Studie izotopů uhlíku: Fosilní paliva nemají vliv na zvýšení obsahu CO2

Studie izotopů uhlíku: Fosilní paliva nemají vliv na zvýšení obsahu CO2

Další z bezpočtu studií potvrzuje, že celá uhlíková agenda je jedna velká lež, která má za cíl zlikvidovat evropskou prosperitu a spolu s výměnou obyvatel a islamizací zdevastovat Evropu.

Již nyní dochází k deindustrializaci a ničivá politika EU zatím nespěje do stavu, který by napovídal jakoukoli zásadní změnu stylu této politiky. Velmi drobné ústupky, které nyní Brusel deklaruje, nemusí být záhy po volbách pravdou.

Zarážející je, že přes bezpočet důkazů o tom, že celá „uhlíková“ politika je založená na účelových lžích, stále těmto nesmyslům o uhlíkové stopě a udržitelnosti většina lidí oddaně věří.

Nyní je zde nový důkaz o tom, že fosilní paliva prakticky nemají vliv na obsah CO2 v atmosféře.

Je zřejmé, že oxid uhličitý z fosilních paliv není ve skutečnosti zodpovědný za zvýšení úrovně CO₂ v atmosféře. Spíše se zvyšuje přirozeně produkovaný CO₂. Naznačují to nové studie, které se zaměřují na specifické izotopy.

Nový výzkum zpochybnil dlouhodobé tvrzení, že lidská činnost, zejména emise fosilních paliv, jsou hlavními hnacími silami nárůstu atmosférického CO₂. 

Studie analyzující data o izotopech uhlíku zpochybnila konvenční narativ a naznačuje, že spojení mezi lidskou činností a nárůstem CO₂ v atmosféře nemusí být tak jednoduché, jak se dříve myslelo.

Studie zkoumá analýzu dat izotopu uhlíku 13 (δ13C) z různých pozorovacích míst, včetně jižního pólu, Mauna Loa, Barrow a La Jolla. Navzdory očekáváním výzkum naznačuje, že v koncentraci CO₂ v atmosféře neexistuje žádný rozpoznatelný izotopový vzor konzistentní s „lidským otiskem prstu.“ 

Data ve skutečnosti ukazují stabilní izotopový podpis za posledních 40 let, což naznačuje, že nebyl významně ovlivněn lidskými emisemi CO₂.

Jedním z klíčových zjištění studie je pozorování, že δ13C se zvýšil místo toho, aby klesal, jak by se dalo očekávat, pokud by fosilní paliva byla hlavním motorem nárůstu atmosférického CO₂. 

Tento vzestupný trend δ13C je v rozporu s hypotézou, kterou razí klimatičtí alarmisté, že lidská činnost – zejména emise fosilních paliv – je výhradně zodpovědná za nárůst koncentrací CO₂ v atmosféře.

Výzkum také zdůrazňuje, že během delších časových období, jako je 20 a 30 let, jsou trendy δ13C trvale pozitivní, což dále zpochybňuje představu o nárůstu CO₂ způsobeného člověkem.

Kult viny, který chce klimatická sekta vnutit populaci, je také založen na hrubě nesprávném směřování na základě těchto výsledků.

Jestliže je vliv CO₂ na klima již dávno zpochybněn, je třeba nyní konstatovat, že ani vliv lidské činnosti na koncentraci CO₂ nebyl skutečně potvrzen…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

One thought on “Studie izotopů uhlíku: Fosilní paliva nemají vliv na zvýšení obsahu CO2

  1. Tedy až na to, že 13C vzniká v atmosféře slunečním zářením, a bude tam vznikat stejně z „fosilního“ CO2 jako z CO2 uvolněného z Oceánů, což je zřejmě největší zdroj, kde to CO2 bylo také dost dlouho uložené…
    Poměr 13C v atmosféře je zřejmě závislý také od intenzity Slunečního cyklu a UV záření…?
    Ostatně i ta studie píše v Abstraktu, že CO2 daleko víc závisí na teplotě, než naopak… Protože se uvolňuje z oceánů, při zvýšení teploty klesá rozpustnost CO2 ve vodě… Ovšem to CO2 v oceánech je již několik tisíc let a zřejmě se nebude příliš lišit od toho, co bylo několik milionů let ve fosíliích…? (tam mají jiná čísla a prý se liší… nevím…)

    Ale nehledě na to, ze studie také vyplývá, že je v atmosféře čím dál méně 13C, tedy je méně radioaktivní, tedy je prospěšnější pro rostliny a zřejmě i pro nás…

    πα½

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *