Hamburk: Afričan zažaloval policii za to, že ho údajně kontroluje jen kvůli barvě pleti

Hamburk: Afričan zažaloval policii za to, že ho údajně kontroluje jen kvůli barvě pleti

Hamburk zaznamenal vskutku průlomový rozsudek, který naznačil, že toto město zřejmě nepůjde cestou Berlína, kde už asi před rokem zakázali kontrolovat dokonce i ve čtvrtích, kde je vysoká zločinnost, všechny barevné. Ty je možné legitimovat jen v případě, že jsou přímo přistiženi při trestném činu nebo v případech, kdy je prokazatelné podezření, že se dotyčný trestného činu dopustil. Problém nastává v případě, že se přečin nepodaří dokázat, pak může být berlínský policista propuštěn.

Černoch, který podal žalobu na hamburskou policii za to, že ho kontrolovala v místě, které je vyhlášenou líhní kriminálních živlů, zřejmě cílil na to, aby i v Hamburku zavedli podobná pravidla…

Hamburská policie může kontrolovat lidi v hotspotech trestné činnosti na veřejných komunikacích, i když mají tmavou pleť a právě neprovozují trestnou činnost. O tom ve čtvrtek rozhodl Vrchní správní soud v Hamburku.

Řízení bylo zahájeno žalobou 35letého Barakata H. z Toga, který žije v hamburské čtvrti St. Pauli, kde policie identifikovala řadu ohnisek trestné činnosti. H. byl v těchto hotspotech trestné činnosti zkontrolován v letech 2016, 2017 a 2018 a dvě z těchto kontrol byly u správního soudu úspěšně prohlášeny za nezákonné. Proti jedné ze stížností se Hamburk úspěšně odvolal k Vyššímu správnímu soudu.

Barakat H. si stěžuje v souvislosti s kontrolami na „diskriminační a stigmatizující určení totožnosti“, uvádí hamburský „Mopo“. Zřejmě předpokládá, že je kontrolován kvůli své barvě pleti. Nejen soudně, ale i demonstrativně se obrátil proti „rasovému profilování“ a policejnímu násilí, i když ho policie nesporně fyzicky nijak nenapadla.

Afričan je samozřejmě instruován hamburskou levicovou scénou a pomáhá šířit její stereotypní slogany o „rasismu“ a „policejním násilí“. Být třikrát kontrolován v hotspotech zločinu během tří let – není to spíše příliš málo než příliš mnoho? A konečně: Je všeobecně známo, že v ohniskách kriminality v Hamburku St. Pauli jsou lidé, kteří nemají tmavou barvu pleti, neustále kontrolováni policií. Proč by tedy neměl být kontrolován jen proto, že je černý? Nebyl by to rasismus proti bílým?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout