Francouzská justice nechává na svobodě čečenského teroristu, který plánoval vraždu Mily

Francouzská justice nechává na svobodě čečenského teroristu, který plánoval vraždu Mily

Mila – kritička islámu, teprve osmnáctiletá dívka, se musí už dva roky skrývat. Nesmí navštěvovat střední školu, po celou dobu, kdy je na ni uvalena fatva se nejen ona, ale celá její rodina stěhuje na různá místa v rámci Francie. Protože se ji již několikrát podařilo muslimům odhalit, musí být 24 hodin denně střežena a pokud vychází ven, musí se maskovat. Mladá dívka nedávno prohlásila že počítá s tím, že do pěti let zemře, nečeká, že by mohla ve stále víc islamizované zemi pod fatvou přežít.

Mile přišly už statisíce výhružek smrtí, pouze se čtrnácti z těch, kteří jí vyhrožovali, proběhl soud, u něhož skončili jen s podmínkami. Nešlo však jen o výhružky, jistý Čečenec měl i velmi dobře vymyšlený plán, jak Milu zavraždit. Právě on byl na krátkou dobu zatčen, nyní ho však justice propustila na svobodu. A to přesto, že Mile nyní hrozí zcela reálná smrt.

Tahle země je prohnilá, hnusí se mi to,“ napsala Mila v neděli 5. září na Twitter. 18letá žena, jejíž život byl více než rok ohrožen kvůli poznámkám popsaným jako „islamofobní“, žije pod policejní ochranou. Musela odejít ze školy, aby ji neodhalili, a od té doby žije v úkrytu, neustále vystavena urážkám a výhrůžkám. A tyto hrozby jsou někdy velmi reálné.

To platí zejména o případu 17letého Čečence, který byl 19. července zatčen v Remeši. Mladý muž, který má status politického uprchlíka, rekrutoval komplice na sociálních sítích, když byl odhalen zpravodajskými službami. Po jeho zatčení objevilo oddělení kriminálního vyšetřování v Remeši v jeho telefonu videa propagandy Islámského státu, která mladý muž sám předal jiným kontaktům,  stejně jako důkazy rozhovorů s džihádisty, kteří odešli do Sýrie, nebo detaily o tom, že mladý Čečenec připravoval „represivní expedici“ proti Mile. Plán, který vymyslel, byl dokonce popsán jako „chytrý.“ .

Džihádista byl zadržen policií z RAZIE a vzat do policejní vazby, kde odmítl vypovídat. Okamžitě byl obviněn z „ospravedlnění terorismu“ a poté propuštěn obžalobou. Až do soudního řízení bude proto podroben pouze jednoduchému soudnímu přezkumu, ale zůstává na svobodě. To je dost na to, aby nešťastná Mila zešílela. Na svém twitterovém účtu, což je poslední způsob, jakým komunikuje s okolním světem, stručně komentuje: „Před našima očima otevírá soudnictví brány teroristickým činům.“. Pak vyzvala své stoupence, aby zahájili kampaň na sociálních sítích pod klíčovým heslem  „Překonat terorismus „.

K výše uvedenému jen dodávám, že status „politický uprchlík“ se dává právě čečenským islámským teroristům po celé EU. Paradoxně jsou v Rusku stíhaní islámští extremisté považováni v zemích EU za  „politické uprchlíky“.  Z Čečenska tak může do Evropy přijít kdejaký terorista, který ve své zemi řezal hlavy. Může to být třeba případ otce v tomto článku zmíněného džihádisty, který zřejmě v duchu násilného džihádu vychoval i svého syna, který nyní usiluje o život dívky, která si dovolila kritizovat islám….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francouzská justice nechává na svobodě čečenského teroristu, který plánoval vraždu Mily

  1. Dovolím si upozorniť,že Čečenci zďaleka nie sú jediným moslimským národom žijúcim v Ruskej federácii /ruskí moslimovia za svoje zločiny, na rozdiel od Európy, spravidla dostanú zaslúžený trest – a v EÚ takmer vždy azyl/ . K islamu sa hlásia aj Inguši, Tatári, Azerbajdžanci atď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout