Mezinárodní soudní dvůr chce právně zakotvit klimatický podvod

Mezinárodní soudní dvůr chce právně zakotvit klimatický podvod

ICJ po celou dobu svého působení slouží výhradně k uplatňování ideologických agend. Spousta zemí světa navíc tento pseudosoud neuznává, nicméně právě v zemích, které jsou (a v případě zemí EU i musí) být jeho členem se budou zcela jistě verdikty soudu oddaně řídit.

To se nyní týká i nově prosazované klimatické agendy. Když už přibývá lidí, kteří tento velký podvod prohlédli, začne se tímto tématem zabývat také Evropský soud pro lidská práva (ESLP) nebo Mezinárodní soudní dvůr (ICJ).

První zmíněný soud například nedávno nařídil švýcarské vládě, aby začala provádět politiku, která je v souladu s klimatickou agendou.

A druhý zmíněný soud, o kterém mají mnozí tu představu, že slouží pouze ve sféře mezinárodního zločinu (i když i zde jde o velmi selektivní „právo“), se nyní pustil do stejného tématu.

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu chce nyní připravit „právní posudek o povinnostech zemí chránit klima.“

Ten má stanovit právo rozvojových zemí na „klimatické reparace“ od průmyslových zemí za aktivity škodlivé pro životní prostředí v 19. a 20. století.

Na druhou stranu 21. století bude pravděpodobně z velké části opomenuto, protože jinak by země jako Indie a Čína, které mají výrazně vyšší průmyslové emise než jakákoli evropská země, sklouzly z pozice příjemce na dárcovskou stranu plateb „klimatických reparací.“

Žadatelem v řízení, které právníci ICJ v Haagu zjevně sledují s velkým nadšením, je malý stát Vanuatu, který se skládá ze skupiny ostrovů v jižním Pacifiku.

Oblast je geologicky velmi živá, protože se zde setkávají Pacifická a Australská deska, jak upozorňují regionální historici. Geologická činnost občas vyzdvihne některé z ostrovů několik metrů nad moře a později je opět potopí.

Kromě toho se v oblasti občas vyskytnou bouřky. Docházelo k tomu už před tisíci lety, bez lidského zásahu.

A když tam byla 17. srpna 1863 poprvé zaznamenána tsunami, ukázalo se, že byla způsobena sopečnou erupcí.

Vládě Vanuatu se však podařilo přesvědčit politiky a novináře, že tento jev není způsoben geologickou činností, ale změnou klimatu způsobenou člověkem.

Celé toto pseudovědecké právní divadlo se bude konat v Haagu od 2. do 13. prosince. Vše nakonec nejspíš dopadne výhradně na ty země, které bylo možné v 19. a 20. století označit za „průmyslové.“

To se tedy bude samozřejmě týkat i většiny zemí Evropy (včetně ČR), z mimoevropských zemí pak mohou být vydány požadavky na kompenzace zemím jako Kanada, Japonsko nebo Austrálie.

USA však budou z obliga, protože ICJ neuznávají a za Trumpa budu mít z rozsudku maximálně legraci…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

One thought on “Mezinárodní soudní dvůr chce právně zakotvit klimatický podvod

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *