Pokrytectví těch, kteří nás poučují o tom, jak máme žít, abychom naplnili plány globálních zločinců založené na zcela lživé klimatické agendě, je bezbřehé.
Mnohokrát jste si zde mohli přečíst o čelních klimaalarmistech z řad celebrit a politiků, kteří nám kážou odříkání a sami hojně využívají soukromé jachty a tryskáče.
Nejinak se ovšem chovají i ti, kteří se lepí k silnicím, ničí umělecká díla v galeriích nebo blokují lodě s uhlím…
Na takové pokrytectví tento víkend poukázali v případě skupiny klimatických idiotů z Austrálie. Ti protestovali proti vývozu uhlí s využitím plastových kajaků či vest…
Minulý týden poskytl stoupající příliv působivou přehlídku plastových produktů z fosilních paliv během jejich klimatického protestu.
Když se protestující proti klimatickým změnám Rising Tide vydali do přístavu Newcastle kvůli vývozu uhlí, byli zatčeni a brzy poté bez obvinění propuštěni.
Tisíce lidí se zúčastnily několikadenního protestu, kde frontman skupiny Midnight Oil Peter Garrett přednesl projev a vystoupil.
Co bude dál?
Očekává se, že demonstrace bude pokračovat až do nedělního večera.
Několik lidí bylo zatčeno při klimatickém protestu v Newcastlu, kterého se zúčastnily stovky aktivistů, kteří se vydali do městského přístavu na kánoích a kajacích.
Demonstrace, organizovaná aktivistickou skupinou Rising Tide, byla inzerována jako „blokáda“ největšího uhelného přístavu na světě.
Prohlášení Rising Tide uvedlo, že v sobotu odpoledne bylo zatčeno několik lidí, z nichž většina byla propuštěna bez obvinění.
Pokud se podíváte pozorně na obrázek výše, budete mít problém najít jednu věc, která by nebyla vyrobena z plastu, kromě lodi převážející uhlí.
Jejich záchranné vesty jsou z plastu, jejich vesla jsou vyrobena z plastu, jejich kajaky jsou vyrobeny z plastu, jejich trička jsou většinou umělá, a kdybychom je mohli vidět, pravděpodobně bychom zjistili, že cokoli, co měli na nohou, je pravděpodobně vyrobeno z plastu.
Pokud by všechny ropné produkty převážené a používané protestujícími náhle zmizely, všichni by se ocitli nazí a plavali by ve vodě.
Většina plastových výrobků je v dnešní době z Číny. Uhlí se dnes v Číně využívá především právě k těmto účelům.
Čína hojně využívá uhlí při syntéze plastů. Pevninská Čína má hodně uhlí, ale velmi málo ropy nebo plynu, takže jejich petrochemický průmysl je stále více zaměřen na používání uhlí jako základního uhlovodíku pro syntézu plastů.
Uhlí je pro Čínu dlouho „černým zlatem“, které dodává více než polovinu elektřiny v zemi. S tím, jak se podíl uhlí na energii snižuje v důsledku domácích opatření ke snížení znečištění ovzduší a emisí skleníkových plynů, se však objevuje nový uhelný průmysl.
Na vyprahlém severozápadě Číny osm elektráren rozmělňuje uhelné kusy a „vaří“ uhelný prášek na něco cennějšího než energie – nebo možná dokonce zlato. Tyto uhelné závody, kterých brzy bude více než 20, chrlí chemikálie na výrobu plastů.
Ve třináctém čínském pětiletém plánu rozvoje energetiky si ústřední tvůrci politik stanovili cíl snížit podíl uhlí v čínském energetickém mixu. Snížení spotřeby energie z uhlí přivádí Čínu na cestu ke splnění závazku z Pařížské dohody z roku 2015 dosáhnout vrcholu emisí do roku 2030.
Čínské investice do přeměny uhlí však nyní hrozí zvýšením spotřeby uhlí. Riziko, že Čína prohloubí svou závislost na uhlí, zesílilo na klimatickém summitu Organizace spojených národů v roce 2019, kdy čínský státní rada Wang Yi nepřijal žádné nové závazky k omezení uhlí.
Zatímco většina plastů se vyrábí ze zemního plynu nebo ropy, čínské závody přeměňují uhlí na chemikálie používané k výrobě plastů prostřednictvím přímého přechodu uhlí na olefiny (CTO) nebo vícestupňového přechodu z uhlí na metanol (z uhlí) a poté z metanolu na olefiny.
Čína je jedinou zemí, která CTO implementuje ve velkém měřítku. Od roku 2011 do roku 2015 vzrostla čínská kapacita CTO z 1 milionu tun ročně (MTA) na 7,2 MTA, což odpovídá 20 procentům čínské kapacity plastových surovin.
Zatímco přeměna metanolu na olefiny se v posledních letech stala neživotaschopnou kvůli nekonkurenceschopným cenám metanolu, ziskovost CTO přitahuje investice.
Podle Tiana Yajuna, odborníka na konverzi uhlí z Národního institutu čisté a nízkouhlíkové energie,“ společnosti CTO profitují z vysokých cen ropy. V posledních letech má CTO nejlepší výnos ze všech odvětví přeměny uhlí, protože poptávka je vysoká a centrální vláda nekontroluje ceny olefinů ani plastů.“
Většina kajaků je dnes vyrobena z polyetylenových pryskyřic – přímého produktu rostoucí čínské přeměny uhlí na plasty.
Tento směšný plastový „klimatický protest“ Rising Tide tímto zcela ztrácí svoji legitimitu a spíš něco hovoří o těch, kteří se ho účastní.
Kdyby měli sebemenší ponětí o vědě nebo produktech moderního věku, které považují za samozřejmé, nedělali by ze sebe takové hlupáky.
Co se stane s uhlím, které se vyváží z Newcastlu? Máte to na sobě a sedíte na tom, idioti…
Těmto aktivistům, bych první sebrala mobily, tablety a laptopy, jsou totiž z plastu .Nevím, co by si počali, protože všechen mozek a rozum, mají v těchto plastových krabičkách.