Bývalý člen vedení sharia4Belgium, jehož cílem byla přeměna Belgie na chalífát, byl v nepřítomnosti odsouzen do vězení (video)

Bývalý člen vedení sharia4Belgium, jehož cílem byla přeměna Belgie na chalífát, byl v nepřítomnosti odsouzen do vězení (video)

Pamatujete si ještě na pár let staré video, které ukazuje bez jakýchkoli příkras realitu islamizovaného Bruselu? Video, v němž hovoří tehdejší šéf organizace sharia4Belgium o tom, jak přemění Belgii na chalífát pod právem šaría? Tak právě ve vedení této organizace byl i právě odsouzený muslim. Pro osvěžení paměti jej znovu zveřejňuji, video je opatřeno i českými titulky:

Tak právě k této skupině patřil muslim, který byl nyní odsouzen na doživotí a bylo mu odebráno i belgické občanství. Ovšem nebylo to rozhodně kvůli členství v této organizaci, prosazující zavedení práva šaría v Belgii. Odsouzen byl za čin, k němuž došlo na území Islámského státu v Sýrii, kam před lety odjel bojovat.

Obžalovaný  Hicham Chaib (40 let) byl v nepřítomnosti soudem odsouzen k 15 letům vězení. Byl obviněn z teroristického zabití blíže nespecifikovaného vězně v Sýrii v březnu 2016. Bývalý člen skupiny Šaría4Belgium patřil v té době k teroristické organizaci Islámský stát (EI). Fotografie popravy byly zveřejněny na internetu několik dní po útocích v Bruselu a Zaventemu. Porota a soud popsaly trestný čin jako „zvlášť závažný a ohavný“ a neviděly žádné polehčující okolnosti.

Před odjezdem do Sýrie a vstupem do teroristické skupiny Islámský stát byl Hicham Chaib pravou rukou Fouada Belkacema, vůdce teroristické skupiny Šaría4Belgium. V roce 2015 byl odsouzen k 15 letům vězení v rámci procesu šaría4Belgium, když již zmizel a uprchl do Sýrie. Kromě teroristického zabíjení byl Hicham Chaib také odsouzen za účast na činnostech Islámského státu a vyhrožování spácháním teroristické vraždy, protože na videu popravy vyhrožoval belgickému obyvatelstvu.

Soud nařídil okamžité zatčení obviněného, který má stále marockou státní příslušnost. Během vyšetřování se objevily zprávy, které oficiální zdroje nepotvrdily, že Hicham Chaib zemřel v Sýrii. Doporučuje se však opatrnost, protože šíření falešných oznámení o úmrtí je známou strategií IS. V Belgii státní bezpečnost stále považuje obviněného za aktivního zahraničního teroristického bojovníka.

Pozn.: Hicham Chaib je na titulním obrázku vlevo, uprostřed jste pak jistě poznali vůdce Sharia4Belgium Fouada Belkacema , kterého jste mohli vidět na videu. Mimochodem, ten byl již před časem odsouzen do vězení…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Bývalý člen vedení sharia4Belgium, jehož cílem byla přeměna Belgie na chalífát, byl v nepřítomnosti odsouzen do vězení (video)

  1. Zdá sa,že Fouad Belkacem je taký belgický Jozef Lenč… akurát,že najznámejšieho slovenského konvertitu /vyškolili ho v Saudskej Arábii , takže neprekvapí,že často vychvaľuje islam do neba/ nemá kto za teroristické zmýšľanie odsúdiť do väzenia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.