„Rusko na Švédsko nezaútočí,“ vzkazuje ruská ambasáda vyděšeným občanům  v reakci na jejich obavy

„Rusko na Švédsko nezaútočí,“ vzkazuje ruská ambasáda vyděšeným občanům v reakci na jejich obavy

V každé době a v jakémkoli systému se poslušnost mas udržuje mimo jiné i tím, že vláda upozorňuje na nebezpečného nepřítele a staví se do role ochránce. A pokud žádný reálný nepřítel není, pak je třeba si ho vytvořit, jen ať se masy bojí.

Ve Švédsku se o možné válce s Ruskem píše snad denně, proto předpokládám, že podobná propaganda je vidět i v dalších médiích – v televizi či rozhlase. V důsledku toho a také při nezměrné důvěřivosti švédských občanů v jejich politiky, se začalo množství lehce ovlivnitelných lidí – zejména dětí nebo starších občanů – reálně obávat války s Ruskem. Indoktrinace ze strany propagandistů už došla tak daleko, že ruskou ambasádu zaplavilo obrovské množství zpráv, v nichž občané žádají, aby Rusko nechalo Švédsko na pokoji…

Rusko na Švédsko nezaútočí. Ruské velvyslanectví ve Stockholmu to uvedlo na facebooku.

Ruské velvyslanectví tvrdí, že v poslední době obdrželo „četné žádosti od švédských občanů“, zejména od dětí a starších osob.

Lidé žádají Rusko, aby „neútočilo na Švédsko“.

„Tyto obavy považujeme za přímý důsledek bezprecedentní propagandistické kampaně, která se rozšířila ve švédských médiích z iniciativy místních politiků s cílem rozdmýchat neopodstatněný strach z Ruska. Jako diplomatická mise Ruské federace zodpovědně prohlašujeme, že naše země nezaútočila a nemá v úmyslu zaútočit na Švédsko,“ uvádí se v prohlášení.

V prohlášení se naopak uvádí, že Rusko chce dobré sousedské vztahy se Švédskem a rozvíjet vzájemně prospěšný dialog ve všech oblastech. „A to i pokud jde o bezpečnostní politiku, kterou Moskva při několika příležitostech oficiálně navrhla Stockholmu, ale byla neustále odmítána nebo se setkala s mlčením,“ uvedlo velvyslanectví.

Tvrzení, že Rusko by chtělo bojovat ve Švédsku, jsou podle příspěvku zaměřena na „přesvědčení obyčejných daňových poplatníků, že musí investovat více peněz na zbrojení a poslušně se řídit pokyny z druhé strany oceánu“.

K uvedenému ještě dodávám, že Švédsko se v posledních týdnech nevídaně mobilizuje, mnoho vojáků bylo například přemístěno na ostrov Gotland poblíž Ruska – viz video níže. To jen na vysvětlení, jak silné indoktrinaci a propagandě nyní Švédové ze strany politiků i médií čelí…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “„Rusko na Švédsko nezaútočí,“ vzkazuje ruská ambasáda vyděšeným občanům v reakci na jejich obavy

  1. Švédsko patrí aj medzi najštedrejších dodávateľov rôznych zbraní do Saudskej Arábie a tamojší predstavitelia majú zároveň plné ústa rečí o porušovaní ľudských práv v Sýrii, Rusku, Bielorusku či Venezuele…

  2. Takúto histériu dokážu média vyvolať len u slaboduchých národov. A práve to je kameň úrazu na Slovensku. Predpokladali, že keď tu budú médiá rok štekať aký agresor je Rusko, že všetci Slováci budú proti nim chcieť bojovať a budú prosiť U$A aby k nám nasťahovali všetkých svojich vojakov a ochránili nás.
    Vďaka Bohu na Slovensku sú prostoduchí len jedinci ako Korčock, Naď, Klus, Čaputová a im podobné indivíduá s prázdnou dutinou lebečnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout