Německo: Maskované policejní komando vtrhlo na přednášku o cenzuře a okamžitě ji ukončilo (video)

Německo: Maskované policejní komando vtrhlo na přednášku o cenzuře a okamžitě ji ukončilo (video)

Demokracie je jen odtud – potud a platí pouze v případě, že máte totožné názory jako systém. To si alespoň myslí vládnoucí sebranka nejen v Berlíně a Bruselu.

Ta berlínská již nějakou dobu dokazuje, že se Německo vrací do 30. let tím, jak stále úporněji potírá opoziční názory. Razie maskovaných komand u lidí, kteří na sociálních sítích či v diskuzích napsali něco „závadného“ (většinou kritiku na adresu vlády nebo muslimských hostů), se již staly běžnou rutinou.

A aby se o takovém „vymáhání demokracie“ nehovořilo otevřeně, pak je nutné zakázat i jakékoli debaty o cenzuře. Proto bylo zřejmě zapotřebí na ty, kteří nesmýšlí stejně jako „strana a vláda“ vyslat opět maskovaném komando a podobně nebezpečnou debatu násilně ukončit…

Je těžké uvěřit, že ta scéna je skutečná – a ne podle scénáře. Martin Sellner z rakouského identitárního hnutí, „Gottseibeiuns“, se včera na přednášce v Neulingenu v Bádensku-Württembersku chystal na pódiu říci následující:

„Kvízová otázka: Co je na svobodě projevu v Německu nejvíce vyčerpávající? Brzké vstávání a úklid po domovní prohlídce. To jsou ty nejvíce vyčerpávající věci týkající se svobody projevu v Německu. Zákaz časopisu Compact.“

Za ním na obrazovce byla fotografie, na které policisté zaskočili šéfredaktora časopisu „Compact“ Jürgena Elsässera v županu doma.

Právě v tu chvíli vstoupili do soudní síně policisté tváří v tvář zásahové jednotce. Sellner se neubránil smíchu: „Úžasné. Jako na povel.“ Obecenstvo tleská.

„Grüß Gott“ – Sellner pozdravil důstojníka, který k němu přistoupil a představil se jako „Polizeiführer Jahn“: „Máte zájem o mou přednášku?“ zeptal se ho Sellner.

Jahn: „Ne, mám pro vás příkaz k zákazu pobytu pro obec Neulingen, který bude okamžitě vykonán.“

„Prasata,“ křičí jeden z posluchačů.

 

„Takže já budu deportován, nebo co?“ ptá se Sellner.

Jahn: „Nebudete deportován. V obci Neulingen vám již není dovoleno pobývat.“

Sellner: „Jak dlouho?“

Jahn: „Uvidíme zítra večer.“

Sellner: „Dámy a pánové, připravil jsem velmi pěknou prezentaci, ale kvůli této prezentaci zde je zbytečné jakékoli další slovo ode mne. Je ostuda, co se právě teď s Německem děje. Je ostuda, k čemu jsou tito pánové využíváni. Se dvěma skupinovými znásilněními denně, s 52 000 znásilněnými ženami od roku 2017, je tohle to, k čemu je vaše policie využívána za peníze z vašich daní? To je škoda!“

Obecenstvo skanduje: „Hanba!“

Na jiném videu jsou vidět policisté v kuklách, jak stojí podél celé zdi, tedy maskovaní – jako by se jednalo o operaci proti klanové kriminalitě. Promiňte, hloupé srovnání – u muslimských klanů si policie málokdy troufne na takové operace.

Německé úřady chtěly Sellnerovi zakázat vstup do Německa obecně, ale u soudu neuspěly. Celá Sellnerova čtenářská cesta Německem připomínala hozenou rukavici. Dochází k násilným protidemonstracím.

V Saarbrückenu šel Sellner za „Babičkami proti pravici“, které proti němu demonstrovaly a snažil se s nimi mluvit. Některé z nich reagovaly v panice. Později udaly Sellnera, protože se o něm říká, že ukázal Hitlerův pozdrav. Na videu z celé scény je však jasně vidět, že shromážděným lidem pouze mával oběma rukama, aniž by je oslovil.

Sám Sellner ve videu o vyhoštění v Neulingenu řekl: „Prostřednictvím cenzury a potlačování se vládnoucí ideologie uměle drží u moci a brání organickému posunu Overtonova okna, ke kterému by nevyhnutelně došlo v otevřené, seriózní debatě.“

„Jde o to zabránit seriózní debatě o remigraci. Ve skutečnosti museli přerušit svůj živý přenos,“ řekl Sellner ve videu.

Obrázek

Policejní operace byla nakonec lepším důkazem jeho tezí o cenzuře než 1000 slov a 1000 přednášek.

Pětatřicetiletý Sellner se dostal do povědomí širokého publika během údajné „tajné schůzky AfD ve Wannsee,“ která nebyla ani tajná, ani ze strany AfD, ani z Wannsee.

Jednalo se o „remigraci“ – Sellnerovo nejdůležitější téma, o kterém také napsal knihu. Schůzka v Postupimi byla prozrazena za velkého skandálu státem sponzorovaným propagandistickým portálem „Correctiv“ za pomoci synchronizované kampaně v hlavních médiích.

Policie v Bádensku-Württembersku – podřízená ministru vnitra CDU – odůvodnila Sellnerovo vyhoštění takto: „Zákonodárce přiznává příslušnému místnímu policejnímu orgánu možnost dočasného a místního zákazu pobytu, pokud skutečnosti odůvodňují předpoklad, že tato osoba tam spáchá trestný čin nebo se na jeho spáchání podílí.“

„Již od chvíle, kdy bylo známo datum, probíhala neustálá a úzká výměna informací s příslušnými úřady a městy a okresy o tom, jak se s událostí vypořádat,“ pokračovala policie.

Úřady v Bádensku-Württembersku zde jednaly zcela v duchu Nancy Faeserové, která v případu „Compact“ zneužila zákon o sdružování k porušení zákona a obcházení tiskového zákona.

Zákonným účelem zákazu pobytu je odvrácení trestného činu v případě nebezpečí. Nikdy nebyl zamýšlen jako způsob, jak podkopat základní práva na svobodu shromažďování a svobodu projevu. To je přesně to, k čemu je zde zákaz pobytu zneužíván.

Ke zneužití práva dochází, když právní opatření neslouží svému původnímu účelu, ale je použito k poškození jiné osoby nebo k omezení jejích práv. V Německu existují paragrafy 226 (zákaz obtěžování) a 242 (dobrá víra) občanského zákoníku.

Uvádějí, že výkon práva je nepřípustný, pokud může mít za cíl pouze způsobit škodu jiné osobě nebo je v rozporu s dobrou vírou.

V projednávaném případě je zjevné, že zákaz pobytu neslouží k odvrácení konkrétního nebezpečí. Jde jen o to zabránit politické události a odebrat vysílatelům právo na svobodu projevu.

Jedná se jednoznačně o zneužití práva. Protože akce není zaměřena na ochranu veřejné bezpečnosti, ale na potlačení nepopulárního názoru.

Takové zneužívání práva připomíná praxi autoritářských režimů. Mezi jejich metody patří používání právních nástrojů k potlačení a umlčení politických oponentů.

V demokratické společnosti to musí být naopak: zákon musí sloužit k ochraně svobody a práv občanů, nikoli k jejich omezování.

Ovšem Německo si na demokracii dávno jen hraje, směřujíc tam, kam ve 30. letech minulého století…

Na videa ze zásahu a po něm se můžete podívat níže:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Maskované policejní komando vtrhlo na přednášku o cenzuře a okamžitě ji ukončilo (video)

  1. Dnesni nemecka vlada se toho hodne od Adolfa naucila, napriklad Hitlerem zavedenou “Kontrolu zbrani” pro civilisty pouziva dodnes, a nejen tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *