zajisteni bezpecnosti a zruseni vybranych alternativnich webu je zastupne. Nejen ze se zakladalo na falesnem obvineni, ale dokonce bylo provedeno spravcem ceskych domen NIC na zaklade falesneho paragrafu. Nelze jen tak zrusit internetovy server (alespon zatim to neni legalni). Aby to bylo mozno provest bylo by potreba minimalne rozhodnuti soudu. Tak lze zrusit konkretni servery. Ale ve skutecnosti to provedli na zaklade paragrafu, ktery se sice tyka bezpecnosti internetu, ale je specificky definovan jako ochrana proti sireni viru a malware. Proste si vycucali obvineni a lzive vylozili paragraf, na zaklade ktereho to provedli.

  Jestlize takto dvakrat ohnuli realitu jen proto, aby umlceli nepohodlne weby, na vasi obhajobu pravdepodobne take nebudou brat ohled, pokud vam budou chtit odstranit vas server. Drzim vam palce, abyste to nepotrebovala, ale asi bych uz ted zvazoval krizovy postup co udelat, pokud „si prijdou i pro vas“. Drzte se, pani Slovanko a chci vam rici, ze vam moc dekuji za to, co delate.

  Svobodny duch

  1. Já jsem samozřejmě upozorňovala už před pár dny v jednom článku na to, že blokují i weby, které jsou ohledně Ukrajiny prosystémové. Zmínila jsem tam i PP. Takže to co píšete vím. Já mám vlastně štěstí, že nemám tolik čtenářů jako třeba PP, protože tento web existuje jenom krátce. A taky to, že raději píšu o jiných tématech, co tak nedráždí. Vidláka nezablokovali, ten se rozhodl skončit sám.
   Ale jinak samozřejmě v případě blokace některých webů – včetně PP – rozhodně neobstojí výmluva na to, že údajně schvalují válku. Nic takového se na smazaných webech nezveřejňovalo. Už to ukazuje, že tady jde jen o účelovou výmluvu jak zlikvidovat nejčtenější alternativní weby. Zdá se, že jim hodně vadila i kritika EU. Ta se objevovala na všech smazaných webech…

 3. Jeste doplnim detaily. Pokud o tom budete chtit napsat clanek, muze to poslouzit jako ukazka dalsi svevolne manipulace.

  https://www.zive.cz/clanky/cznic-zablokoval-dezinformacni-weby-aeronet-protiproud-a-dalsi/sc-3-a-215136/default.aspx
  Ondrej Filip z CZ.NIC vyslovne uvadi bod 17.1, ale cituje jen zacatek paragrafu. Cele zneni si muzete precist zde .. https://www.nic.cz/files/documents/20180525_Pravidla_registrace_CZ_final.pdf
  Take v bode 17.2 je uvedeno, ze toto lze udelat maximalne na 1 mesic, nicmene to lze udelat opakovane. Ja si ale myslim, ze po mesici k zadnemu prezkoumani nedojde. Vsak se z tech serveru malware, viry, phishing nesirily.

 4. Rozhovor s ekonomkou Janou Matesovou. Politici museli vědět, že financují Putina, říká ekonomka ke Sberbank. čeští klienti ruské Sberbank. Ještě před tím, než ji ČNB odejme licenci, z ní své peníze stáhly pražský magistrát, Dopravní podnik Praha i Jihomoravský kraj i některé obce z Vysočiny. tak bradáčová bude mít pěknou hoňku, když politici podporovali a financovali putinovu agresi a terorizmus. a nebo už se to může? peníze přece nesmrdí…

 5. A nielen mainstream ,ale aj časť bulváru. Už som písal o viacerých dôkazoich pokrytectva „liberálnych“ médií a politikov, pridám k ním ďalší. Vraj Rusko zaútočilo na Ukrajinu len preto, že si slobodne /!/ vybralo „európsku cestu“. Že túto cestu zotročenia a vycucania Západom odmietol sám Janukovyč a kvôli tomu prebehol pred 8 rokmi fašistický puč /zďaleka nie prvý po roku 1991/, to už nepovedia. A keď už spomínam „slobodné“ rozhodnutia – Juhoslávie sa nikto nikdy nepýtal, či súhlasí s odtrhnutím Kosova, ani Sýrie s okupáciou Američanmi a Turkami, ani relatívne stabilného a nezávislého Egypta a Tuniska, či súhlasí s Arabskou jarou v réžii CIA, EÚ a Saudskej Arábie.. A ani Arménska, či si praje odovzdanie Náhorného Karabachu Azerbajdžanu.

 6. Jen taková úvaha – ke strašení obyvatelstva aktuální válkou:

  Slova Klause Schwaba:
  „Alespoň 4 miliardy ´nepotřebných darmožroutů´ by mělo být vyhlazeno do roku 2050 prostřednictvím válek, organizovaných epidemií, rychle se šířících nemocí a hladomorů. Skupinám, které nepatří k elitě, bude množství energie, stravy a vody regulováno na minimum, počínaje bílým obyvatelstvem západní Evropy a Severní Ameriky a poté i dalším rasám.

  Obyvatelé Kanady, západní Evropy a Spojených států budou decimováni rychleji než obyvatelstvo dalších kontinentů, dokud nebude dosaženo ovladatelnější jedné miliardy celosvětové populace, z čehož 500 miliónů budou tvořit čínské a japonské rasy. Jsou vybrané z toho důvodu, že jejich příslušníci jsou již po staletí zvyklí na systematické řízení a podrobují se autoritám bez otázek.“

  Války jsou zmiňovány spolu s epidemiemi. Putin je žák výše zmiňovaného, proškolený WEF, globální leader.( Sám Schwab ho zmiňuje.)
  Nedělám si iluze, že jde proti globální mafii, naopak do ní patří. Tahle válka může být dalším plánovanou částí chaosu – zdeptat obyčejné lidi, po plandemii covidu. A na nás jen hrají, že jdou proti sobě. Co se stane asi těmhle mocipánům, jak Putinovi, tak Zelenskému? Dávno není doba, že by jako vojevůdci šli v čele vojska a riskovali životy. Poslední staletí tihle váleční štváči sedí někde v teple daleko od bojů a hrají válku jako šachy – umírají za ně jiní, co ani válčit nechtějí. Vůbec umírají lidé, co za nic nemohou – je mi to velmi líto, ať jsou na kterékoli straně.
  Je to jen úvaha,možná úplně mimo, ale v dnešní prolhané době těžko něčemu věřit… jen kolik lží do nás valili ohledně covidu, očkování…kdoví, co je za tímhle..

 7. Ještě dodám: všimněte si, jak lidem tahle válka zaměstnala díky mainstreamu hlavy.
  Nikdo už neřeší, co se děje v pozadí, že má Rakušan jet podepsat kvóty na migranty ( kterým jsme se roky bránili), co Kanada, Austrálie, protesty v Evropě, kolik padá lidí na vedlejší účinky očkování… prostě vše, co jsme tu sledovali před Ukrajinou.
  To se to vrchnostenským darebákům pracuje, už si jich nikdo nevšímá, všechny hlavy obrácené k Ukrajině… až se z toho transu proberem, nejspíš budem zírat, o kolik se šrouby kde zase nepozorovaně utáhly..
  Jim se to určitě dost hodí.

 8. Putin vyvolal valku, aby se uvolnila stavidla cernych turistu, kteri byli jeste nedavno v Belorusku.

  Vsimate, jak lidi kolem vas podlehli manipulaci? Pred nedavnem jeste radi mucili a diskriminovali neopi a ted se jejich pozornost hnula jinam. K jinym objektum sikany.

  Dnes jsem byl u zubarky, ktera si povidala se sestrou, ze bohuzel hodne tech proruskych zradcu, kterych je treba se bat. Na zaves se mne zeptala, jak mi jde strelba a jestli uz trenuju na rusaky. Rekl jsem ji, ze sice zbrane zabijeji, ale ja mam strileni jako sport a ze zadnou valku neschvaluji.

  Zajimave, ze mainstream nerika nic o tom, co rikal Okamura ve vcerejsim vysilani. Ze vsechny panelaky budou muset vybudovat nove vytopny, protoze plyn bude zakazanej. Ze diky tomu vyrazne zchudnem.

  Je to ukazkove vrteti psem.

  A ta vyprovokovana nenavist, davova psychoza. A jeste se hecujou, kdo nenavidi vic.

  A za tim nevidi, ze uz neni mozne smat se a vypravet vtipy. Ale vlastne loutky se nesmejou. Ty se vodi.

  A nejlepsi byl taiwanec. Kdyz oni jsou tvrdi, my musime byt tvrdi

  1. Jen chci potvrdit tu nenávist mezi lidmi, ale o tom jsem psal na netu PP už hodně dlouho. Došlo to tak daleko, že se to týká i blízkých známých. Také říkám už dobře tři roky, že nás chtějí donutit se tuna mezi sebou pobít. Jsem si i už skoro jistý. 🙋‍♂️

 9. Hřibův majstrštyk na závěr jeho primátorství. Praha měla v Ruské bance Sberbank celkem 3/4 miliardy Kč. Z toho 160 mil. se pravděpodobně nepovede při jejím kolapsu zachránit. a to se vyplatí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout