Globální oteplování: V Austrálii opět padají mrazivé rekordy, mezitím uhelné elektrárny zachraňují nefunkční větrníky

Globální oteplování: V Austrálii opět padají mrazivé rekordy, mezitím uhelné elektrárny zachraňují nefunkční větrníky

Je to už snad každoroční praxe: Austrálie hlásí v posledních letech mrazivé i sněhové rekordy. Aktuálně je tam vlastně zima, tedy ekvivalent našeho ledna. Chladné počasí je tedy zejména v jižní Austrálii docela obvyklé, nicméně mrazy jsou údajně větší než průměr a očekává se, že hned tak neskončí.

Právě podobné počasí je důvodem, proč se stále častěji namísto pojmu „globální oteplování“ používá „klimatická změna.“ Pokud by se náhodou začalo příliš ochlazovat všude, jednoduše to změní na „příchod doby ledové“ jako tomu bylo v 70. letech.

A jak je tedy nyní v Austrálii??

Fanatický klimaalarmista,  docent klimatologie Andrew King, píše o tom, proč globální oteplování způsobuje tak chladné počasí:

Jižní Austrálie mrzne. Jak může být v oteplujícím se podnebí taková zima?

Lidé žijící v jižní Austrálii si jistě všimli, jaká je zima. Mrazivé noci a chladné dny jsou počasím, jaké mnozí z nás zažívají od začátku července.

Jak zima pokračuje, přemýšlíme, jak neobvyklá je zima a zda ji můžeme očekávat ještě několik měsíců. Teplejší podmínky jsou v předpovědi, ale zima má před sebou ještě dlouhou cestu. Mohlo by dojít k dalším mrazům.

Co způsobuje chlad?

Nad jihovýchodní Austrálií se vznáší přetrvávající a silný systém vysokého tlaku. Atmosférický tlak byl tak vysoký, že se přiblížil australskému rekordu 1 044,3 hPa ze 7. června 1967. Počáteční pozorování nového rekordu bylo od té doby ignorováno, ale přesto se jedná o výjimečný, téměř rekordní vzor vysokého tlaku.

V zimě očekáváme chladné počasí na většině území Austrálie a občasné mrazy, které přinášejí rozsáhlé mrazivé a ledové podmínky. Současné chladné počasí je však dost neobvyklé a vidíme, že padají některé rekordy.

Jak ukazuje tento týden, v současném klimatu stále občas dosahujeme denní chladné rekordy. Je však mnohem těžší dosáhnout rekordně chladných měsíců a rekordně chladné roky na daném místě jsou téměř nemožné.

 

Tolik profesor, který propaguje klimaalarmistické vize a aktuální počasí mu do těchto vizí příliš nesedí.

Proč tedy skutečně v Austrálii mrzne?

A jaké to má důsledky na energetickou síť – zejména na takzvané „obnovitelné zdroje,“ které jsou zaváděny právě kvůli této „zelené“ politice?

Třeskutě chladné zimní systémy vysokého tlaku se shodují s nízkým výkonem větru. Již několik měsíců jsou problémy s výkonem větrných elektráren v Austrálii.

Květen 2024 – Další bezvětří snížilo kombinovanou produkci obnovitelných zdrojů pod loňský rok

Červen 2024 – „Temná stagnace“ zasáhla dodávky větrné energie

Červenec 2024 – Uhelná energetika na comebacku, vítr a slunce slábnou

Klimatolog Andrew King, který napsal výše uvedený článek, si myslí, že odpovědí na budoucí energetické potřeby Austrálie jsou obnovitelné zdroje. V roce 2022 Andrew King usměrnil Gretu Thunbergovou s požadavkem na rychlejší energetickou transformaci.

Obnovitelné zdroje však v tomto roce, kdy je často bezvětří, příliš nepomohly. Nejen, že jsou vystaveny dlouhodobým výpadkům během nepříznivých povětrnostních podmínek, ale King sám připustil, že jeho vlastní věda naznačuje, že bouře by se mohly zhoršit,  což vyvolává otázku, proč lidé, kteří si myslí, že by se počasí mohlo zvrtnout, vůbec uvažují o obhajobě řešení, která jsou hluboce zranitelná špatným počasím.

Bez ohledu na to, co přinese budoucnost, Austrálie by pravděpodobně trpěla dlouhodobými nočními výpadky proudu během nedávných mrazivých nocí se studeným větrem a suchem, pokud by skutečná energetická síť poháněná fosilními palivy nebyla připravena k okamžitému zapnutí, aby podpořila falešný systém obnovitelných zdrojů.

Udržování dvou systémů paralelně, falešného systému obnovitelných zdrojů a skutečného systému poháněného fosilními palivy, je to, co zvyšuje účty za energii.

Je načase, aby si Austrálie vybrala mezi systémem s prokázanou spolehlivostí a zbytečným systémem obnovitelných zdrojů, o kterém víme, že je zcela nespolehlivý.

Tolik krátký výlet do Austrálie. Jejich problémy s nespolehlivými zdroji – zejména v podobě větrných elektráren – mohou samozřejmě postihnout (a také postihují) jakoukoli zemi, která se rozhodne přejít na „čistou nulu.“

To tedy platí i pro podobné šílenství v Evropě, kde také nastal boom větrníků a solárních elektráren, zatímco dosud spolehlivé zdroje energie se likvidují.

Zářným příkladem je zejména Německo, které vyřadilo z provozu všechny jaderné elektrárny a nyní je nuceno znovu spouštět dávno odstavené uhelné elektrárny, případně nakupovat energii v zahraničí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.7]

One thought on “Globální oteplování: V Austrálii opět padají mrazivé rekordy, mezitím uhelné elektrárny zachraňují nefunkční větrníky

  1. Globální oteplovaní je jen mezi aktivisty a vydavaji to za Globální oteplovaní takže místo toho aby přijali Comig Out tak do toho tahají cely svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *