V Německu vypukl skandál poté, co učitel upozornil na v turecké komunitě běžnou praxi příbuzenských sňatků

V Německu vypukl skandál poté, co učitel upozornil na v turecké komunitě běžnou praxi příbuzenských sňatků

A nejen to. V jednom krátkém zadání úkolu upozornil i na praxi, kdy se cestou příbuzenských sňatků dostávají do země další Turci. Ovšem nejde o ojedinělou praxi a neděje se to jen tak, že si bratranec z Turecka vezme sestřenici narozenou v Německu.

V knize „Uvězněná v rodné zemi“, která popisuje pro většinu lidí neznámou realitu tureckých komunit v Německu, se můžete dočíst, že často ještě nezletilé turecké dívky (11-16 let), narozené v Německu, jsou před imámem provdány za Turky, žijící v Turecku. Tyto dívky se pak za svým novomanželem zpravidla ihned přestěhují, neboť v Německu by nebyl jejich sňatek tolerován tak, jako v Turecku. Německým úřadům se zpravidla sdělí, že se dívka odstěhovala za příbuznými do Turecka kvůli dalšímu studiu.

Jednoduše, k dohodnutým sňatkům dochází neustále a mnoho dívek, které se narodí v turecké komunitě, má už od ranného dětství dohodnutého ženicha. Buď takového, za nímž se musí přestěhovat do Turecka nebo často příbuzného, kterého si zpravidla čerstvě plnoletá dívka vezme proto, aby se dostal zcela legálně do Německa a tam si časem přizval i další příbuzné.

O těchto praktikách se dlouhá desetiletí ví, jen se o nich nehovoří veřejně. Nyní však o této praxi jistý německý učitel nahlas promluvil, i když poněkud „oklikou“.

Učitel filozofie na střední škole v Alleestraße v Siegburgu v Severním Porýní-Vestfálsku měl dojem, že děti jsou posílány do školy, aby získaly znalosti, které by je připravily na jejich budoucnost.

Učitel filozofie proto dal svým studentům následující úkol:

„Turecký otec v Německu oženil svou dceru se synem svého bratra bez jejího souhlasu, aby mu zajistil povolení k pobytu v Německu a tím i živobytí. Diskutujte o situaci se svým sousedem u stolu. Jaké konflikty v tom vidíte?“

Genetická struktura dnešní Anatolie byla formována historickými a moderními migracemi, vysokou úrovní míšení a zejména příbuzenskými sňatky. Posledně jmenovaný zvyk se v současné době dováží do Německa. Studie 55 175 sňatků v Turecku, provedená v letech 1970 až 1987, ukázala celkovou míru příbuzenských sňatků 21,21 procenta (většinou mezi bratranci a sestřenicemi).

Diskuse ve třídě pokračovala ve zpochybňování takzvaných „univerzálních“ hodnot. Etika pro všechny kultury? Otevření problému v oblasti napětí mezi kulturním relativismem a univerzalismem.

Dortmundská „Federace sdružení tureckých rodičů v Severním Porýní-Vestfálsku“ (FÖTEV) však tuto záležitost pochopila. Její postoj k tématu se příliš nelišil od marxistické „Unie školství a vědy“ nebo od současného německého ministerstva školství.

V otevřeném dopise ministerstvu školství NRW (Severního Porýní-Vestfálska) si organizace FÖTEV se sídlem v Dortmundu stěžovala, že její členové jsou ohromeni, protože úkol, který studentům zadal učitel, „používá slovník pravicových populistů“.

Obvyklá šaráda odstartovala a škola musela veřejně prosit o odpuštění těchto strašných hříchů. Na svých webových stránkách se výslovně omluvila. Ale pro FÖTEV toto sypání popela na hlavu nebylo stále dostatečné a stejně škole vyhrožovali. Viceprezident Ali Sak řekl německému deníku Bild: „Učitel může dělat chyby. Zjevně. Pokud se však vedení školy od tohoto úkolu výslovně nedistancuje, nevidíme žádný důvod pro uctivou spolupráci se školou v budoucnu.“

Podle mluvčího zemské vlády v Kolíně nad Rýnem ředitelka školy uvedla, že bude otevřena dialogu a dodala, že úkol „byl vytržen z kontextu“, i když byl převzat „ze školní knihy schválené v NRW“.

Učitel filozofie se může považovat za šťastného, pokud se z této situace dostane relativně bez úhony, protože nyní budou pravděpodobně následovat obvinění z rasismu.

Je pozoruhodné, že FÖTEV se ani nepokusil tvrdit, že v Německu nedošlo k nuceným sňatkům tureckých dívek ze strany jejich otců. Více se obávají diskuse o takové záležitosti.

A všichni „vzdělaní“ kosmopolitní účastníci honu na učitele filozofie v Siegburgu si nemyslí, že je nutné říci jediné slovo o v turecké komunitě poměrně běžných sňatcích mezi příbuznými…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “V Německu vypukl skandál poté, co učitel upozornil na v turecké komunitě běžnou praxi příbuzenských sňatků

  1. Velezradca, liberálny pacifista, kamar8t najhorších režimov planéty a otrok Izraela a globalistov Putin spáchal ťažký a nenapraviteľný zločin proti ľudskosti, keď zachránil Erdogana pred vojenským prevratom a zrejme aj popravou,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout