Jourová vyráží na propagandistické turné, promírové konzervativce označila za „zástupce Ruska“

Jourová vyráží na propagandistické turné, promírové konzervativce označila za „zástupce Ruska“

Turné, které je podle vyjádření Jourové namířeno zejména právě proti odpůrcům válečného štváčství – konkrétně pak jmenovala německou AfD – má podnítit podporu evropských obyvatel k pokračování vyzbrojování Ukrajiny a pokračujícím válečným masakrům.

Zároveň má za cíl odradit občany od volby těch politických stran, které volají po mírových rozhovorech a ukončení financování války na Ukrajině.

Pokud tato osoba tak prahne po pokračování bojů, měla by jít příkladem a vyrazit sama do předních linií. Dnes již nabírají nejen ženy, ale také nezletilce, starce nebo mentálně zaostalé. Jourovou by jistě na frontě přivítali s nadšením.

„Demokracie je ohrožena ruskými zástupci v celé EU,“ uvedla komisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová, která oznámila, že se vydává na „demokratické turné“ po hlavních městech EU, aby podpořila akce proti údajným ruským dezinformacím a tomu, co označuje za „domácí zástupce“ Moskvy.

rozhovoru zveřejněném ve středu 28. února Jourová tvrdila, že mnoho evropských populistických pravicových stran je ve skutečnosti součástí kremelské propagandistické sítě a aktivně šíří ruské dezinformace mezi svými příznivci.

„Kreml nemůže přímo ovlivňovat myšlení a srdce Evropanů. Potřebují domácí zástupce,“ řekla Jourová a dodala, že její „největší obavou“ je německá Alternative für Deutschland (AfD).

Není žádným překvapením, že se AfD dostává pod těžkou palbu bruselského establishmentu. Popularita strany je již několik měsíců rekordně vysoká, v průzkumech veřejného mínění je na druhém místě za středopravicovou CDU, ale před vládnoucími socialisty (SDP) a Zelenými.

„V případě, že bude AfD velmi úspěšná v evropských volbách, tak už jen aritmetika říká, že by to mohlo způsobit značnou změnu, takže to je samozřejmě zdroj obav,“ řekla Jourová.

Vidíme, že AfD přebírá ruské narativy, a upřímně řečeno, to je pro mě zdrojem největších obav, protože pokud se Německo obrátí zády k Ukrajině a Evropské unii, budeme ve velkých, velkých problémech.

AfD je jednou ze stran v EU, která nejhlasitěji kritizovala selhání současné strategie EU pro Ukrajinu spočívající v nekonečných dodávkách zbraní a neúčinných sankcích. Strana místo toho vyzvala k dodržování příměří, aby se předešlo zbytečným úmrtím, stejně jako další eskalaci a ekonomickým tlakům.

To by neměl být radikální postoj. Nedávná studie provedená největším evropským zahraničněpolitickým think-tankem ECFR ukazuje, že 41 % Evropanů si myslí, že Ukrajina by měla být donucena zasednout k jednacímu stolu, na rozdíl od pouhých 31 %, kteří si myslí, že by EU měla donekonečna pokračovat ve své podpoře.

Přesto se zdá, že – podle Jourové – jsou Evropané většinově proruští zástupci nebo jim ruská propaganda vymyla mozek.

Obrázek
modře: pokračovat v podpoře Ukrajiny, červeně: donutit Ukrajinu k jednání s Ruskem

Jourová uvedla, že Berlín navštíví v rámci svého turné někdy před létem. Začíná středeční cestou do Helsinek a pokračuje návštěvou Říma příští týden.

Do červnových voleb je naplánováno mnohem více návštěv evropských metropolí, ale Německo bude mezi posledními, protože AfD má potenciál mít „velký, velký dopad na celou Evropu.“

Podle Jourové není hlas pro AfD jen hlasem pro Putina, ale i proti demokracii jako takovou – bez ohledu na zdánlivý rozpor; AfD je podle ní  „nedemokratická.“

Jourová se tak odkopává jako jedinec, který demokracii nenávidí (což o ní ostatně víme velmi dlouho), když říká:

„V současném kontextu by demokratické procesy mohly požehnat konci demokracie.“

AfD ale není sama, poznamenala komisařka s tím, že Rusko má specifickou strategii pro každou zemi EU.

A zatímco většina stran, které považuje za problematické, je v opozici, dvě z nich chrlí údajné „ruské narativy“ z vlády: slovenský Smer-SD vedený premiérem Robertem Ficem a maďarský Fidesz s premiérem Viktorem Orbánem.

„Problém není jen v politicích,“ dodala Jourová, „ale také v alternativních médiích, která začínají předbíhat mainstreamová média, která jsou v bezpečí před ruskými dezinformacemi.“

To, co nezmínila, byly stovky milionů amerických vládních fondů, které byly investovány do „fact-checkingu“ pravicových evropských médií během období kampaně. Podle bruselské logiky nejde o vměšování do voleb, pokud to dělá levice nebo Amerika.

Jourová uvedla, že existuje jeden „obzvláště silný“ ruský narativ, který šíří tato alternativní média.

„Je to velmi krátká zpráva: ‚Chceme mír,'“ řekla. “ Všichni chceme mír. Nesmí to však být appeasement. Toto ‚chceme mír‘, které přichází z Kremlu, znamená ‚přestaňte podporovat Ukrajinu‘.“

Netřeba dodávat, že promírová pravice má své vlastní dobře formulované argumenty, i když je válečná štváčka Jourová odmítá poslouchat.

Ostatně, tato loutka koná jen podle předem daných instrukcí. Ovšem již  10 let a za velmi tučný plat, včetně doživotních výsluh…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

11 thoughts on “Jourová vyráží na propagandistické turné, promírové konzervativce označila za „zástupce Ruska“

 1. promiňte přátelé, proč ještě to prase nevisí???🤔
  vždyť pracuje proti zájmům všech slušných lidí na téhle planetě…
  odporné
  zvrácené
  šílené
  a tohle všechno je politické hnutí ANO 🤪
  politika musí skončit a všichni musí stanovit před vojenskými soudy!!!

  1. SKOČI VOLIČI VOLBAMI DO EU ZNOVU NA TUČNÝ ŠPEK A ZVOLI SI ZNOVU JOURY?

   V davové psychóze si vubec neuvědomují, že ANOpferd nominoval tu cenzoristku EU dokonce 2x,aby jim tam co nejvíce škodila a dokazovala tím svému šefovi ANO,který se chvástá,že umí řídit republiku jako podnik a nedokáže jak ,vidíte ovládnout ani jednu „damičku“,která tancuje jeho voličum na nose.
   Má ten ANOfrc vubec nějaký program začínající tím ,že do Ústavy dokáže zajistit změnu kapitalistického režimu bez přivlastkú,rozumej skrupulí který nejen ,že instaloval republice bývalý president ODS,který prý dál hned z prvního članku Ústavy vygumovat Sociální stát,čímž se režim stal Asocialni a vyraboval a bude dále rabovat celou republiku a chudí voliči se nemají na co odvolat a trpí tím že jim jsou nyní ukradený dvě třetiny příjmu a penzí.
   Fuj,fuj,fuj, to zvolí zase hnuj?

  2. Pan KRTEČEK je muj vzdálený příbuzný dělá mi mentora a já využívám i jeho počítač.

   Dostali jsme se do vznikající Rady voliču a ukazuje se,že máme čerstve myslenky v naš voličsky prospech a zdají se být universální ,neboť voliči si tady a všude hořce stěžují,ale neexistuji žadné návrhy řešení.
   Ano existují tzv SOCIOLOGOVÉ,kteří dokonce mají povolení od režimu psát a mluvit kritický,ale NIKDY nesmí zformulovat ŽADNÉ návrhy rešeni,čímž se stávají tzv **dřistalisty** a režim jim o tom dovoluje dokonce psát knížky,ale pozor a na přednáškách jim zubozenimvolici tleskají o dušu,ale neuvědomují si že kritika je vlastně jen výraz obdivu pro úspěchy mocichtive vlády ničemu ,kteří jsou bez sebe smíchem nad naprostou bezmocnosti voliču,které doslova vylupuji za to,že je zvolili.
   Takovou kreaturou je například pan H.ktremu členove Rady na jeho web napsali,že by se hodil vytvořit návrh programu samotných voliču čimz by se definovalo co mají za potřeby.
   NO TO BYL RANDAL💥🤩🥒okamžitě se začal dělat blbý,koment smazal a zastavil diskusi s odůvodněním že už máme plno politických stran a prý se tak bude tříštit opozice,no chectali jsme se tady na plné pecky.
   MASKA SPADLA DO BLÁTA REZIMU a bylo hotovo.🤣🤐🔔……..

 2. Nechápu, proč se Babiš téhle odporné tlamy nezbaví. Nevěřím ani náhodou, že by ji ostatní členové nebo sympatizanti tohoto hnutí podporovali. Jourovou totiž nemůže nikdo ani cítit.

  1. VZPOMINATE SI JAK SE DALA ĎOURA FOTiT se SERESEM? VOLIČI ANOFERTU VOLI VE SKUTECNOSti HO.

   ANOferdovi pujčily totiž všechny peníze právě staré londýnské banky a tak ohlupení voliči volí JEHO prostřednictvím bankstery a jejich křivý NEOMARXISMUS ,pochodu institucemi,kdy zmizele dělníky má nahradit naprostá spodina společnosti tj kavarenšti povaleči a piráti,kteří mají zločin už ve svém názvu.
   Proto nesmí ten pohlavar ani ceknout a držet štanglu,kdy nadšení voliči jsou tak zpitomeli že nechápou ani to,že mohou volit sice každého,ale dotyčný MUSI mít ve svých bobkových listech plán PNZ a jeho svaté postuláty jinak dopadnou jako to chce Vidlák a jeho sedláci v další bitvě u Chlumce.No ní?
   Ono režim upáluje znova své kazatele pravdy stejně jako ve středověku ale používá metody,které jsou pro naivní voliče téměř NEODHALITELNE a oni se ještě nenaučili je odhalovat a diskutovat o nich.

 3. už je z nej rovnako tučná prasnica, ako z čaputovej, zrejme následok nadmerného prežierania kvôli rozporom v hlave a realitou… ZDOCHNI JOUROVÁ, ZDOCHNI ČAPUTOVÁ!!!

 4. Ať jde baba na bojovat na Ukrajinu, když je tak nadšená do války. Pokud nastanou odvody a vláda nás bude hnát do války, je třeba si uvědomit, za čí zájmy budou naši otcové, synové, bratři a další mužští příbuzní a přátele. Za zájmy Fialy a jeho vlády, za zájmy Jurové, Řehky, EU, amerických válečných štváčů i za to, aby zbrojovky měly větší zisky. To vše jim zajistí krev našich otců, synů, bratrů, kamarádů… A možná i mladých žen. Budeme tak hloupí, že budeme umírat za zájmy těchto parazitů? Je proto třeba nedovolit vládě, aby nás zatáhla do války. Už nám uškodila dost, dáme ji i naše životy?

 5. Kedy už tú židovskú prašivinu – horšiu , zákernejšiu a nebezpečnejšiu než Irma Greseová a Ilse Kochová dokopy – vyradí nejaký moslim z obehu? Hácha to s tými výnimkami pohnojil a Tiso tiež /Ivan Korčok, mimochodom švagor samozvaného kresťana Maroša Šefčoviča , je takisto Žid/ …

 6. Tato slabomyslná a podlá bestie Jourová musí být jednou souzena. Co k ní říci více, již teď myslím nemá svobodu pohybu po ulicích. To by přestala existovat. Je otázka jak dalece jsou si toho tito narušení podlidé vědomi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. /data/web/virtuals/342591/virtual/www/wp-includes/link-template.php on line 409
https://necenzurovanapravda.cz/jourova-vyrazi-na-propagandisticke-turne-promirove-konzervativce-oznacila-za-zastupce-ruska/">View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Cookies settings