Záhada poškozeného potrubí ve Finském zálivu vyřešena?

Záhada poškozeného potrubí ve Finském zálivu vyřešena?

Jistě jste také zaznamenali, že rok a něco po útocích na Nord Stream došlo k narušení dalšího plynového potrubí, tentokrát sice z pohledu celoevropského mnohem méně významnému, ale i tak byl problém docela nepříjemný zejména pro Finsko.

Po mnoha spekulacích a ubezpečování o tom, že muselo jít o sabotáž za níž stojí Rusko, se nyní objevilo vysvětlení, které hovoří o nehodě.

Zda jde o skutečnou příčinu poškození potrubí nebo o snahu odvést pozornost od skutečných viníků jako v případě útoku na Nord Stream, kdy se vše hodilo na jakousi „ukrajinskou amatérskou skupinu,“ se můžeme pouze dohadovat…

Předpokládá se, že poškození plynovodu ve Finském zálivu způsobila kotva plavidla New Polar Bear registrovaného v Hongkongu.

„Kotva váží 6 tun a měří 2,5 x 2 x 1 metr. Jedna část kotvy je zlomená,“ uvádí finský web Yle.

Podle zprávy jsou podél mořského dna po obou stranách potrubí jasné známky toho, že něco bylo vlečeno po mořském dně několik kilometrů.

Vyšetřovatelé stále tvrdí, že nemohou říci, zda škoda byla způsobena nedbalostí nebo úmyslně. Byly učiněny pokusy navázat kontakt s dotyčným hongkongským plavidlem.

Únik na plynovodu byl objeven v noci na neděli 8. října a v médiích bylo Rusko víceméně otevřeně označeno za viníka údajné sabotáže.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

One thought on “Záhada poškozeného potrubí ve Finském zálivu vyřešena?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout