30denní stávka zemědělců v Polsku, protesty pokračují v Nizozemsku, Velké Británii či Španělsku (video)

30denní stávka zemědělců v Polsku, protesty pokračují v Nizozemsku, Velké Británii či Španělsku (video)

EU sice na čas ustoupila od některých klimatických požadavků, jejichž cílem je zničit evropské zemědělství i průmysl, nicméně takto krátce před volbami jistě nikdo nevěří, že tyto ústupky nejsou čistě účelové.

Aby bylo možné podobným tvrzením uvěřit, musel by se zcela zrušit celý zelený úděl EU. A to Brusel odmítá.

Mezitím vyráží na protesty zemědělci v dalších zemích a v Polsku vyhlásili 30denní stávku.

Protesty byly zahájeny už v pátek a měly by postupně zahrnovat vše, co jsme měli možnost vidět v Německu nebo Francii.

Po celé zemi bylo naplánováno více než 250 protestů, které začaly v pátek v 10 hodin dopoledne místního času. Zemědělci říkají, že jim došla trpělivost.

„Nemáme jinou možnost,“ řekl Marcin Wilgos, organizátor protestu v Dorohusku na hranicích s Ukrajinou, v prohlášení pro agenturu AFP, zatímco stál vedle transparentu požadujícího, aby EU zakázala ukrajinské obilí a cukr.

Podle polského odborového svazu zemědělců jim došla trpělivost.

„Postoj Bruselu k poslednímu lednovému dni roku 2024 je nepřijatelný pro celou naši zemědělskou komunitu. Navíc pasivita polských úřadů… pokud jde o dovoz zemědělských produktů a potravinářských produktů z Ukrajiny, nezbývá nám nic jiného, než vyhlásit generální stávku.“

Zemědělci také vyzvali ke zmírnění „zelených“ požadavků zavedených EU, stejně jako těch, které jsou zahrnuty do nadcházející Zelené dohody pro blok.

„Mluví o ochraně klimatu. Ale proč by se to mělo dělat na úkor zemědělců?“ ptá se dvaašedesátiletý zemědělec Janusz Bialoskorski, který protestuje v severozápadní Poznani. „Nevyrábíme plasty, které znečišťují oceány, nestavíme výletní lodě, které znečišťují životní prostředí, ani nelétáme do Davosu našimi tryskáči.“

Podle polských zemědělců konkurence z Ukrajiny rozdrtila jejich výdělky, protože ukrajinští producenti nejsou povinni dodržovat pravidla EU týkající se předpisů, jako jsou dobré životní podmínky zvířat.

„Nadbytek produktů z Ukrajiny, které nejsou vyráběny v souladu s normami a postupy EU, je pro nás obrovskou zátěží,“ řekl Wilgos.

Polské protesty:

Protesty pokračují v Holandsku, k zemědělcům se přidali rybáři:

Ve Španělsku protesty pokračují, místy byla situace poměrně drsná, na farmáře poslali policii, která na ně střílela gumovými projektily:

A na jiném místě mezitím farmář policii pomohl v tíživé situaci:

Ve Španělsku protestují i proti Agendě 2030:

Image

 

Protesty však nejsou jen v EU, ale také ve Velké Británii, která najíždí na stejnou ničivou zelenou politiku jako Brusel:

Protest farmářů ve Welsu:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

4 thoughts on “30denní stávka zemědělců v Polsku, protesty pokračují v Nizozemsku, Velké Británii či Španělsku (video)

 1. Green Deal musí být zrušen úplně, jinak nás to zničí! A ty magory parazitující, kteří tam smrdí a tuto agendu prosazují, už nikdy nevolit! Když jsou schopni dělat politiku proti lidem už teď, co by dělali dalších 5 let. To už bychom tady chcípali hlady někde v jeskyních a oni si žrali argentinské steaky! Darebáci jedni!

 2. Pokud zidobanker ustoupi, znamena to jedine, ti bastardi zustavajii u moci.
  Reseni existuje jen jedno, dusledna ziduprosta vlada a vladni instituce. Vsichni zamestnanci rozpoctovych organizaci nebo firem vlaastneenych statem musi dolozit potvrzeni o puvodu. V cechah mohou slouzit jen r1a a r1b haploskupiny kteri navic maji oba rodice narozene v cechach.

  Dale je nutne zakazat financovani neziskovek ze zahranici a zavest trest smrti pro statni zamestnance za kradeze a spolupraci s cizi moci.

  Infiltrace, podvody, kradeze, otraveni vody, otraveni jidla, otraveni leku, to jsou metody jakym zide valci s lidmi. My musme bojovat, nebo zemreme. Zide se nezastavi pred niciim, vedou svoji valku po staleti.

 3. Tady se hlavně musí změnit systém a myšlení lidí, což je obrovský problém. Pokud u vesel budou tihle nakažení loději, nic lepší nebude!!!

 4. vy to víte, já to vím. už 718. den nás fialova zkorumpovaná, ulhaná, darebácká vládní kriminální pětimafie řetězově, v rozporu se slibem poslance a senátora ožebračuje, okrádá a defrauduje občanům měnu. fialovy eurohnusy. https://www.youtube.com/watch?v=GavnTXUGPlo
  Jurečka oznámil, o kolik se od ledna 2024 zvýší důchody. samé lži, důchodce od ledna 2023 okradl měsíčně o tisíc korun. Lidé v důchodu zpětně přijdou o státní příspěvky k penzijnímu připojištění a pohunci to posvětili a z*m*rd z hradu to zpečetil. fialový eurohnus Jurečka propustí 2500 svých zaměstnanců, ale jedině včetně sebe. Kaj tuke e mindž te kirňol!“ hastala vista, siempre 🤮🤮🤮

  lipánku, vystrčile, žádný „hamázský terorizmus“ neexistuje. je to jen a pouze dycky teror islámu. takže nelži. fiala už nemá žádnou kontrolu nad lživou vládou, musí odstoupit protože financoval filištýny. čili teroristy a lživé fanatiky..

  https://svobodne-radio.com/2023-10-11-studio-berlin-geopolitan-zpravodajstvi-nejen-z-nemecka/nenávisti,

  vítězství třídní nenávisti wir schaffen das
  vítězství rasové nenávisti, wir schaffen das merkel
  vítězství náboženské nenávisti wir schaffen das
  Wir schaffen das
  Vítězství rasové nenávisti, Wir schaffen das merkel
  vVítězství náboženské nenávisti, Wir schaffen das.

  KDU-ČSL nadále zůstává v mafii Spolu, přestože tato mafie prosazuje legalizaci drog a okrádání obyvatel. dohled nad politickými stranami nefunguje, přestože nadále podporují výzkum psychotropních látek, které poškozují autonomní systém a nevratně poškozují zdraví..

  vy to víte, já to vím. už 657 den nás fialova zkorumpovaná darebácká vládní kriminální pětimafie ožebračuje, okrádá a defrauduje občanům měnu. fialovy eurohnusy
  Jurečka oznámil, o kolik se od ledna 2024 zvýší důchody. samé lži, důchodce od ledna 2023 okradl měsíčně o tisíc korun. a pohunci to posvětili a z*m*rd z hradu to zpečetil. ku ku. fialový eurohnus Jurečka propustí 2500 svých zaměstnanců, ale jedině včetně sebe. Kaj tuke e mindž te kirňol!“ hastala vista, 🤮🤮🤮

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout