Německá CDU chce nalákat muslimy, z názvu hodlá vypustit slovo „křesťanská“

Německá CDU chce nalákat muslimy, z názvu hodlá vypustit slovo „křesťanská“

Po mnoha desítkách let se rozhodla domovská strana exkancléřky Merkelové změnit název strany tak, aby byla i svým názvem zřejmě vhodná i pro „Novoněmce“, které jejich dnes nejslavnější členka do země pozvala. Německo se tak přizpůsobuje sílící islamizaci a svým rozhodnutím se snaží přizpůsobit budoucí podobě této nedílné součásti budoucí Osmanské říše.

Interní analýza dospěla k závěru, že němečtí konzervativci se obávají, že nejsou schopni lákat nekřesťany, aby volili jejich stranu.

Po federálních volbách v roce 2021 se mezi členy  Křesťanskodemokratické unie (CDU) objevil požadavek na vynechání slova „křesťanská“ z formálního názvu strany.

Interní analýza dospěla k závěru, že němečtí konzervativci se obávají že se omezují tím, že nebudou schopni nalákat nekřesťany na stranu, a podle Mandinera byli silně pro vypuštění „C“ z názvu strany CDU .

Pokud by CDU prošla takovým krokem, pro mnohé konzervativce by to znamenalo další krok doleva pro stranu, která je stále méně konzervativní. V Německu důvěra v církev dramaticky poklesla. Letos se očekává, že méně než polovina Němců bude poprvé patřit k jedné ze dvou hlavních církví. Je také vážným znepokojením, že skandály v římskokatolické církvi – zneužívání a sexuální skandály – ovlivnily sociální vnímání křesťanství jako celku.

CDU po nedávné prohře ve federálních volbách analyzuje svoji situaci, protože stále starší volební základna strany odhaluje, jak křehká je budoucnost strany.

Ve světle toho lze návrh na změnu názvu interpretovat tak, že jedna z největších politických stran v zemi se chce odpoutat od krizí sužovaných křesťanských institucí. Evropské politické procesy přitom zatím neukázaly, že by odkaz na křesťanství ovlivnil úspěch konzervativních stran.

Iniciativa v rámci CDU by nebyla bezprecedentní, protože ve Švýcarsku se Křesťanskodemokratická lidová strana na federální úrovni přejmenovala na „Die Mitte“.

V debatách v rámci CDU a CSU se často zdůrazňuje, že stranická aliance je postavena na konzervativních, křesťansko-sociálních a ekonomicko-liberálních principech. Pozadí křesťanského trendu ovlivnilo především sociální směřování, ale přívlastek „C“, tedy křesťanský, také ztělesňuje kontrast mezi různými tendencemi uvnitř strany.

V minulosti přední politici v CDU a bavorské sesterské straně Křesťanskosocialistická unie (CSU) vyjádřili katolické sociální učení jako spojnici mezi různými trendy. Tuto funkci však dnes plní slogan „Křesťanský lidský obraz“, který má oslovit především příznivce, kteří se hlásí ke kulturnímu křesťanství, ale nejsou věřící nebo se mohou hlásit k jinému náboženství.

Frankfurter Allgemeine Zeitung dodává, že ačkoli se obsah písmene „C“ změnil, CDU/CSU by se neměla zbavovat zmínky o křesťanství. Bez toho by CDU a CSU již nebyly bratrskými stranami, ale stranickým spojenectvím se dvěma různými politickými názory. Dokud tedy křesťanství jako kulturní modla hraje v německé společnosti roli, stálo by za to držet se současného názvu.

Je celkem samozřejmé, že se budou všechny politické strany snažit přizpůsobit novým občanům, kteří se obzvlášť v Německu stávají stále širší voličskou základnou. A v případě CDU ani příliš není třeba nic měnit. Logo může vypadat třeba jako to v titulku a coby maskota může nabídnout mamá všech muslimů v Německu – Angelu. To by jistě přilákalo velké množství voličů z řad „Novoněmců“, kdy mnohým umožnila usadit se v Německu právě Merkelová….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Německá CDU chce nalákat muslimy, z názvu hodlá vypustit slovo „křesťanská“

  1. Od té doby, kdy jsem se stala židokřesťankou, už se nedivím ničemu.
    S odchodem bolšána nastaly prudké změny a přežiji i židokresťanomuslimku. ?
    ( Bodejť by ne, stejnak se mě na můj názor nikdo nezeptá. Jak klérus poručí, tak bude. Bápeš má diverzitu rád. )
    ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout