Mladá Francouzka, kritička islámu, dostává 30 výhružných zpráv za minutu

Mladá Francouzka, kritička islámu, dostává 30 výhružných zpráv za minutu

Už dřív jsem zde psala o mladé Francouzce, známé pod jménem Mila, která patří k nejohroženějším osobám ve Francii jen proto, že kritizovala islám. Ona vlastně kritizovala náboženství jako takové, nicméně muslimové její kritiku nevydýchali. Středoškolačka musela opustit školu a i s rodiči se přestěhovat na utajené místo a žít pod novou identitou. Nicméně opět došlo k vyzrazení jejího pobytu a rodina se opět musí stěhovat.

Připomínám, že žijí ve Francii a ne v Saúdské Arábii nebo Pákistánu, kde by se podobný hon na kritiky islámu očekával. Nicméně, lehké to tito lidé nemají ani v evropských chalífátech. Vždyť i přeživší redaktoři Charlie Hebdo žijí s utajenou identitou. A takových lidí je mnohem víc.

Francouzská teenagerka, která obdržela výhrůžky smrtí poté, co označila islám za zasrané náboženství, stále dostává 30 nenávistných zpráv každou minutu, celý rok.

Sedmnáctiletá dívka z Lyonu, známá pouze jako Mila, byla nucena opustit už šestou střední školu v oblasti Isère poblíž Lyonu, kde žila se svojí rodinou. Po vyzrazení jejich současného pobytu je nucena se přestěhovat do nové vojenské internátní školy, pro svou vlastní bezpečnost.

Když jedna muslimka zanechala Mile komentář u videa na Instagramu, že je „špinavá lesbička“ a „špinavá kurva“, odpověděla: „Korán je kniha plná nenávisti… Islám je zasrané náboženství.“

Mila následně obdržela příval výhružek, spolu s řadou vážných hrozeb smrtí a znásilněním. Výhružky nakonec vedly k tomu, že dívka dostala policejní doprovod a ochranku.

Mila je nyní v úkrytu a učí se doma poté, co musela opustit svou novou školu, jak potvrdil její právník Richard Malka. Ve svém projevu v den, kdy měla být ve francouzském parlamentu projednána legislativa omezující politický islám, pan Malka řekl, že Mila stále dostává „asi 30 nenávistných zpráv za minutu“.

Dodal, že policie identifikovala přibližně 50 uživatelů internetu, podezřelých z obtěžování a vyhrožování smrtí. V říjnu byl 23letý muž odsouzen ke třem letům vězení za zveřejnění videa, ve kterém napodobil, jak Mile podřezává hrdlo.

video, které tak vytočilo mohamedány

Někteří muslimové Milu ve zprávách obviňují z urážky ‚jejich jedinečného Alláha‘ a doufají, že Mila bude ‚hořet v pekle‘.

V reakci na to sdílela Mila sérii krátkých videí na Instagramu, ve kterých řekla těm, kteří jí vyhrožovali, že nenávidí náboženství. Mila se rozhodla v některých záběrech kritizovat náboženství obecně a v dalších kritizovala islám.

Poté, co označila islám za náboženství, Mila pokračovala: „Nejsem rasistka, vůbec ne. Nemůžeš být rasista vůči náboženství (samozřejmě, náboženství není rasa). Řekla jsem, co jsem si myslela, nebudu toho litovat.“

Mila dříve stála za svými komentáři během televizního vystoupení a řekla: „Absolutně nelituji toho, co jsem řekla, bylo to opravdu to, co jsem si myslela.“

French teenager Mila (pictured on a French television programme) received death threats after calling Islam a 's**t religion' and was moved to a new school
Mila v televizním vystoupení

Obhajovala své právo na „rouhání“, řekla:

„Z tohoto důvodu se nemusím skrývat. Nemusím kvůli tomu přestat žít. Ale přesto bych ráda řekla, že je mi trochu líto lidí, kterým jsem mohla ublížit, kteří praktikují jejich náboženství v míru, a nikdy jsem se nechtěla zaměřit na lidské bytosti. Prostě jsem se chtěla rouhat… Chtěla jsem mluvit o náboženství a říkat, co si o něm myslím, a to je všechno.“

Poté, co změnila školu, Mila řekla v rozhovoru pro publikaci Bellica: „Už nemohu vkročit na mou střední školu a nemůžu ani změnit svou střední školu, protože je to celá Francie, kdo chce, abych byla mrtvá.“

Navzdory tomu, že její nová škola jí nařídila, aby se držela dál od sociálních médií, Mila se v listopadu znovu vydala na TikTok a urazila islám. V prosinci odhalila jméno své nové školy v chatu s přáteli, který byl sdílen online.

Její rodiče tvrdili, že byla v důsledku toho vyloučena, ale francouzské ministerstvo ozbrojených sil uvedlo, že jí bylo řečeno, aby se vrátila domů pro své bezpečí a pro bezpečnost svých spolužáků.

Milin právník Malka obvinil vládu prezidenta Macrona, že nechrání jeho klientku a svobodu projevu. Tvrdil, že národ se vzdal snahy…“vyučovat svobodu přesvědčení a projevu“ a „opouštět hodnoty republiky ze strachu, že zraní lidi“.

E-Enfance, sdružení, které pomáhá dětským obětem nenávisti na internetu, uvedlo, že žádný mladý člověk nebyl nikdy ve Francii tolik diskutován na internetu a počet nenávistných komentářů už předčil i ty, které byly sdíleny během mistrovství světa 2018.

Francouzský státní zástupce zahájil vyšetřování „vyhrožování smrtí, vyhrožování spácháním trestného činu a obtěžování“ proti Mile, ale také zahájil vyšetřování, zda ve svém výpadu „nevyvolala náboženskou nenávist“.

Abdallah Zekri, generální delegát Francouzské rady pro muslimskou víru (CFCM), řekl francouzskému rozhlasu: „Tato dívka přesně ví, co udělala. Ti, kteří zasejí, sklízejí.“ Zekri dodal, že její komentáře nebyly svobodou projevu, ale byly urážlivé a provokativní.

Sekularismus je ve Francii horlivě střeženým ideálem, ale levicoví politici a elity byli obviňováni, že se za Milu nepostavili. „Je to levice, která tradičně brání sekularismus v této zemi. Rmoutí mě, že se tak v tomto případě nestalo,“ řekl právník Malka.

Žádné sdružení pro lidská práva neprotestuje ani nevyjádřilo solidaritu s dívkou, která je nucena žít v úkrytu.

Takže co se týká tzv. „progresivistické levice“, čili neomarxistů, tak ti se dlouhodobě zastávají právě muslimů. Těm je svoboda slova dopřávána po libosti, nenávistná kázání v mešitách, oslavy každého teroristického útoku v Evropě, podpora islámských bojůvek (zejména ISIS) a různé výhružky kritikům islámu rozhodně nezajímají ani výše uvedenou levici, ale ani tzv. „lidskoprávníky“.

Ty zajímá jen blaho muslimů a to i tehdy, kdy se jedná třeba o ten největší odpad Ariky a zemí Blízkého a Středního východu. To jsou totiž přesně ti, kdo mají vyměnit původní Evropany.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout