Děti ISIS ze Švédska pózují s useknutými hlavami

Děti ISIS ze Švédska pózují s useknutými hlavami

Podobné záběry by měli vidět všichni obhájci „syrských sirotků“. Na území islámského státu se už velmi malé děti učí nejen držet zbraň, ale i zabíjet. Nicméně, většina evropských zemí si tyto „dětičky“ odváží zpět do Evropy v případě, že je jejich otec zabit či uvězněn. Matku s dětmi si pak dané země vezmou zpět. Doufat, že se je podaří „převychovat“, je více než naivní.

Děti teroristky IS, která se vrátila do Švédska, pózují se zbraněmi a useknutými hlavami na snímcích pořízených v Sýrii.

Osmačtyřicetiletá žena IS odcestovala v roce 2013 se svými pěti nezletilými dětmi do Sýrie a připojila se k teroristické skupině Islámský stát. Téhož léta byl zabit v bojích v Sýrii její tehdejší manžel, známý jako „Abu Omar al Kurdi“.

Nyní je žena zpět ve Švédsku a vzala s sebou dvě své dcery, kterým je dnes čtrnáct a tři roky. Tyto dcery byly vzaty do péče sociálních služeb v souladu se zákonem o péči o nezletilé. Vyplývá to z dvoutýdenního rozsudku správního soudu v Göteborgu.

Podle verdiktu byli v Sýrii zabiti tři bratři dívek a žena má také dvě další dcery, které zůstávají v Idlibu. Osmačtyřicetiletá žena po příjezdu do Švédska uvedla, že do Švédska nechce. „To je v souladu s tím, že neučila své děti švédštinu, i když ona sama mluví plynně švédsky a má švédskou výchovu,“ napsal soud ve svém rozsudku.

Skutečnost, že žena vyjádřila, že nechce jet do Švédska a že dvě z jejích dcer zůstávají v Sýrii, znamená, že švédské úřady se obávají, že se žena pokusí vrátit do Sýrie a vzít s sebou své dvě děti. „Musí být obklopeny zdravými hodnotami, které se nevyznačují násilným extremismem,“ napsal soud.

Podle verdiktu zažila čtrnáctiletá dívka v Sýrii „několik traumatických událostí, jako je smrt jejího otce a tří bratrů“. Podle policie byla čtrnáctiletá dívka vdaná před dvěma lety, když jí bylo pouhých 12 let. Dojem, že děti zažily traumatické události, je posílen soukromými fotografiemi dětí ženy IS v Sýrii. Na obrázcích jsou děti pózující se zbraněmi a useknutými hlavami v islámském chalífátu.

Osmačtyřicetiletá žena popírá, že by byla násilnou islamistkou. Říká, že ji tehdejší manžel vzal s sebou do Sýrie s tím, že byla jen žena v domácnosti, které nebylo dovoleno zasahovat do aktivit teroristické skupiny.

„Švédka“ neevropského původu a její džihádistické děti

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout