Portugalská vláda financuje islamizaci Lisabonu

Portugalská vláda financuje islamizaci Lisabonu

Španělsko a Portugalsko jsou územím, které už jednou bylo dobyto. Jen díky rekonquistě dnes nejsou tyto země islámské. Ovšem muslimové považují již jednou dobyté území za jejich, bez ohledu na to, kdo byl na daném území jako první nebo zda bylo dobyto zpět těmi, komu je mohamedáni uloupili. Pyrenejský poloostrov tak stále považují za součást chalífátu. Ještě donedávna to neměli až tak jednoduché, proti islamizaci byl v daných zemích znatelný odpor. Stačily však roky socanských vlád, politiky multikulturalismu a obě země míří mílovými kroky zpět před rekonquistu.

V Portugalsku se objevil spor ohledně výstavby nové mešity v Lisabonu, která je financována z veřejných prostředků.

Vláda darovala 3 miliony eur na výstavbu mešity v Mouraria, avšak tyto tři miliony nemají být jen pro mešitu, ale také pro vyvlastnění majetku od lidí, kteří žijí na pozemcích, které byly nabídnuty muslimské komunitě.

Portugalci jsou rozhořčeni a vyděšeni zprávami, které by znamenaly vládou podporované vytvoření muslimského ghetta.

Portugalsko předstírá, že chce muslimy integrovat a vynakládá na to miliony, ale pak financuje tuto formu segregace. Po celém světě existují země, které sužují tyto typy ghett, které se začaly vymykat policejní kontrole a staly se územím ovládaným zločinnými gangy.

Jedním ze způsobů, jak živit fanatismus, kromě toho, že je ve stejném prostoru, je výstavba náboženských symbolů a chrámů a naopak demolice těch původních. Případ Francie, Anglie, Německa, Švédska a dalších. V Portugalsku nejenže to nikdo nechce zastavit, ale tato ghetta se zde naopak staví, a co je ještě horší, penězi Portugalců podporují islámské symboly a mešity.

Antonio Costa je velmi štědrý v rozdělování peněz portugalského lidu na mešity a další památky, kde se modlí k Alláhovi za smrt nevěřících.

Lisabon se připravuje na výstavbu prostoru pro islámské náboženství v centru města. Muslimové sní o tom, že jižně od řeky Tajo a přístavu budou mít vlastní budovu. Co chybí, je půda. Projekt je hotový, prostor je vyčleněn. Co chybí, je vyvlastnit půdu a zbourat budovy tak, aby se zrodilo náměstí Mouraria, mezi ulicemi Palma a Bem Formoso.

“Můžeme říci, že ulice je naše,” říká prezident Bangladéšské islámské komunity a viceprezident Evropské asociace Bangladéše. Je to proto, že od dveří ke dveřím je obchod pro imigranty z Asie: telekomunikace, obchody s potravinami, řezníci, restaurace, oblečení, suvenýry, orientální výrobky, noviny a časopisy.

“Centrální mešita je na španělském náměstí. Jsme na náměstí Martim Moniz. Je to velmi daleko a musíte mít jízdenku na autobus. Je tu mnoho muslimů, žijeme tady a pracujeme tady. Modlíme se pětkrát denně; nemůžeme jít na Španělské náměstí.” Tím zdůvodnil výstavbu nové mešity 44letý Mohd Mohabub, obchodník s oblečením a suvenýry, který přijel do Portugalska před dvěma lety.

Nové komunity přistěhovalců razantně změnily počet muslimů žijících v Portugalsku. Většina z nich však nadále pochází z Mosambiku a Guineje-Bissau. A s finanční podporou vlád a podnikatelů z bohatších arabských zemí islamizace nadále postupuje. A v Palmele je škola, která vyučuje imámy.

Projekt Městské komory v Lisabonu (CML) byl schválen v roce 2012 a podle oficiálního zdroje obce by se měl brzy posunout kupředu. “Probíhá vyvlastnění půdy,” ujistil oficiální zdroj úřadu radního Manuela Salgada, že “probíhá proces vyvlastnění půdy za účelem zahájení dokončení projektu”.

“V rámci zásahu na modernizaci veřejného prostoru Mouraria byla zjištěna potřeba lepší silniční a pěší dostupnosti ulice Benformoso. Pro svou životaschopnost bylo plánováno vytvoření náměstí mezi ulicí Benformoso a Palma – náměstí Mouraria,” vysvětluje stejný zdroj.

A dodává: “Projekt Mouraria Square předpokládá vytvoření veřejného prostoru a výstavbu tří bloků pro instalaci činností, které usnadňují veřejné požitky, s víceúčelovými funkcemi, a přesun náboženského prostoru – mešity –  v Mourarii”.

V době, kdy je Lisabon poukazován jako příklad náboženské tolerance, byl dne 31. ledna 2013 podepsán protokol mezi obcí a Islámským centrem Bangladéše, mešitou Baitul Mukarram, aby se dohodl na podmínkách, za nichž bude mešita postavena. Předběžná architektonická studie náměstí Mouraria, kterou provedl architekt Ines Lobo, byla jednomyslně schválena na schůzi sněmovny 25. ledna 2012.

Levicová elita potřebuje islámské hlasovy, potřebuje islámské vojsko a je tak snadné nakupovat ropu od islámských potentátů, kteří do Evropy také posílají mohamedánské osadníky do hidžry. Pak přichází demografická válka, terorismus, ztracená území a nakonec islámské dobytí. Promluvte si s jakýmkoli muslimem: jednomyslně se shodli na tom, že Portugalsko a Španělsko patří jim, protože tyto země v 7. století napadli a podrobili si je.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Portugalská vláda financuje islamizaci Lisabonu

  1. Je opravdu smutné, nepředstavitelné, že si Portugalci, a jiní, zcela dobrovolně kopou svůj vlastní hrob. Možná jen proto, že chtějí elity vládnout pevnou rukou a tak i přijmout is lam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.