Kdo je dánský muslim, který útočil v Norsku lukem a šípem?

Kdo je dánský muslim, který útočil v Norsku lukem a šípem?

Postupně se vynořují další a další informace o muslimovi dánské národnosti, který ovšem v Dánsku nikdy nežil. Dlouhodobě se vědělo, že je problémový a podle všeho se mohl podobný incident očekávat. Jenže v dnešní době se chodí kolem muslimů po špičkách, takže mnohdy zůstávají na svobodě i tehdy, kdy se ví, že je daný jedinec pro společnost velmi nebezpečný. Ostatně, ono je samo o sobě už nebezpečné i to, když má někdo v hlavě islám, obzvlášť pak, když k této nenávistné ideologii sám konvertoval…

A jako vždy i tentokrát je patrná snaha svést vše na psychické onemocnění…

Muže obviněného z vraždy musí posoudit soudní znalci z psychiatrie. Posoudí, zda je trestně zodpovědný.

Pachatelem útoku je 37letý Espen Andersen Bråthen, který prožil většinu svého života v Kongsbergu. Jeho matka je Dánka a má dánské občanství, ale obviněný se narodil v Norsku a nemá žádné užší vazby na Dánsko.

V létě 2020 jeden ze sousedů podezřelého dvakrát pozoroval policii v domě 37letého muže:

11. června 2020: „U jeho dveří zastavilo několik policejních aut. Viděl jsem několik policistů se štíty a helmami kolem jeho domu. Zavolali na něho, aby vyšel ven, a po chvíli vyšel. Myslím, že ho v té době odvedla policie,“ řekl bývalý soused.

policie v roce 2020 útočníka navštívila

Soudní dokument z Kongsbergu a Eiker tingrett ukazuje, že 37letý muž porušil soudní příkaz o dva týdny dříve.

8. srpna 2020: „Bylo to asi v 17 .hodin, protože jsem se právě vrátil z práce. Pak jsem viděl policejní auto před jeho domem a viděl jsem ho mluvit se dvěma policisty. Dlouho s ním seděli a dlouho si s ním povídali,“ řekl bývalý soused

Na tiskové konferenci ve čtvrtek ráno, policie potvrdila, že v roce 2020 obdržela zprávu o možné hrozbě ze strany konvertity.

na obrázku uprostřed je vidět jeden z vystřelených šípů

29. května loňského roku vstoupil obviněný do domu rodinných příslušníků, i když ho požádali, aby odešel. Kromě toho vyhrožoval zabitím jednoho z nich, podle rozhodnutí tehdejšího okresního soudu v Kongsbergu a Eikeru.

Soud mu proto vyměřil šestiměsíční soudní zákaz styku s oběma rodinnými příslušníky, který byl doručen ve stejný den. Rozhodnutí soudu říká, že muž nechal na gauči revolver Colt 45, což rodina vnímala jako výhružku. Navzdory soudnímu příkazu muž údajně loni v létě navštívil rodinné příslušníky znovu.

V roce 2012 byl muž odsouzen k 60denní podmínce za krádež a nákup a použití malého množství hašiše.

Sedmatřicetiletý Espen Andersen Bråthen je dánským občanem, ale narodil se a celý život žil v Norsku. Podle informací nepracoval od počátku roku 2000.  V roce 2017 se ve videu, které tehdy umístil na sociální sítě přiznal, že konvertoval k islámu.  Ve videu tehdy prohlásil:

„Ahoj. Jsem posel. Toto je varování. Je to opravdu to, co chceš? A pro každého, kdo se chce napravit, je čas. Vydejte svědectví o tom, že jsem muslim.“

Oběťmi teroristy jsou 4 ženy a jeden muž. Espen Andersen Bråthen vstupoval na různých místech města do obytných budov, kde střílel náhodné oběti…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Kdo je dánský muslim, který útočil v Norsku lukem a šípem?

  1. Donedávna bol Kongsberg známy len ako nálezisko najkrajších kryštálov striebra na svete. Dnes už aj teroristickým útokom s neobvyklou zbraňou. Zaujímam sa o mineralógiu, takže viem, o čom píšem.

  2. Patrně zbožný muž. Naštval se, že to má daleko do mešity, chce to víc afghánských tlumočníků. Potom se ten dobrý muž bude cítit lépe, mezi svými.
    Za jeho konání můžou náckové, to je jasné. Cítil se asi jako kůl v plotě, nervy to nevydržely.
    ?

  3. Magor, co chce zabíjet, se dá na is lam, a považuje to za „omluvenku“, páč tam je to normální (v koránu je slovo „zabít“ 330 x).

  4. Zachytil som správu,že v novej nórskej slniečkarskej vláde /Nórsko odmietlo vstup do EÚ ešte v čase, keď sa to nepovažovalo za zločin/ budú sedieť aj dvaja preživší z nemenovaného nórskeho ostrova. Fjotolf Hansen tušil,že raz sa islamizácia, zločiny votrelcov a príval migrantov vymknú spod kontroly…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout